یاسوج صاحب تیم فوتبال می شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد از خرید امتیاز یک تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور برای شهر یاسوج خبر داد.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۳۹ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ورزشگاه یاسوج
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

«سید محمد تقی علوی» خبرنگار با اشاره به این که استادیوم ۱۵ هزار نفره یاسوج تکمیل است، اضافه کرد: برای این استادیوم هزینه هایی شده است که هم اکنون مورد استفاده قرار می گیرد اما به جهت استفاده بهتر از این ظرفیت پیگیر خرید یک تیم از لیگ های دسته یک و دو فوتبال هستیم.

او اظهار کرد: اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج دنبال تأسیس تیم فوتبال شهرداری یاسوج هستند که صحبت هایی نیز صورت گرفته و درخواست ایجاد باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری یاسوج را ارائه دادند و اقداماتی انجام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خرید تیم مستلزم ورود اعضای شورا و شهردار شهر یاسوج است.

علوی تصریح کرد: خداداد افشاریان، رئیس هیئت فوتبال استان نیز پیگیر هستند و رایزنی های با فدراسیون فوتبال نیز انجام شده که در صورت امکان امتیازی به استان داده شود که این مساله را بعید می دانم و یا اینکه یک تیمی که دنبال فروش باشد، خریده شود.

وی ادامه داد: تاکنون نیز تصمیم بر خرید یک تیم از لیگ های دسته یک و دو فوتبال بوده است، اما مستلزم پیگیری و همکاری بیش از پیش شورای شهر و شهرداری است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در زیر گروه کشور یک تیم داریم که از استادیوم ۱۵ هزار نفری استفاده می کند و تیم های امید و جوانان استان نیز در لیگ های برتر، دو و سه کشور حضور دارند و از امکانات این استادیوم استفاده می کنند.

علوی تاکید کرد: قطعاً اگر بتوانیم یک تیم بزرگسالانی که در لیگ های کشور حضور داشته باشد را بخریم بهتر می توانیم از این ورزشگاه بهره برداری کنیم که این مهم نیز اتفاق می افتد و اعضای شورای شهر و شهردار قول خرید تیم را داده اند.

او اضافه کرد: همه از جمله شورای شهر و شهرداری، هیئت فوتبال و رسانه ها کمک کنند که استان یک تیم در لیگ های یک و دوم فوتبال کشور داشته باشد.

تیم فوتبال شهرداری یاسوج روزگاری با یکه تازی و خلق شگفتی ها در لیگ دسته یک و حتی جام حذفی کشور و با شکست تیم های بزرگی هم چون تراکتورسازی تبریز با سرمربیگری «امیر قلعه نویی» یکی از تیم های قوی و حتی امید نخست برای صعود به لیگ برتر فوتبال کشور را یدک می کشید.

تیم فوتبال شهرداری یاسوج حتی در سال ۹۲ و با به کارگیری محمد نوازی پیستون راست پرفروغ سال های نه چندان دور فوتبال کشور و استقلال تهران و محمدرضا مامانی از بازیکنان مطرح فوتبال ایران و پرسپولیس در لیگ دسته یک باشگاه های کشور تنها با فاصله یک امتیازی از تیم دوم لیگ دسته یک کشور از راهیابی به مرحله پلی آف بازماند.

این تیم که با داشتن مربیان مجرب و شناخته شده فوتبال کشور هم چون رضا چمنیان و جواد زرینچه و غدیری یکی از امیدهای آینده و تیم های موفق در سال های اخیر فوتبال کشور بود ناباورانه و با روی کارآمدن دور چهارم شورای اسلامی شهر یاسوج و انتخاب شهردار جدید و با بالا گرفتن اختلاف ها و کشمکش ها از گردونه رقابت ها حذف و از حضور در فوتبال کشور برای همیشه حذف شد.

بعد از یک جابه جایی در شورای شهر یاسوج و تغییر اعضای شورا و شهردار، نه تنها تیم فوتبال و بلکه باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری یاسوج منحل شد و به بهانه کمبود اعتبار حسرت همیشگی را بر دل جوانان و علاقمندان به فوتبال این دیار گذاشت.