استقلال و پرسپولیس به اندازه کافی پشتیبان دارند

چرا رسانه ها فقط به این دو می پردازند؟

ابراهیم قاسمپور می گوید آشفتگی که در استقلال و پرسپولیس وجود دارد، نمونه کوچک شده همه باشگاه ها و فوتبال ایران است.

  1. پنجشنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ساعت ۰۲:۱۹ (۱ سال،۳ ماه قبل)
داربی 88
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

لیگ نوزدهم با تمام افت و خیزها و چالش هایی که داشت با قهرمانی پرسپولیس و سقوط استقلال خوزستان و سپیدرود رشت به پایان رسید تا سرخ ها بتوانند سومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر فوتبال ایران را به دست بیاورند.

ابراهیم قاسمپور پیشکسوت فوتبال ، درباره لیگ نوزدهم گفت: به هر حال پرسپولیس توانست به مقام قهرمانی برسد که یکی از دلایل اصلی آن ثبات این تیم بود. تیم هایی مثل سپاهان و استقلال هم تلاش کردند تا با استفاده از تجربه خود پرسپولیس را تهدید کنند اما لغزش این دو تیم در بزنگاه ها باعث شد که شاگردان برانکو ماموریتی سخت را با موفقیت به پایان برسانند.

او درباره مشکلات فعلی باشگاه های استقلال و پرسپولیس در کادر فنی و کادر مدیریت دو تیم تصریح کرد: نمی دانم چرا همیشه رسانه ها نگران این دو تیم هستند. آن ها به اندازه کافی پشتیبان دارند که مشکلاتشان را برطرف کنند. البته این مسائلی که الان چه برای استقلال و چه برای پرسپولیس پیش آمده غریب نیست زیرا در گذشته ها هم وجود داشته اما روی آن سرپوش می گذاشتند. همیشه بیشترین هزینه ها برای این دو تیم شده و نتیجه دلخواه هم گرفته نشده است. آن زمان که سقف قرارداد تعیین کردند، استقلال و پرسپولیس بودند که سقف را جابه جا می کردند.

قاسمپور اضافه کرد: آشفتگی های امروز مدیریت و کادر فنی استقلال و پرسپولیس نمونه کوچکی از فوتبال ایران است. این دو پشتوانه هایی چون فدراسیون و ورزشی ها دارند و سرنوشتشان مثل استقلال خوزستان، برق شیراز و پاس نمی شود. نام استقلال و پرسپولیس برگ برنده آن ها شده و از جاهای قدرتمند حمایت می شوند. امثال فدراسیون فوتبال همیشه می خواهند این دو تیم در چشم باشند و هزینه های زیادی از جیب دولت برای آن ها پرداخته می شود. سپاهان یا تراکتورسازی با مالکان و ارگان های خصوصی کار سختی برای تقابل با این دو تیم دارند. گاهی هم که تیم های شهرستانی مثل فولاد یا استقلال خوزستان در لیگ برتر یا جام حذفی قهرمانی می آورند یک جرقه است.

وی درباره عملکرد تیم ملی در دو دیدار دوستانه با سوریه و کره جنوبی و تاکتیک متفاوت شاگردان ویلموتس در مصاف با ببرهای شرق آسیا گفت: هر مربی طرز تفکر خود را دارد. کی روش فکر می کرد با آن سبک تدافعی تیم ملی می تواند نتیجه بگیرد و ویلموتس به دنبال تاکتیکی دیگر است. امیدوارم این تفکر که بازی زیبا را همراه دارد با نتیجه گیری به اتمام برسد زیرا بازی زیبا بدون نتیجه فایده ای ندارد. تیم ما تمام ابزارهای لازم برای موفقیت را دارد و این ویلموتس است که باید بلد باشد چگونه از آن ها استفاده کند.