منصوریان: مجیدی بداند که آتش فوتبال، تند است

فوتبالیست هر چقدر بگیرد، حقش است

سرمربی ذوب آهن با ابراز رضایت از کلاس پرولایسنس مربیگری که در ایران برگزار می شود، گفت: اینجا همکارانمان را می بینیم و ضمن استفاده از کلاس، از حضور هم لذت می بریم.

  1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۷:۵۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
علیرضا منصوریان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

علیرضا منصوریان در حاشیه برگزاری کلاس های مربیگری در فدراسیون فوتبال خبرنگاران گفت: از مسئولان فدراسیون فوتبال و دوستان کمیته آموزش تشکر می کنم. خیلی دیر بود چرا که انتظار داشتیم یک سال قبل مدرک پرولایسنس ما تکمیل شود اما با درگذشت مدرس ما در این کلاس، استادمان عوض شد.

وی ادامه داد: کلاس انضباط خوبی دارد. همه تابع آقای محصص هستیم. هفت صبح وارد زمین می شویم و در ساعات میانی ظهر به کلاس های تئوری می پردازیم. جدا از حضور در کلاس های مربیگری، با مربیان لیگ برتر و لیگ یکی تبادل دانش می کنیم. امیداوریم فوتبالمان از این شرایط بغرنج خارج شود.

سرمربی ذوب آهن درباره دیدار با سایر دوستان و همکارانش در این کلاس گفت: علی دایی، محمود فکری و سایر مربیان را می بینیم. با همدیگر شوخی می کنیم و باخت ها و بردها را به رخ هم می کشیم اما طبیعی است که از حضور در کلاس و دیدن دوستان خودمان لذت می بریم.

منصوریان درباره شرایط ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات تابستانی و فصل آماده سازی تیم، خاطرنشان کرد: ما با توجه به اینکه نماینده فوتبال ایران در آسیا هستیم، توقعمان بالاست. با توجه به فصل نقل و انتقالات و قیمت بازیکنان، باید گفت که قیمت بازیکنان ما در سه مقطع در سال های ۸۸، ۹۲ و ۹۸ ناگهان افزایش پیدا کرده است. شاید به خاطر شرایط دلار تا پارسال قیمت ها کمتر بود اما با این حال ما نمی توانیم بریز و بپاش کنیم. کار ما آکادمیک است و در کنار آن باید نتیجه خوبی هم بگیریم.

وی افزود: سعی کردیم ساختار تیم را حفظ کنیم. دو، سه بازیکن هنوز تمدید نکردند که اگر تمدید نکند، سراغ سایر بازیکنان در بازار می رویم. در این فصل به محمدباقر صادقی اعتماد کردیم. این یک شانس بزرگ برای او است که می تواند سه، چهار سال گذشته را جبران کند. در مجموع به بازیکنان جوان و بنزین سبز تیم اعتماد کردیم.

سرمربی ذوب آهن درباره اینکه آیا قیمت بازیکنان واقعی است، اظهار کرد: اگر نرخ دلار را واقعی بدانیم، قیمت ها واقعی است. اگر ما مبلغ قرارداد بازیکنان را متناسب با افزایش قیمت دلار ضرب کنیم، قیمت ها واقعی است اما این در شرایطی است که قیمت دلار واقعی باشد. اگر قیمت واقعی فوتبال را پیدا کنیم، اگر به استاندارد آسیا صرفاً بر اساس کیفیت بازیکنان در سطح آسیا نگاه کنیم، بهترین بازیکنان را از نظر فنی داریم. در سال ۲۰۱۴ به جام جهانی رفتیم و در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰ لژیونر داریم.

او یادآور شد: الان استعدادیاب های دنیا روی بازیکنان ۱۷ ساله ما تمرکز کردند و به دنبال این بازیکنان هستند. این نشان از رشد فوتبال است. قیمت واقعی ما باید با جی لیگ و کی لیگ هماهنگ شود.

منصوریان در واکنش به این سوال که دریافت سه، چهار میلیارد تومان در سال در مقایسه با دستمزد کسی که یک و نیم میلیون تومان درآمد دارد، بسیار زیاد است، اظهار کرد: بله درست است. سه، چهار میلیارد تومان در مقایسه با کسی که در ماه سه ، چهار میلیارد تومان می گیرد، عددی نیست! فوتبالیست در طول سال کلی زحمت می کشد و زیر آفتاب تلاش می کند. بدترین تمرین را به او می دهیم و اگر رباطش پاره شود، هیچ شرکت بیمه ای برای جبران این خسارت نیست. در خیلی از شغل ها، در طول سال ۳۰ میلیارد تومان درآمد دارند اما چون در دید نیستند همه روی فوتبال تمرکز می کنند. فوتبال قسمتی از جامعه و کتک خور است.

سرمربی تیم ذوب آهن خاطرنشان کرد: ما در رنکینگ اول هستیم اما اگر سخت افزاری اول شویم، می توانیم با لیگ ژاپن و کره جنوبی برابری کنیم. به نظر در آسیا قیمت های لیگ چین کاذب است که می خواهند با تبلیغات خودشان را بالا بشکند. قیمت سرسام آور ارائه می دهند که مطرح شوند. به نظرم فوتبالیست هر چقدر بگیرد، حقش است.

او درباره سرمربی گری فرهاد مجیدی در تیم ملی امید نیز گفت: برای دوست عزیزم فرهاد مجیدی آرزوی بهترین ها را دارم که مسیر پر چالشی را انتخاب کرده است. او ابراز علاقه کرد و وارد صندلی های داغ فوتبال شد. البته بزرگ تر خوبی مانند حمید استیلی در کنار او است که به فرهاد کمک می کند. نباید اجازه بدهیم او بسوزد. مجیدی با نام خودش ریسک کرد و کنار فوتبال آمد. آتش فوتبال تند است چرا که یک روز می برید و هورا می کشند اما وقتی ببازید خبری از این چیزها نیست. او باید دانش خود را بالا ببرد. به طور قطع استعداد خوبی است و امیدوارم همه او را کمک کنند تا از این مقطع مهم و سخت عبور کند و به تیم ملی امید کمک کند. به طور ویژه او را دوست دارم.

منصوریان در پایان برای دنیزلی و استراماچونی در فوتبال ایران آرزوی موفقیت کرد.