«محمد صلاح» و بازی در زمین گردشگری مصر

مسئولان گردشگری مصر از «محمد صلاح»، ستاره مصری فوتبال جهان درخواست کردند با سفر به شهر «اقصر» به رونق بخشیدن گردشگری در آن کمک کند.

  1. سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۰۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
محمد صلاح
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از ایندیپندنت، «محمد عثمان» مدیر کمیته بازاریابی گردشگری مصر از «محمد صلاح» فوتبالیست مشهور مصری خواست با سفر به این منطقه همراه با خانواده اش ضمن مشاهده شکوه و عظمت کشورش به رونق گردشگری در این منطقه کمک کند؛ منطقه ای که یکی از مهم ترین مناطق توریستی مصر به خاطر وجود قصرهای حکمرانان و فراعنه مصر باستان است.

مصر همچنان در تلاش است سهم خود را از گردشگری آفریقا دریافت کند و حضور چهره های فوتبالی چون «محمد صلاح» در جام ملت های آفریقا می تواند فرصت مهمی برای تبلیغ مقاصد گردشگری و بویژه گردشگری فرهنگی باشد.

در سال ۲۰۱۸ در مجموع حدود ۹ میلیون گردشگر از مصر که یکی از بزرگ ترین مقاصد گردشگری جهان است بازدید کردند و پیش بینی می شود رکورد این رقم در سال ۲۰۱۹ شکسته شود و شمار گردشگران تا نیمه اول سال جاری به شش میلیون نفر برسد.

این کشور در تلاش است بار دیگر به رکورد جذب ۱۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۰ میلادی دست یابد.

صنعت گردشگری مصر که یکی از اصلی ترین منابع درآمد ارزی این کشور محسوب می شود، از سال ۲۰۱۱ با بروز ناآرامی هایی که به خلع قدرت از حُسنی مبارک انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر بار با بحرانی جدید به تعویق افتاد. ابتدا یک حمله تروریستی در معبدی در شهر «اقصر» که می توانست به قتل عام توریست ها منجر شود توسط نیروهای پلیس دفع شد اما پس از آن تروریست های داعش که در آن زمان شرق صحرای سینا را در دست داشتند، با بمب گذاری در یک هواپیمای روسی به مقصد مصر و کشتن ۲۲۴ نفر، گردشگری مصر را بیش از پیش با بحرانی عمیق روبه رو کردند.

پس از این بمب گذاری تروریستی، روسیه تمام پروازهای خود را به مقصد مصر به حالت تعلیق درآورد و بریتانیا نیز پرواز خطوط هوایی اش را به مقصد شرم الشیخ متوقف کرد.

کارشناسان معتقدند با ادامه روند رو به رشد جذب گردشگری و استقبال دوباره کشورهایی چون روسیه، رکورد سال ۲۰۱۰ بار دیگر شکسته می شود.