شاندیزی: آسان ترین بازی برای فوتسال ایران سخت ترین بازی می شود

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران گفت: بازی با لبنان را خیلی بد شروع کردیم و بچه ها بی رمق بودند.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۵۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
شاندیزی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حمید شاندیزی در نشست خبری بعد بازی با لبنان، اظهار کرد: خدا را شکر می کنم که بازی را بردیم، برای ما ایرانی ها همیشه آسان ترین بازی، سخت ترین بازی در هر تورنمنت می شود و این موضوع برای تمامی تیم های ایران صدق می کند که معتقدم به شرایط روحی و روانی باز می گردد، ما هیچ گاه نتوانستیم خودمان را برای یک بازی آسان، سخت آماده کنیم.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران با بیان اینکه تصور نمی کردم بازی در این حد گره بخورد، گفت: امروز توپ هایمان به گل نرفت و اگر به جای تیر دروازه، توپ ها گل می شد فشار از روی بازیکنان کم می شد و راحت تر بازی می کردیم.

او در خصوص بازی آینده ایران با ژاپن در مرحله نیمه نهایی، مطرح کرد: به فینال چهارم مقابل ژاپن که قدرت بزرگ آسیاست، رسیدیم و برنامه ریزی خوبی برای این دیدار داریم. معتقدم در بازی فردا فشار کمتری روی بچه ها خواهد بود چون خودمان را برای یک بازی سخت آماده کرده ایم؛ البته هر اتفاقی ممکن است بیفتد و زیبایی فوتسال به همین چیزهاست.

شاندیزی با بیان اینکه فرق بین گل نزدن و نرفتن توپ به دروازه زیاد است، اظهار کرد: گل نزدن یعنی نمی توانی به دروازه حریف برسی، ولی اینکه توپ ها به گل نرود، دستت از زمین و آسمان کوتاه می شود و این موضوعات قانون نانوشته فوتسال بوده و زیبایی فوتسال و فوتبال هم به چنین چیزهایی است.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در خصوص اینکه ایران در وقت های اضافی نمایش بهتری داشت، گفت: اگر بعد از دریافت گل تساوی در لحظات پایانی در صورتم نشانه هایی از استرس داشتم، بچه ها بازی را می باختند. با توجه به جوان بودن، بعد از دریافت گل، بازیکنان بازی را از دست رفته می دانستند و هنر کادر فنی بود که بچه ها را آرام کرده و به میدان فرستاد که دو گل هم به ثمر رساندیم.

وی ادامه داد: بازی را خیلی بد شروع کردیم و بی رمق بودیم حتی به بچه ها گفتم خوب گرم نکردید و دقایقی از بازی از عملکردشان رضایت نداشتم، ولی رفته رفته به خودمان آمدیم و بچه ها جدی تر کار کردند. اینکه توپ به تیر دروازه برخورد می کند، به معنای بی دقتی نیست.

شاندیزی در پاسخ به این سوال که آیا بازی با لبنان باعث افزایش تجربه بازیکنان تان شد؟ خاطرنشان کرد: صد درصد این بازی ها باعث افزایش تجربه بازیکنان ما شد؛ چرا که بازیکنان جوان به بازی کردن نیاز داشته و به همین دلیل است که تیم های شرق آسیا هزینه کرده و به دنبال بازی با تیم ایران هستند.

«تارک رزق» سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال لبنان نیز در نشست خبری بعد بازی با ایران اظهار کرد: بعد از اینکه مشخص شد ما با ایران بازی می کنیم خیلی ها نظرات مختلفی داشتند، بازی مقابل تایلند ما اشتباهات زیادی داشتیم و گل اول را در بازی امروز مثل بازی با تایلند دریافت کردیم و بازیکنان من خیلی خسته بودند.

وی افزود: ایران تیم قدرتمندی است که نمی خواهم آن را با تیم خودم مقایسه کنم، ما خوب کار کردیم و امیدوارم با نمایش بازیکنان من، کمی هیجان به تورنمنت آمده باشد.

وی افزود: ما پاور پلی کامل هجومی در بازی استفاده نکردیم و هدفمان فشار روی ایران برای استفاده از فضاها بود، می خواستیم با فشار آوردن نبض بازی را در اختیار داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: من بازیکنانم را می شناسم و می دانم جنگجویانم هیچ گاه بیشتر از دو گل دریافت نمی کنند.

رزق در خصوص شانس قهرمانی تیم ها، اظهار کرد: افغانستان ۶۶ درصد و ایران ۴۴ درصد شانس قهرمانی دارد.