پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم های غرب آسیا

فرصتی که از دست رفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا، آمار پرتماشاگرترین تیم های قاره کهن را در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد.

  1. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۰۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
حواشی شهرآورد ۸۹ پایتخت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آمار پرتماشاگرترین تیم های این قاره را در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد که بر این اساس، گوانگجو اورگرانده چین با مجموع ۱.۵۹۱.۲۶۳ تماشاگر در رده نخست قرار گرفت. پرسپولیس ایران با ۱.۴۸۱.۶۵۰ نفر در رده دوم و استقلال ایران با ۱.۴۳۵.۰۰۱ نفر در رده سوم قرار گرفتند. تیم الهلال عربستان هم با ۱.۳۸۱.۷۲۷ تماشاگر، چهارم آسیاست.

طبق اعلام AFC این چهار تیم تنها تیم های آسیایی هستند که تعداد تماشاگرانشان در لیگ قهرمانان آسیا از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است. AFC همچنین در توصیف تماشاگران این تیم ها نوشت: "ارتش سرخ" دیوانه کننده ترین جو را در ورزشگاه خانگی اش می سازد و ورزشگاه آزادی در بازی های استقلال، ترسناک ترین جاست.

فارغ از اینکه قرار رگفتن نام دو تیم ایرانی در فهرست پرتماشاگرترین های قاره کهن، قابل پیش بینی و مایه افتخار است، باید توجه داشت که چند سال است که تیم های ایرانی از میزبانی تیم های عربستانی محروم هستند و چه بسا اگر این موضوع وجود نداشت، اکنون پرسپولیس و استقلال، به جای رده دوم و سوم، جایگاه نخست این فهرست را از آن خود می کردند.

فاصله تیم نخست این رده بندی یعنی گوانگجو با پرسپولیس، ۱۰۹.۶۱۳ نفر (یک ورزشگاه آزادی) و با استقلال، ۱۵۶.۲۶۲ نفر (یک و نیم ورزشگاه آزادی) است! همین نکته نشان می دهد که دیپلماسی ضعیف فوتبال ایران در آسیا، چه لطمه ای به داشته های فوتبال ایران زده است.