ساناک: چالش سختی در انتظار استراماچونی است

او به شانس نیاز دارد

مربی سابق استقلال توصیه هایی به سرمربی جدید ایتالیایی این تیم برای موفقیت در لیگ برتر ارائه کرد.

  1. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۵۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ساناک
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از isport.blesk، جیری ساناک دستیار سابق وینفرد شفر در استقلال درباره حضور آندره آ استراماچونی ایتالیایی در تیم استقلال گفت: تجربه من این است که استراماچونی الان نمی داند چه چیزی در انتظار او است. من هم نمی دانستم. چالش خیلی سختی در انتظار او است. اگر او نتواند نظر هواداران باشگاه را به خود جلب کند کارش بسیار سخت خواهد بود. در هر صورت احساسات و شور و شوق هواداران استقلال بسیار زیاد است. افکار منطقی تقریباً سرکوب می شوند. مهمترین مساله این است که هواداران باید راضی باشند.

او در ادامه صحبت های خود افزود: کارلوس کی روش بیش از ۸ سال هدایت ایران را بر عهده داشت، برانکو ایوانکوویچ سال ها در پرسپولیس مربیگری کرده است. مردم باهوش هستند و می دانند کار مربیگری چگونه است. آنها می دانند که مربی باید یک شیوه بازی خاص را در تیمش جا بیندازد. با این حال هواداران باید بدانند اولین بازی ها همیشه بسیار مهم هستند. قطعاً استراماچونی به شانس هم نیاز دارد. همچنین تقویت تیم هم بسیار مهم است. باید بازیکنان خوب خارجی که بهتر از بازیکنان داخلی هستند به تیم اضافه شود.

او در پاسخ به این سوال که رفتن استراماچونی به ایران به خاطر پول بوده یا این انتخاب به حرفه مربیگری او کمک می کند گفت: سوال خوبی پرسیدید. من خودم انگیزه ام این بود که بتوانم در کنار وینفرد شفر کار کنم. مربی استقلال بودن مثل اسلاویاپراگ تحت فشار زیادی است. استقلال تیمی با هواداران زیاد است که معمولاً در لیگ قهرمانان است و در بین تیم های بالانشین جدول رده بندی قرار دارد.