نامجومطلق: ویلموتس نیاز به شناخت بیش تری از فوتبال ایران دارد

کارشناس فوتبال ایرن معتقد است ویلموتس نیاز به شناخت بیش تری از فوتبال ایران دارد تا بتواند تغییرات مد نظر خود را در تیم ملی ایجاد کند.

  1. چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۳۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
بازی تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مجید نامجو مطلق درباره تساوی تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی اظهار کرد: بازی خوبی را شاهد بودیم. تیم ملی ایران هم در فاز هجومی و هم در فاز دفاعی عملکرد بسیار خوبی داشت. کره جنوبی هم مثل همیشه سرعتی بازی کرد و سعی داشت پس از مدت ها دروازه ایران را باز کند. البته بازیکنان ایران در خط دفاع اشتباهاتی داشتند که منجر به گل کره شد که این اشتباهات باید کم تر شود. ما هم روی همین اشتباهات دروازه کره جنوبی را باز کردیم. در کل معتقدم نتیجه تساوی برای این دیدار عادلانه بود.

او اضافه کرد: در ترکیب تیم ملی تغییرات زیادی را نسبت به گذشته شاهد نبودیم و این موضوع نشان می داد ویلموتس بازی های جام جهانی و جام ملت های آسیا را به خوبی آنالیز کرده و بر اساس آن بازی ها ترکیب خود را چیده است. او به دنبال این است که روز به روز شناخت بیش تری از تیمش پیدا کند تا با ایجاد تغییر در ترکیب تیم، به تاکتیک های مد نظر خود برسد.

نامجو مطلق در بخش دیگری از صحبت هایش به عملکرد کی روش در تیم ملی ایران اشاره کرد و گفت: کی روش ۸ سال در فوتبال ایران فعالیت کرد و میراث خوبی برای ویلموتس به جا گذاشت. تیم خوبی متشکل از بازیکنان جوان و با تجربه داریم که می تواند روند خوبی را طی کند. ما با ویلموتس تهاجمی تر بازی کردیم که همین امر نشان می دهد مربی جدید تیم ملی به دنبال تغییر تاکتیک در تیمش است.

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: قطعاً زمانی که ویلموتس شناخت بیش تری پیدا کند، تغییرات بیش تری در ترکیب تیم ایجاد خواهد کرد. در حال حاضر بازیکنانی چون مسعود شجاعی در شرایط سنی هستند که باید کم کم به فکر جایگزین برای آن ها باشیم اما برای این که ویلموتس جانشین مناسبی برای شجاعی پیدا کند، باید به او فرصت بدهیم تا شناخت کافی را از بازیکنان فوتبال یاران پیدا کند. البته امیدوارم قرارداد او به گونه ای نباشد که مثل آقای کی روش در بیش تر مواقع خارج از ایران باشند.