توضیح مدیرعامل استقلال درباره رقم قرارداد استراماچونی و نقل و انتقالات آبی ها

مدیرعامل استقلال درباره آخرین وضعیت این تیم پس از انتخاب سرمربی جدیدش توضیح داد.

  1. جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ ساعت ۱۸:۰۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
امیر حسین فتحی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از باشگاه استقلال، امیر حسین فتحی، مدیرعامل این باشگاه در خصوص آخرین شرایط تیم و حضور سرمربی جدید، گفت وگویی انجام داد که در ادامه می خوانید:

* گفت وگو را با انتخاب سرمربی جدید پس از مذاکرات چند هفته ای، آغاز کنیم.

ما چند هفته با آقای استراماچونی در حال مذاکره بودیم. دلیلش هم این بود که نهایت دقت را به کار بردیم تا بهترین قرارداد بسته شود. با توجه به تجربیات قبلی، روی همه بندهای قرارداد صحبت و مطالعه کردیم و بهترین شرایط را در نظر گرفتیم.

* گویا ایشان از بازیکنان و شرایط تیم هم اطلاعات کامل و خوبی دارند؟

همین طور است. از همان زمان که مذاکرات اولیه شروع شد، این مربی شروع به تحقیق و جمع آوری اطلاعات در مورد تیم و بازیکنان کرد. جالب است که در ملاقات قبلی در ترکیه برای مذاکره، ایشان همه بازیکنان را به اسم و پست بازی می شناخت و از نحوه عملکردشان اطلاع داشت. این فاکتور خیلی خوبی است و نشان می دهد ایشان به کارش اهمیت بالایی می دهد و با شناخت خوب از تیم به تهران می آید.

* سرمربی جدید چه زمانی به ایران می آید؟

آقای استراماچونی تا چند روز آینده وارد تهران می شود و کار خود را آغاز می کند.

* پس از حضور دستیاران این مربی و بازدید از امکانات باشگاه، عکس العملشان چه بود؟

بسیار خوب و مثبت بود. پس از دیدن محل تمرین و ورزشگاه آزادی و سایر امکانات، پاسخ نهایی خود را اعلام کردند که این نشان دهنده رضایت آنهاست.

* در مورد رقم قرارداد این سرمربی هم شایعات متفاوتی مطرح شد که شروع آن هم از برخی رسانه های ایتالیایی بود و در رسانه های ایران هم بازتاب داشت.

این ها همان طور که گفتید، شایعات است و به هیچ وجه صحت ندارد. رقم قرارداد یک مساله محرمانه میان مربی یا بازیکن و باشگاه است.

* از رقمی مثل ۱.۶ میلیون یورو در سال هم صحبت شد.

اصلاً این طور نیست. رقم قرارداد استراماچونی و دستیاران ایشان روی هم در سال، از نصف این رقم هم کمتر است.

* از فعالیت های نقل و انتقالاتی هم صحبت کنید.

بارها اعلام کردیم که سیاست باشگاه این است که تا پیش از قطعی شدن، چیزی را اعلام نمی کند. در نیم فصل گذشته هم تحت فشار بودیم اما سعی کردیم در آرامش کارمان را انجام دهیم که فکر می کنم در نهایت هم هواداران از بازیکنان جذب شده و عملکرد آن ها راضی بودند. حالا هم شرایط همین است. از هواداران عزیز و رسانه های محترم تقاضا دارم مسئولان باشگاه را تحت فشار نگذارند و اجازه دهند باشگاه به دور از هیاهو و در فضای آرام، بازیکنان مد نظرش را جذب کند.

* یعنی باشگاه در فصل نقل و انتقالات رضایت هواداران را برآورده می کند؟

قطعاً همه سعی و تلاش ما همین است. با معرفی شدن سرمربی، روی نقل و انتقالات تمرکز می کنیم. شایسته ترین ها را به استقلال می آوریم اما باز هم تکرار می کنم، سیاست باشگاه این است و از همکارانم نیز خواسته ام که تا قبل از قطعی شدن، موضوعی را اعلام نکنند. هر زمان هم که حضور بازیکنی قطعی شد، از طریق سایت باشگاه اطلاع رسانی می شود. ما مذاکرات خود را آغاز کرده ایم و نگرانی از این بابت وجود ندارد. در مورد بازیکنان ملی پوش هم همین طور است. با تعدادی از آنها از قبل صحبت کرده بودیم و حالا هم که تیم ملی از کره بازگشته، مذاکرات مان را با نفرات ملی پوش انجام می دهیم.

* در مورد امکانات تمرینی برای فصل آینده هم صحبت کنید.

دستیاران آقای استراماچونی از ورزشگاه تهرانسر بازدید و شرایط آنجا را تایید کردند. ضمن اینکه ما از مدت ها قبل روی زمین چمن ورزشگاه انقلاب کار می کنیم که به شرایط مطلوبی رسیده است. رختکن و امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، دوش، اتاق مربیان و اتاق پزشکی و… هم آماده شده است. از این بابت نگرانی نداریم.

* تمرینات از چه زمانی آغاز می شود؟

به زودی و پس از حضور سرمربی تمریناتمان را در تهران آغاز می کنیم و بعد هم تیم راهی اردوی تدارکاتی می شود.

* صحبت خاصی باقی مانده؟

با هواداران عزیز که مالکان واقعی باشگاه هستند، چند کلمه ای صحبت دارم. از آن ها می خواهم به خدمتگزاران خود فرصت دهند و اجازه دهند با آرامش و به دور از هیاهو و جنجال، تیم را برای فصل آینده آماده کنیم. نخستین گام، حضور یک مربی جوان و با انگیزه و با دانش اروپایی بود که انجام شد. نقل و انتقالات را هم جلو می بریم تا بهترین تیم مهیای لیگ شود. باور کردن و پذیرفتن شایعات، کمکی به استقلال نمی کند. همه ما و هواداران عزیز یک هدف داریم و آن هم سربلندی و افتخار استقلال عزیز است و برای این هدف از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.