چه کسی به داد ملوان می رسد؟

باشگاه ملوان بندرانزلی بعد از پایان لیگ دسته یک در بلاتکلیفی محض قرار دارد و هیچ آینده متعین برای این تیم نمی توان تصور کرد.

  1. جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ ساعت ۰۳:۱۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ملوان بندر انزلی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تیم ملوان بندر انزلی، بعد از پایان رقابت های لیگ دسته یک و قرارگیری در رتبه یازدهم با ۳۵ امتیاز در شرایط کاملاً مبهمی قرار گرفته است. این تیم کار خود را با فرهاد پورغلامی آغاز و با محمد احمدزاده تمام کردند.

ملوان شاید بی صاحب ترین تیم حال حاضر رقابت های حرفه ای فوتبال ایران باشد. تیمی که نه مالک دارد، نه مدیرعامل دارد و نه کادر فنی مشخصی دارد. بازیکنان این تیم به تدریج با توجه به شرایط ملوان به تیم های دیگر در حال کوچ کردن هستند.

در چند روز اخیر اخباری نیز مبنی بر حضور سرپرست موقت یا بازگشت مسؤولان ملوان شنیده شده که تمام آن ها تکذیب شده است و هم چنان ملوان تیمی است که هنوز تکلیفش برای ادامه مسیر خود مشخص نشده است.

چندین جلسه با متقاضیان مختلف برای واگذاری باشگاه انجام شده است اما هیچ نتیجه قطعی در این جلسه ها صورت نگرفته و باشگاه ملوان هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

شاید مهم ترین مسأله ای که ملوان را تهدید می کند، مبلغ بدهی دراگان اسکوچیچ باشد. او که سال ۹۳-۹۲ به باشگاه ملوان آمده بود ۱۲۰ هزار دلار با ملوان قرارداد داشت و ۶۰ هزار دلار از ملوان طلب داشته است. او برای طلب خودش به ملوان ایمیلی ارسال کرد و خواستار طلبش بود. اما چون باشگاه نه کادر مدیریتی و مالکیتی مشخصی داشت، جوابی از سوی این تیم به دست نیامد. او با توجه به این مساله، احتمالاً به فیفا شکایت خواهد کرد البته درخواست رئیس شورای شهر شهر بندرانزلی را هم نمی توان نادیده گرفت. او با زبان انگلیسی در یک کنفرانس مطبوعاتی از اسکوچیچ فرصت خواست تا این تیم مالک خود را پیدا کند و بعد طلبش را مطالبه کند.

اما اگر اسکوچیچ فرایند فیفا را طی کند و باشگاه ملوان هم نتواند پول او را بدهد، این تیم به لیگ دسته دوم کشور سقوط خواهد کرد.

باید دید چه وضعیتی برای یکی از محبوب ترین تیم های گیلانی پیش می آید. این روزها تیم های فوتبال گیلانی روزهای خوشی را سپری نمی کنند و هم سپیدرود رشت و هم ملوان بندرانزلی در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند. با توجه به این مساله تنها مسؤولان شهر گیلان هستند که باید به این تیم ها کمک کنند و به داد دو باشگاه پرطرفدار گیلانی برسند.