قنبرزاده: وزارت ورزش باید به طور جدی پیگیر موضوع بلیت فروشی ورزشگاه ها شود

عضو سابق هیئت رئیسه سازمان لیگ معتقد است که فرهنگ سازی و عزم جدی برای به راه انداختن فروش بلیت الکترونیکی برای کنترل تنش ها آسان است و با عزم و پیگیری مستمر می توان به آن دست پیدا کرد.

  1. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۱۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
منصور قنبرزاده
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

منصور قنبرزاده ، در خصوص فروش بلیت به صورت الکترونیکی گفت: در بحث بلیت فروشی باید زیر ساخت ها آماده شود و این ابتدائی ترین موضوع در فوتبال است که باید به آن توجه کرد. معضلات پیش آمده در اصفهان و در اهواز به دلیل انجام نادرست مکانیزم بلیت فروشی بود و شاهد آن بودیم که خیلی ها بدون بلیت به داخل ورزشگاه آمدند و برای نیروی انتظامی هم چالش های زیادی درست کردند.

او افزود : کسانی که هم بلیت داشتند به دلیل عدم اطمینان که بتوانند در ورزشگاه حضور پیدا کنند ساعت ها قبل در ورزشگاه می آمدند و همچنین نبود امکاناتی اعم از سرویس بهداشتی مناسب، نمازخانه و حتی نبود تغذیه مناسب فشار روانی زیادی روی تماشاگران ایجاد می کرد که باعث بوجود آمدن روحیه خشونت طلبی و درنهایت منجر به بروز تنش هایی در روی سکوها می شود.

قنبرزاده با اشاره به نکات مثبت فروش الکترونیکی گفت : اگر بلیت فروشی الکترونیکی انجام شود با ثبت کد ملی اگر اتفاقی رخ دهد قابل پیگیری است حتی می توان دوربین های امنیتی هم وصل کرد و همچنین از نظر روانی هم به تماشاگر کمک می کند که از ساعت ها قبل به ورزشگاه نیاید و نیم ساعت قبل بازی در ورزشگاه حضور داشته باشد که این مستلزم آن است که هواداری که بلیت تهیه کرده است از حضور خود در ورزشگاه مطمئن شود و باید برنامه ریزی به گونه ای انجام گیرد که اگر هوادار باور داشته باشد که بلیت الکترونیکی تهیه نکرده نمی تواند به داخل ورزشگاه برود حتی اگر نیمی از صندلی های ورزشگاه خالی باشد.

او تاکید کرد: وزارت ورزش باید به طور جد به این موضوع بپردازد و فرهنگ سازی را در سطح جامعه با کمک گیری از رسانه ها انجام دهد و الکترونیکی کردن بلیت ها یک زنجیره است که همه ارگان ها مانند فدراسیون فوتبال، نیروی انتظامی و … باید برنامه ریزی کنند و هرکسی وظیفه ی خود را به نحو احسنت انجام دهد که به اعتقاد من کار زیاد مشکلی نیست.

قنبرزاده گفت: در کشورهای دیگر برای اینکه تماشاگران به ورزشگاه بیایند جایزه و هزینه های زیادی می کنند ولی در کشور ما این علاقه زیاد است و شاهد آن هستیم که تماشاگران زیادی برای دیدن فوتبال می آیند ولی متاسفانه به جای اینکه از این فرصت استفاده کنیم این فرصت را به تهدید تبدیل کرده ایم و شاهد آن هستیم که تمایل زیادی وجود ندارد که بازی ها در روز تعطیل انجام شود که مبادا تماشاگران زیادی به ورزشگاه ها بیایند و کنترل ورزشگاه از دست برود.

او با بیان اینکه در هیئت رئیسه سازمان لیگ بحث الکترونیک شدن بلیت بسیار جدی است گفت: هیئت رئیسه در کار اجرایی دخالت زیادی نمی تواند انجام دهد ولی بحث های زیادی و جلسات متعددی در این خصوص برگزار می شود تا به طور جدی این مشکل حل گردد و امیدوارم دستگاه های اجرایی بتوانند درست اجرا و عمل کنند تا این معضل حل شود.