کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم

پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می گوید

عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.

  1. چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ ساعت ۰۰:۳۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
جعفر کاشانی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جعفر کاشانی درباره صحبت های مهرداد میناوند مبنی بر اینکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس ۲۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته اند اظهار کرد: واقعاً از صحبت های میناوند تعجب می کنم. او با چه مدرک و سندی گفته که من ۱۵ سال است از پرسپولیس حقوق می گیرم و ۲۰۰ میلیون تومان هم پاداش گرفته ام؟ باشگاه پرسپولیس خانه من است. من نه تنها از این باشگاه پولی نگرفته ام بلکه از جیبم هم هزینه کرده ام. در دوره شهرداری آقای قالیباف، با مهندس یعقوبی جلسه ای گذاشتم و ورزشگاه شهید کاظمی را برای پرسپولیس و شهید افراسیابی را برای استقلال گرفتم.

وی افزود: با تلاش های من با حضور آقای ظفرقندی که مسئول حقوقی باشگاه پرسپولیس بود، تمام طلب های پیشکسوتان را پرداخت کردیم و با آن ها به توافق رسیدیم. آقای میناوند من کی ۱۵ سال از پرسپولیس حقوق گرفته ام؟ چطور می گوئید من ۲۰۰ میلیون تومان پاداش گرفتم؟ تمام آرزوی من این بود که پرسپولیس به باشگاه تبدیل شود و از نیروهایی که دارای تحصیلات هستند برای اداره باشگاه و از هواداران هم برای رفع مشکلات باشگاه استفاده شود. من صدمات بدنی داشتم اما با تمام وجود در اختیار باشگاه بودم اما یک نفر به اسم آقای میناوند می آید و می گوید که من ۲۰۰ میلیون پاداش گرفته ام. من در چهار سال اخیر طی هر هفته چهار یا پنج روز در باشگاه حضور داشتم و در کنار تیم بودم و به بازیکنان می گفتم که در چه تیمی بازی می کنید و حرمت تیم را نگه دارید. من به آن ها می گفتم عمر فوتبال کوتاه است و شما در این عمر کوتاه می توانید سرمایه عظیمی برای باشگاه داشته باشید.

من نه تنها از این باشگاه پولی نگرفته ام بلکه از جیبم هم هزینه کرده ام. در دوره شهرداری آقای قالیباف، با مهندس یعقوبی جلسه ای گذاشتم و ورزشگاه شهید کاظمی را برای پرسپولیس و شهید افراسیابی را برای استقلال گرفتم. عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: ما به همراه آقای ظفرقندی، کمیته انضباطی را تشکیل دادیم تا باشگاه ساختار داشته باشد. واقعاً برایم سوال است با وجود این کارها میناوند چطور به خود اجازه می دهد که اسم ببرد و بگوید که من ۲۰۰ میلیون تومان پاداش می گیرم. او می گوید آقای فلان چطور ۱۵ سال حقوق می گیرد اما این حرف ها به طور کامل دروغ است. من از جیبم برای باشگاه هزینه کردم. من با میناوند تماس گرفتم اما او صدای من را شنید و قطع کرد. نه ادب داشت و نه حرمت بزرگ تر را نگه داشت. آقای میناوند جعفر کاشانی فدا شد تا شما توانستید بیایید و برای پرسپولیس بازی کنید. الان هم جعفر کاشانی است که برای پرسپولیس فدا می شود. همین چند وقت قبل بود که از طریق وزارت خارجه مشکل مالی که در فیفا داشتند را حل کردم. آقای میناوند اصلاً جعفر کاشانی را می شناسی و می دانی در این مملکت چه کاره بوده که درباره اش صحبت می کنی؟

او ادامه داد: من ۵ بار از عضویت هیأت مدیره پرسپولیس استعفا دادم چون شرایط جسمانی و سن و سالم اینگونه نبود که به جلسه هیأت مدیره بیایم اما از من خواهش کردند که بمانم و به عنوان بزرگ تر در جلسات هیأت مدیره شرکت کنم. به عنوان بزرگ تر اجازه نمی دادم تنش به وجود آید و همیشه صلح و صفا برقرار بود. من همیشه صادقانه زندگی کردم و نمی دانم چه دسیسه ای در کار است. شما فکر می کنید می خواهم در پرسپولیس مقامی بگیرم؟ شما فکر می کنید می خواهم نماینده شورای شهر بشوم یا در تیم ملی پست و مقامی به دست بیاورم؟ نکند فکر می کنید می خواهم نماینده مجلس شوم؟

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم /  پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می گوید

کاشانی در ادامه درباره علت جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس گفت: زمانی که برانکو به پرسپولیس آمد، تیم شانزدهم بود اما من کنارش بودم چون او را از دوره تیم ملی می شناختم. او فردی است که فوتبال را به خوبی می شناخت. من سعی می کردم کنارش باشم و بهترین عملکرد را داشته باشیم تا به تیم کمک کنیم. باشگاه با این کارها شکل گرفت. الان هم نمی دانم دلیل جدایی برانکو چیست. قاعدتاً مربی که چند قهرمانی به دست آورده پیشنهادات خوبی به دستش می رسد. من که در امور مالی باشگاه دخالت نمی کردم و نمی دانم چه پولی می آید و در کجا هزینه می شود. من فقط به عنوان یک ریش سفید در جلسه هیأت مدیره حاضر می شدم و سعی کردم به مجموعه باشگاه سازمان و تشکیلات بدهم. این درست نیست که درباره من حرف هایی زده شود.

نمی دانم دلیل جدایی برانکو چیست. شاید پیشنهاد مالی خوبی داشت که رفت. واقعاً دوستش داشتم و یک انگشتر عقیق به عنوان یادگار به او دادم. او تصریح کرد: زمانی که برانکو را دیدم، یک انگشتر عقیق به عنوان یادگار به او دادم چون واقعاً دوستش داشتم و همیشه فکر می کردم باید چند بازیکن کنار برانکو مربی گری یاد می گرفتند. الان هم شاید برانکو پیشنهاد مالی خوبی داشته که از پرسپولیس رفته است. این مربیان، حرفه ای هستند. وقتی تیم شانزدهم باشد، یک جور هزینه دارد و وقتی به قهرمانی می رسد، هزینه هایش چند برابر می شود. آیا برای تأمین هزینه های باشگاه تدبیری صورت گرفته بود؟

او در پاسخ به این سوال که برانکو از پرسپولیس جدا شده، چه گزینه هایی مد نظر باشگاه برای جانشینی او هستند گفت: واقعاً نمی دانم چون اصلاً چند وقتی است که در جلسات حاضر نمی شوم. همیشه گفته ام باشگاه باید به فکر ۱۰ سال آینده اش باشد. آیا در این شرایط درست است که هواداران به مدیران باشگاه حمله کنند؟ یک نفر با من تماس گرفته و می گوید چرا پول باشگاه را نمی دهید؟ مگر پول باشگاه در جیب من است؟ من از هواداران که سرمایه باشگاه هستند می خواهم که به باشگاه کمک کنند.