برانکو از کِی علیه پرسپولیس سندسازی کرد

سرمربی پیشین و جداشده پرسپولیس که با اقدام ناگهانی خود، این باشگاه و مدیرانش را به بحران بزرگی مقابل هواداران مواجه ساخته است، در اظهارنظری بحث برانگیز گفته است که « از چند ماه قبل با مدیران باشگاه جدیدش در تماس بوده است!» این جمله اعتراف گونه نشان می دهد که او با وجود موفقیت های چشمگیر به عنوان سرمربی پرسپولیس، در پی دستاویزی برای جدایی از قرمزها بوده است.

  1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۲۲:۳۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
لوگوی تابناک
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تابناک در ادامه نوشت: برانکو ایوانکوویچ در گفت وگویی با سایت اسپورت ۳۶۰ در مورد بحث حضورش در تیم الاهلی عربستان صحبت کرد. او در این مصاحبه اعتراف صریح و عجیبی کرده که باعث می شود ریشه های جدایی اش از جمع قرمزها پیدا شود و البته پوشه مدارک و ادله پرسپولیس برای شکایت از تیم عربستانی هم پربارتر شود. همین یک جمله می تواند محکومیت عربستان در کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا و یا دادگاه عالی ورزش را قطعی کند و غرامتی سنگین روی دوش شیوخ عرب بیندازد.

برانکو گفته که چندماه قبل با الاهلی ارتباط داشته است! از آنجا که پرسپولیس سوم اردیبهشت ۹۸ با الاهلی عربستان دیدار برگشت لیگ قهرمانان را برگزار کرده و شکست خورده است، می توان به طور قطع گفت این مربی کروات در آن تاریخ با باشگاه رقیب گفت وگوهایی برای انتقال داشته که این موضوع بسیار جنجال برانگیز است.  پرسپولیس سه شنبه بیستم فروردین در بازی رفت مقابل الاهلی پرستاره با نمایشی درخشان و بی نقص به پیروزی دو بر صفر دست یافت اما کمتر از دو هفته بعد در دیدار برگشت با ارایه بازی ضعیف و پر انتقاد نتیجه را دو بر یک واگذار کرد!

حالا می توان این احتمال را مطرح کرد که پس از بازی نخست، باشگاه عربستانی با سرمربی رقیب اصلی و ایرانی اش در راه صعود به مرحله حذفی، تماس برقرار کرده و حتی شاید جلسه ای بین آنها برگزار شده است. چند رسانه ایرانی در خلال سفرهای خارجی پرسپولیس، از بازگشت با تاخیر برانکو ایوانکوویچ به تهران نوشته بودند و حالا شک و شبهه ها در این مورد با اعتراف پرفسور، رنگ دیگری به خود گرفته است. این در حالی است که میلیون ها طرفدار پرسپولیس به صداقت و امانت داری سرمربی باشخصیت و محبوب سابق خود تردیدی ندارند و در چهارسال فعالیت او در ایران، بیشترین حمایت در تاریخ باشگاه را از او به عمل آوردند. در ماجرای اخراج ستاره های یاغی، در اوج اختلاف شدید با کی روش و در مواجهه با انتقادها از جذب چندین مهره خارجی بنجل و بی کیفیت، پشت او ایستادند.

اما همه اینها را اگر کنار شواهد و جملات موجود بگذاریم، حداقل باید اجازه دهیم بررسی های دقیق تری انجام شود. برانکو در آن تاریخ ( ابتدای اردیبهشت ۹۸) می دانست که یکسال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد و آن قرارداد معتبر است. گرچه او از عدم دریافت پولش شاکی بوده اما به جر دو جلسه با هیات مدیره باشگاه که به او بابت دریافت مطالباتش اطمینان داده بودند، واکنش غیر معمولی نداشت اما درست بعد از همین ایام دست به ارسال نامه رسمی از سوی وکیلش به باشگاه زد و رونوشت آنها را نیز به فیفا فرستاد. این واقعیات نشان می دهد که برانکو با نگارش نامه، از همان تاریخ در پی ساختن اسناد و پیش نیازهای جدایی و فسخ قرارداد بوده است.

گفته فعلی برانکو کاملا اتهام اغوای سرمربی از سوی سعودی ها را ثابت می کند؛ همان اتهامی که باشگاه ترکیه ای ریزه اسپور در ماجرای انتقال مهدی طارمی متوجه پرسپولیس کرد و غرامت میلیون دلاری دریافت نمود.

برانکو در این مصاحبه ابتدا اظهارداشت: اولین تماس من با روسای الاهلی، بعد از تصمیمم برای ترک پرسپولیس، از چند ماه قبل (!) شروع شد. خیلی ساده و سریع بود تا جایی که به توافق لازم رسیدیم! اکنون هم خوشحالم که مربی تیمی مثل الاهلی هستم. من دوران بزرگی را در کار مربیگری تجربه کرده ام. حالا هم امیدوارم که با همراهی هم، بتوانیم به نتایج مطلوب برسیم.

مربی سابق سرخ پوشان در مورد پیامی که برای الاهلی دارد، عنوان کرد: از همراهی این تیم بسیار خوشحالم. همینطور از این که جمعیت کثیری از هواداران تیم را حمایت می کنند. امیدوارم با حمایت آن ها بتوان به کیفیت مورد نظر رسید و انتظارات هواداران را برآورده کرد. برانکو که حالا بودجه ای نجومی برای جذب ستاره های بزرگ دارد، در مورد بحث خرید بازیکن خارجی برای تیمش نیز چنین نظر داد: « با مدیر باشگاه مرتب در تماس هستم تا بهترین تصمیم گیری ها را در این مورد داشته باشیم. به نظرم بازیکنانی باید برگزیده شوند که بتوانند به تیم کمک کنند.» جالب اینکه برانکو این روزها دیگر تمایلی به انتقال بازیکنی بی کیفیت مثل بودیمیر به فوتبال عربستان ندارد.

برانکو ایوانکوویچ سابقه کار در عربستان را دارد. او سابقا سرمربی الاتفاق عربستان بود اما بخاطر بدهی مالیاتی و ترس از پرداخت آن مبلغ از سفر با آن تیم به ایران خودداری کرد! اقدامی بحث برانگیز که هیچکاه حاضر نشد درباره آن توضیح دهد. برانکو چهارسال پیش وقتی با پیسنهادی ۶۰۰ هزاریورویی به ایران آمد، تصورش را نمی کرد در ایران قیمتش چنین افزایش پیدا کند تا جایی که همین پرسپولیس با او قراردادی یک ونیم میلیون یورویی ببندد! او امسال گزینه اول چندین باشگاه عربی شده بود و جدایی اش چندان عجیب و غریب نبود اما او اگر خیلی وقت پیش تصمیمش را گرفته بود، می توانست از مانع وارد شدن ضربه ای بزرگ به پرسپولیس شود و حداقل مدیران باشگاه را در جریان تصمیمش قرار دهد تا برای جذب نفرات جدید و استخدام مربی بعدی، دچار شوک و بحران اعتراض خیابانی هواداران نشوند.

برانکو از کِی علیه پرسپولیس سندسازی کرد

۲۰ فروردین ۹۸: برانکو کنار فوساتی سرمربی قبلی الاهلی عربستان پیش از آغاز بازی رفت دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا...دیداری که پرسپولیس برد و موجب اخراج فوساتی شد. گفته می شود درست بعد از همین بازی، مالکان الاهلی برای بردن برانکو نقشه کشیدند و به او پیشنهاد رسمی دادند که طبق اعتراف برانکو با موافقت این سرمریی مواجه شد! این درحالی است که طبق قوانین فیفا، باشگاه سعودی که فدراسیونش با ایران قطع رابطه کرده است، می باید برای مذاکره و در اختیار گرفتن برانکو با پرسپولیس مکاتبه انجام می داد. گویا خود سعودی ها هم صابون محرومیت و جریمه را به تن خود مالیده اند و یقین دارند با جریمه مالی این تخلف آشکار را از سر می گذرانند. اما اگر حکم پرونده طارمی را ملاک قرار دهیم، محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی، و همچنین محرومیت یکساله یا شش ماهه برانکو محتمل است.