محدودیتی برای دعوت از بازیکنان دورگه به تیم ملی امید نداریم

مدیر تیم ملی فوتبال امید می گوید بازیکنان دورگه زیادی به او معرفی می شوند که شخصا شرایط قانونی و سنی آن ها را بررسی می کند.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۴۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
حمید استیلی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از فدراسیون فوتبال، حمید استیلی با درباره وضعیت تیم ملی امید فوتبال ایران، گفت: خوشبختانه اردوی بسیار خوبی داشتیم و به مدت ۳ روز عملکرد کلیه نفرات را زیر نظر گرفتیم. کادر فنی هم از شرایط اردو راضی بودند خصوصاً با توجه به اینکه برخی از این بازیکنان قبلاً دعوت نشده بودند. سعی کردیم بسیاری از بازیکنان شاغل در لیگ های دسته اول و دوم حتی لیگ امیدها را در این اردو دعوت کنیم و عملکرد آن ها را مورد ارزیابی قرار بدهیم که فکر می کنم موفقیت آمیز بود. به نظر من قطعاً تعدادی از بازیکنانی که در این اردو دیدیم می توانند به ما کمک کنند و با توجه به نیازهای کادر فنی دعوت می شوند.

استیلی اضافه کرد: از امروز سایر نفرات از لیست دوم وارد اردو می شوند، بازیکنانی که تقریباً یک سال است در کنار هم هستیم و تجربه حضور در بازی های متعدد بین المللی را داشته اند. با این وجود حالا و با آمدن فرهاد مجیدی هیچ پیش زمینه ذهنی وجود ندارد و همه نفرات به خوبی با یکدیگر مقایسه می شوند تا بر اساس نیازی که داریم بهترین ها به اردوی بعدی ما در تیرماه دعوت شوند. رقابت در شرایط عادلانه وجود دارد و دست کادر فنی برای انتخاب بازیکن در پست های مختلف باز است.

مدیر تیم امید همچنین در خصوص بازیکنان دورگه ایرانی شاغل در فوتبال اروپا گفت: فکر می کنم به خوبی ثابت کرده ایم که برای ما هیچ تفاوتی در این بین وجود ندارد. بازیکنان دورگه زیادی به ما معرفی می شود که ابتدا شرایط قانونی و سنی آن ها را بررسی می کنم. اگر بازیکنی شرایط لازم را داشته باشد و عملکردش هم مورد تأیید قرار بگیرد هیچ محدودیتی نداریم. در اردوهای قبلی هم نفراتی با این شرایط دعوت شدند و اینبار هم شاهد حضور دو بازیکن دیگر هستیم. اگر باز هم نفراتی هستند که کیفیت و شرایط لازم را دارند می توانیم آنها را دعوت کنیم چرا که می خواهیم بهترین ها برای حضور در تیم امید انتخاب شوند.