مسئولیت پذیری خطیر یا تسویه حساب شخصی با شفر؟

معاون ورزشی باشگاه استقلال دیروز اتهاماتی علیه سرمربی پیشین آبی های پایتخت مطرح کرد که می تواند استقلال را وارد یک دعوای حقوقی جدید کند.

  1. دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۳۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
شفر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مدیران استقلال در روزهای اخیر در تلاش هستند که پس از به توافق رسیدن با آندره آ استراماچونی با این مربی ایتالیایی قرارداد امضا کنند تا بعد از کش و قوس های فراوان تکلیف نیمکت آبی های پایتخت برای فصل آینده مشخص شود. شاید تصور شود که با آوردن استراماچونی، عملکرد مدیران استقلال تاکنون در حد قبولی بوده اما این تنها اقدام مثبت مدیران استقلال پس از پایان لیگ هجدهم بوده و با اینکه امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال بارها از مشغله های فراوانشان در رفع و رجوع مشکلات باشگاه صحبت کرده، تاکنون تنها دستاورد این تلاش ها، توافق با استراماچونی بوده است.

مدیران استقلال در این بین باید فکری هم برای محکومیت ۴۰۰ هزار دلاری باشگاه در پرونده پروپئیچ و پرداخت یک میلیون ۲۰۰ هزار دلار مبلغ فسخ قرارداد وینفرد شفر بکنند. با وجود این مشغله های حقوقی که آبی های پایتخت درگیر آن هستند، علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال دیروز (یکشنبه) در میان هواداران معترض، اتهاماتی به وینفرد شفر زد که هم خطیر و هم مدیریت باشگاه را وارد چاله جدیدی کرده است.

علی خطیر دیروز به شفر، اتهام دلالی در زمان حضورش در استقلال زد و عنوان کرد که چهار فایل صوتی که ثابت می کند سرمربی آلمانی سابق آبی های پایتخت دلالی کرده را در سایت رسمی باشگاه منتشر می کند اما این اتفاق رخ نداد و تنها یک تصویر از گفت وگوی خصوصی خودش و شفر در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت؛ تصویری که دلیل محکمه پسندی مبنی بر دلالی شفر در استقلال نیست و حتی نشان می دهد که شفر از گرو تخفیف هم گرفته است.

اما با فرض صحت ادعاهای خطیر، انتقاد بزرگ تری متوجه مدیران استقلال می شود؛ اینکه چرا مدیران استقلال با وجود اطلاع از دلالی شفر با این مربی برخورد نکردند و حالا که او در استقلال حضور ندارد، اقدام به افشاگری می کنند؟ اگر مدیران استقلال می دانستند و اقدامی نکردند، باعث خروج ارز از باشگاه شدند؛ ارزی که با توجه به محکومیت های مالی استقلال، از نان شب هم واجب تر است.

وینفرد شفر پس از اتهاماتی که از سوی علی خطیر به او وارد شد، با جمع آوری مدارک، در حال فراهم کردن مقدمات طرح شکایت علیه معاون ورزشی باشگاه استقلال در محاکم قضایی فیفاست و در روزهای آینده رسماً از خطیر شکایت خواهد کرد. همچنین اقدام علی خطیر به انتشار چت خصوصی اش با شفر می تواند عواقب دیگری هم برای معاون باشگاه به همراه داشته باشد. این احتمال که شفر تصمیم بگیرد از طریق محاکم قضایی ایران به خاطر انتشار پیام های خصوصی اش از خطیر شکایت کند، وجود دارد؛ دقیقاً همان اتفاقی که در ماجرای انتشار چت خصوصی علی کریمی، سرمربی وقت نفت تهران از سوی حمیدرضا جهانیان، مالک وقت آن باشگاه رخ داد.

در هر صورت، اقدامات دیروز و امروز معاون ورزشی باشگاه استقلال که بیشتر به تسویه حساب های شخصی شبیه است، گریبان باشگاه را هم خواهد گرفت و در روزهای سخت آبی های پایتخت، آن ها را وارد یک دعوای حقوقی دیگر کرده است. این مشکل در حالی از سوی معاون باشگاه برای استقلال ایجاد شده که پیش از این، او و امیرحسین فتحی اقدامی برای مذاکره با شفر نکردند تا او تصمیم بگیرد از استقلال شکایت کند و خواهان مبلغ قرارداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری اش برای فصل آینده شود. اکنون هم با توجه به اتهاماتی که خطیر به او وارد کرده، اگر احتمالی هم برای تخفیف گرفتن از شفر وجود داشت، دیگر از بین رفته است.