محرومیت شدید در انتظار بازیکنان و هواداران خاطی در لیگ برتر فوتبال

فدراسیون فوتبال و نهادهای انضباطی این مجموعه در فصل جدید با سخت گیری بیشتر و فعال کردن برخی از بندهای انضباطی در صدد برخورد با بازیکنان و هواداران خاطی هستند.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۲۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فینال جام حذفی؛ دیدار تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

لیگ برتر هجدهم از حیث برگزاری مسابقات و اتفاقاتی که در برخی از بازی های مهم رخ داد، نمره بسیار پائینی را به خودش اختصاص داد و حتی اتفاقات بازی فینال جام حذفی منجر به اتخاذ تصمیم ها و تدابیر سخت گیرانه در فصل جدید فوتبال ایران شده است.

این موضوع را اولین بار مهدی تاج در نشست خبری خودش اعلام کرد. او گفت که به دلیل نبود سخت افزارهای لازم و برای جلوگیری از تکرار اتفاقات لیگ برتر هجدهم، هرگونه فحاشی روی سکوهای ورزشگاه موجب محرومیت هواداران می شود و در برابر این اتفاقات کوتاه نمی آیند.

با این حال مهدی تاج که از سوی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای فراکسیون ورزش به جهت اتفاقات فینال جام حذفی تحت فشار بود در این جلسه از برنامه های پیش گیرنده در فصل جدید فوتبال ایران خبر داده است.

امیر مهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال با تایید این موضوع گفت: برای جلوگیری از هرگونه اغتشاش روی سکوها و توهین به داوران، چالش های کلامی بازیکنان و احاطه کردن داور با محرومیت و جریمه از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مواجه می شود و در این مورد سخت گیری لازم انجام می شود.

وی همچنین از اجرای بند محرومیت هواداران خاطی در طول فصل جدید فوتبال ایران خبر داد. مهدی تاج نیز در نشست خبری خود با بیان اینکه این بند در گذشته با انتقاد همراه بود گفت که در حال حاضر راه دیگری جز محرومیت هواداران خاطی وجود ندارد.

با این اوصاف باید دید در فصل جدید و با اجرایی شدن قوانین پیش گیرنده فدراسیون فوتبال، تا چه حد شاهد کاهش اعتراضات به تصمیمات داوران و ناآرامی ها روی سکوی ورزشگاه ها خواهیم بود.

این صحبت ها در حالی است که کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هنوز بعد از اتمام لیگ برتر و جام حذفی آرای بازی های مختلف و ناآرام از جمله بازی سپاهان – پرسپولیس و پرسپولیس – داماش گیلان را صادر نکرده اند و همه در انتظار برخورد با خاطیان این دو دیدار هستند.