قهرمان در محاق

فقط یک درصد تصور کنید برانکو نیاید؛ تازه این اول دردسرهای پرسپولیس برای فصل بعد خواهد بود.

  1. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۱۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
پرسپولیس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پرسپولیس با سه عنوان قهرمانی پیاپی و البته یک نایب قهرمانی ناشی از تفاضل گل، حاکم بلامنازع این سال های فوتبال باشگاهی ایران بوده است. وقتی فینال جام حذفی با آن همه ماجرا به پایان رسید و سرخپوشان بعد از ۲۰ سال دبل کردند، همه خوشحال بودند از این درو کردن افتخارات ریز و درشت؛ با این وجود دیو نگرانی در کمین بود.

بلافاصله بعد از پایان فصل این شائبه به وجود آمد که برانکو به زودی پرسپولیس را ترک خواهد کرد. گفته می شد او با پیشنهادهای مهمی مواجه شده و بدقولی مالی سرخ ها هم انگیزه هایش را برای ماندن در ایران کاهش داده است. الان که دقیقاً دو هفته از آن بازی می گذرد، هنوز اطلاعات موجود در مورد برانکو همان است که بود. عده ای می گویند می آید و عده ای می گویند نمی آید. هر روز و بلکه هر ساعت اخبار و شایعات ضدونقیضی در مورد برانکو منتشر می شود و مربی کروات را نسبت به نیمکت سرخ ها دور و نزدیک می کند. در شرایطی که مدیران باشگاه مکرر می گویند مبلغ مطالبات برانکو آماده شده و به زودی به حساب او واریز خواهد شد، رسانه های عربستانی همچنان ته دل هواداران پرسپولیس را خالی می کنند.

دیروز یکی از خبرگزاری های همین کشور مدعی شده بود برانکو با سران الاهلی عربستان به توافق نهایی رسیده و تنها از آنها فرصت کوتاهی خواسته تا اول پولش را از پرسپولیس بگیرد و بعد قرارداد را امضا کند. همزمان یکی از روزنامه نگاران سرشناس عربستانی هم در صفحه شخصی اش به برانکو خوش آمد گفته که در نوع خودش عجیب است. شاید زمانی که شما این مطلب را می خوانید بالاخره موضوع روشن شده باشد، اما چیزی که دست کم تا این لحظه می دانیم آن است که نیمکت پرسپولیس بلاتکلیف باقی مانده و این ابداً خبر خوبی برای قهرمان سه دوره گذشته لیگ برتر نیست. فقط یک درصد تصور کنید برانکو نیاید؛ تازه این اول دردسرهای پرسپولیس برای فصل بعد خواهد بود. جالب اینجاست که باشگاه پرسپولیس هفته گذشته از برانکو شماره حساب بانکی خواست، اما حالا مدیران باشگاه خواهان پرداخت نقدی مبلغ به او در تهران شده اند؛ آنچه به تناقض های پرونده دامن می زند.

بدون بیرانوند، بدون دروازه بان

مساله برانکو اما تنها مشکل سرخپوشان نیست. در شرایطی که همه تمرکز مدیران این باشگاه معطوف به حفظ مربی کروات است، احتمال ریزش درون تیم هم بالاست. یکی از مهم ترین بازیکنانی که در یکی، دو سال گذشته بحث جدایی اش مطرح بوده علیرضا بیرانوند است. بیرانوند با پرسپولیس قرارداد طولانی مدت دارد، اما در صورت پرداخت رقمی خاص (به یک روایت ۵۰۰ و به روایتی دیگر ۷۰۰ هزار دلار) آزاد خواهد شد. حالا اگر باشگاهی پیدا شود که غیر از دستمزد بیرانوند، پول رضایت نامه او را هم به پرسپولیس بدهد گلر اول تیم ملی از جمع سرخپوشان کوچ خواهد کرد. در همین زمینه دیروز مدیر برنامه های بیرانوند با حضور در باشگاه پرسپولیس در مورد پیشنهادهایی که برای این سنگربان رسیده با مدیران تیم گفت وگو کرد؛ آنچه می تواند احتمال جدایی گلر اول قرمزها را افزایش بدهد. البته مساله ترانسفر بیرانوند هیچ گاه برای پرسپولیسی ها تازگی نداشته، اما الان بحث کلیدی مربوط به پیدا کردن جانشین اوست؛ جایی که رشید مظاهری به عنوان آلترناتیو علیرضا به تراکتورسازی پیوست و الان غیر از حسین حسینی استقلال، گلر تاپ دیگری هم در دسترس پرسپولیس نیست.

انصاری و دیگران

غیر از علیرضا بیرانوند، برخی دیگر از بازیکنان پرسپولیس هم با امکان جدایی مواجه شده اند. محمد انصاری که به تازگی مصدومیتش رفع شده ظاهراً از کره جنوبی پیشنهاد دارد. همچنین گفته می شود مسئولان سپاهان اصفهان هم با کمال کامیابی نیا مذاکره کرده اند. نوع قرارداد کمال با پرسپولیس طوری است که به راحتی امکان فسخ و جدایی دارد؛ شرایطی که در مورد قرارداد مهدی ترابی هم صدق می کند. به همه اینها بیفزایید ناتوانی و تعلل باشگاه در دریافت رضایتنامه محمد نادری را که می تواند به خالی شدن خط دفاع سرخ ها منجر شود. اما شجاع خلیل زاده که با پیشنهاد قطری ها مواجه شده بود دیروز قراردادش را به مدت سه سال تمدید کرد.

اظهارنظر وزیر

دیروز اما وزیر ورزش و جوانان به عنوان مالک و رئیس مجمع پرسپولیس به مساله ادامه همکاری برانکو با پرسپولیس واکنش نشان داد. مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدیدش از اردوی تیم ملی بسکتبال در پاسخ به سوالی در این مورد گفت: «هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با جدیت در حال پیگیری ماندن برانکو در پرسپولیس است و به امید خدا این اتفاق رخ خواهد داد.»