آزمون سخت بازیکنان جدید استقلال برای جلب نظر استراماچونی

استقلال با جذب پنج بازیکن، فعالیت رسمی اش را در فصل نقل و انتقالات آغاز کرد. پنج بازیکنی که به گفته مدیران باشگاه با نظر استراماچونی به استقلال پیوستند.

  1. یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
معارفه «آندره‌آ استراماچونی»، سرمربی جدید استقلال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مدیران استقلال از امروز (یک شنبه) با جذب محمد بلبلی، علی دشتی، میلاد باقری، سیاوش یزدانی و مسعود ریگی فعالیت رسمی شان را در بازار نقل و انتقالات آغاز کردند. همه این بازیکنان عملکرد نسبتاً خوبی در لیگ هجدهم داشتند و با توجه به سن های شان، به نظر خریدهای خوبی برای استقلال محسوب می شوند.

با این حال سوال مهمی که در فعالیت های نقل و انتقالاتی استقلال به وجود می آید این است که آیا جذب بازیکنان با نظر استراماچونی صورت می گیرد یا نه؟ با نگاهی به زمان مذاکره مدیران استقلال با این بازیکنان که به قبل از توافق با استراماچونی برمی گردد، این سوال از اهمیت بیش تری برخوردار می شود.

این موضوع در مراسم معارفه استراماچونی از فتحی، مدیرعامل استقلال پرسیده شد که او پاسخ داد: با استراماچونی هماهنگ کرده بودیم و ویدیوهایی را برای او فرستادیم و قرار است در تمرین ها هم بازیکن ها را رصد کند و نظرش را بدهد. بازیکن با نظر مستقیم سرمربی جذب می شوند و این اتفاق افتاده است.

او هم چنین در پاسخ به این سوال که اگر استراماچونی در تمرینات از عملکرد بازیکنان جدید ناراضی باشد، چه تصمیمی درباره آن ها گرفته می شود؟ با اشاره به یک ضرب المثل گفت: چو فردا شود، فکر فردا کنیم!

این پاسخ فتحی کمی نگران کننده است، زیرا مشخص نکرد که آیا مدیران استقلال در صورت نارضایتی استراماچونی، برنامه جایگزینی دارند یا نه. به هر حال استقلال فصل گذشته هم با این موضوع دست به گریبان شد و با افت شدید میثم تیموری و فرشاد محمدی مهر در لیگ هجدهم نسبت به لیگ هفدهم، دست استقلالی ها در دفاع راست و چپ خالی شد و شفر و در ادامه مجیدی مجبور شدند در اغلب فصل از وریا غفوری و میلاد زکی پور در این دو پست استفاده کنند.

در هر صورت هواداران استقلال امیدوار هستند که خریدهای جدید استقلال بتواند به استراماچونی برای رسیدن به موفقیت کمک کنند و همانند خریدهای ناموفق آبی های پایتخت در فصول اخیر نشوند ولی در هر صورت فوتبال با اتفاقات گوناگونی روبه رو است و این احتمال همیشه وجود دارد که یک بازیکن موفق نتواند روند رو به رشدش را در تیمی بزرگ تر ادامه دهد. به هر حال تمرینات استقلال از امروز (یک شنبه) آغاز می شود و در هفته های آینده تا آغاز لیگ نوزدهم، استراماچونی درباره بازیکنان تیمش به جمع بندی می رسد.