شفر آدم حسابمان نمی کرد، خطیر عامل جدایی ام شد

می گفتند در چشم نیستی، لباس به تو نمی دهیم!

یک بازیکن جوان که فصل گذشته در استقلال حضور داشت، نسبت به برخورد بد مسئولان و کادرفنی آبی های پایتخت گلایه کرد و گفت: شفر با بازی ندادن به من باعث شد از تیم ملی امید خط بخورم و خطیر هم تنها عامل جدایی من از استقلال بود اما با توجه به سن و سالم، تلاش می کنم که این تیم بعدا به سراغم بیاید.

  1. دوشنبه ۳ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۲۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
حسین حیدری
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

باشگاه استقلال در فصلی که گذشت تلاش کرد که با تزریق بازیکنان تیم امید به تیم بزرگسالان از آن ها در بازی هایی که داشتند، استفاده کنند اما بر خلاف تصمیمی که در ابتدا داشتند، رفتاری با چند نفر از این بازیکنان شد که باعث شد آن ها یکی پس از دیگری از استقلال جدا شوند. بازیکنانی مانند حسین حیدری، زکریا مرادی و معراج تقی پور از جمله امیدهای استقلال بودند که فرصتی به آن ها داده نشد.

در همین راستا، حسین حیدری، بازیکن پیشین استقلال که در یکی، دو سال اخیر در اغلب اردوهای تیم ملی امید حضور داشت، درباره دلایل جدایی اش از آبی های پایتخت اظهار کرد: واقعیت امر این است که در نیم فصل اول به من بازی نرسید. به همین خاطر پس از پایان نیم فصل به مدت ۱۰ روز به باشگاه می رفتم تا رضایت نامه ام را بگیرم و به ذوب آهن بروم اما آقای خطیر به من می گفت که رضایت نامه ات را نمی دهم. او گفت هر باشگاهی که متقاضی تو باشد باید ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت کند. من هم گفتم که باشگاهی که من را می خواهد این میزان پول را نمی دهد. از طرفی من نمی خواستم قرضی به باشگاهی بروم و به همین خاطر فقط رضایت نامه ام را می خواستم. من به باشگاه ذوب آهن گفتم که استقلال ۱۵۰ میلیون تومان برای رضایت نامه می خواهد، آن ها هم گفتند که این مبلغ را از روی قراردادت بده.

او افزود: آخر سر، یک روز آقای خطیر در باشگاه نبود و به همین خاطر به دفتر آقای مباشری رفتم. نشان به این نشان که با آقای مباشری به پشت بام ساختمان باشگاه رفتیم و با هم صحبت کردیم. من به او گفتم که می خواهم بروم. او پرسید که تصمیم آخرت است؟ من هم به او گفتم که بله تصمیم آخرم است. در نتیجه آقای مباشری به دفتر آقای فتحی رفت و آقای فتحی هم با رفتن من موافقت کرد. با این حال روزی که آن ها رضایت نامه دادند، شنبه بود، آخرین روز نقل و انتقالات نیم فصل! تا من بخواهم این نامه فسخ قرارداد را در هیات فوتبال ثبت کنم ساعت ۱۰ شب شد و در نهایت نتوانستم در زمان مقرر با ذوب آهن قرارداد ببندم، به همین خاطر برای یک نیم فصل تیم نداشتم و با مربی شخصی تمرین می کردم.

بازیکن پیشین استقلال خاطر نشان کرد: در این مدت با آقای منتظری، آقای جباری و آقای رحمتی درباره شرایطم صحبت کردم. زمانی که آقا فرهاد آمد، فکر کردم که شاید او از بازی من خوشش بیاید. به همین خاطر دوباره با آقای خطیر صحبت کردم تا به استقلال برگردم. نشان به آن نشان که ساعت ۲:۳۰ تا ۳:۳۰ شب به هم پیام می دادیم. این ماجرا مربوط به قبل از عید و زمانی که بینی اش در درگیری با حقیقی شکسته بود، می شود. او هم گفت که بعد از عید با هم جلسه می گذاریم. بعد عید من پیگیر بودم تا با هم جلسه ای داشته باشیم ولی از آن زمان هیچ جلسه ای نداشتیم. سپس او به من قول داد که وقتی مربی جدید مشخص شد، قراردادت را امضا کن و به تمرین بیا اما از دیروز (یکشنبه) تمرینات آغاز شده است. این را بگویم من قصد بازارگرمی ندارم و رفتم به باشگاهم گفتم که می خواهم برگردم.

حیدری در ادامه درباره ماجرای پیشنهاد باشگاه خنت بلژیک که در نهایت توسط خودش تکذیب شد، توضیح داد: یک برگه وجود داشت که من نمی دانستم از کجا آمده بود. یک دفعه دیدم که آقای خطیر چندین بار با من تماس گرفته است. اول فکر کردم که می خواهد بگوید که بیا و قرارداد ببند اما وقتی زنگ زدم، او عصبانی بود و با لحن تندی با من صحبت کرد. آقای خطیر به من گفت "این برگه چیست؟ مدیرعامل خنت رفیق من است و او گفته که تو را نمی خواهد. این نامه به باشگاه فشار آورده و پیام های زیادی درباره تو به من فرستاده شده است." من هم گفتم که "مگر تقصیر من است که باشگاه تحت فشار است؟ مگر این نامه را من پخش کردم؟ " او گفت که باشگاه تحت فشار است و به همین خاطر از من خواست که این نامه را در صفحه اینستاگرامم تکذیب کنم. من هم این کار را انجام دادم تا قوز بالا قوز برای باشگاه نباشم، در حالی که می توانستم تکذیب نکنم و برای خودم بازارگرمی کنم. آقای خطیر می تواند این موضوع را شهادت بدهد. البته نمی دانم که او چه مدل آدمی است چون قبلاً شناخت دیگری از او داشتم اما الان نظرم عوض شده است.

این بازیکن ملی پوش ادامه داد: من راغب بودم که به استقلال برگردم. من در استقلال روی سکو و نیمکت نشستم و با اینکه فرصت کمی برای بازی پیدا کردم اما بالاخره بازی هم کردم. کنار بازیکنان بزرگ بازی کردن را تجربه کردم. تنها دلیلی که می خواستم برگردم این بود که با آمدن مربی جدید، خودم را نشان دهم و بتوانم بازی کنم. من تمام تلاشم را کردم که به استقلال برگردم اما آقای خطیر اجازه نداد. من الان ۲۰ سالم است و به طور معمول ۱۵ سال دیگر بازی خواهم کرد. بالاخره چند سال دیگر به استقلال برمی گردم و ممکن است هر اتفاق فوتبالی ای برای من بیفتد اما امسال آقای خطیر نگذاشت که به استقلال برگردم. هیچ کس دیگری کاره ای نبود.

او در ادامه صحبت هایش درباره تجربه کار با منصوریان و شفر در استقلال، بیان کرد: علیرضا منصوریان در حق من پدری کرد و خیلی من را دوست داشت. به همین خاطر هم وقتی به ذوب آهن رفت به من پیشنهاد داد. البته منصوریان هیچ وقت به من بازی نداد. زمانی که شفر آمد، تا آخر فصل ۱۵ بازی روی نیمکت بودم و فرصت بازی کردن هم پیدا کردم. همچنین در تمام تمرین ها و اردوها حضور داشتم. شفر من را قبول داشت اما امسال چشمش را کاملاً روی من بست و همانند روح الله باقری و فرشاد محمدی مهر، پشت دروازه تمرین می کردم. او امسال ما را آدم حساب نمی کرد و نمی دانم دلیلش چه بود.

بازیکن پیشین استقلال با اشاره به سفر دو هفته ای به مسجد سلیمان نسبت به بی تفاوتی هایی که به بازیکنان جوان در استقلال می شد، گلایه کرد و گفت: یک بار تیم دو هفته برای بازی نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر و جام حذفی به مسجد سلیمان رفت که من در لیست نبودم. ۲۰ نفری که در لیست بودند به مسجد سلیمان رفتند و باقی بازیکنان را برای دو هفته رها کردند و رفتند یا تدارکات تیم زورش می آمد که به ما لباس بدهد. می گفتند که شما زیاد در چشم نیستید و نمی خواهد لباس بگیرید. یکسری شرایط خنده دار وجود داشت. در نهایت باید بگویم که من می خواستم به استقلال برگردم و تلاش کنم اما آقای خطیر نگذاشت. الان هم تنها دلیلی که از استقلال جدا می شوم، آقای خطیر است.

این بازیکن که سابقه حضور در اردوهای متعدد تیم ملی امید را دارد، درباره شرایطش در اردوی امیدها اظهار کرد: من در تمام اردوهای یکی ، دو سال اخیر تیم ملی امید حضور داشتم اما بازی ندادن شفر به من باعث شد که از تیم ملی امید هم خط بخورم. در این شش ماه هم تیم نداشتم که آقا فرهاد بخواهد به تیم ملی دعوتم کند اما اگر در این چند روز قراردادم را با تیم جدید که لیگ برتری است، امضا کنم، ان شاءالله دعوت خواهم شد.

حیدری در پایان درباره شرایط بازیکنان جوان در استقلال گفت: خیلی از جوانان تیم در حال جدا شدن هستند که نمی دانم قضیه اش چیست. زکریا مرادی یا معراج تقی پور بازیکنانی هستند که با من هم تماس می گیرند و با هم صحبت می کنیم. آن ها بسیار ناراحت هستند. به آن ها هم گفتم که من برای استقلال هم بازی کردم اما نگذاشتند که در این باشگاه پیشرفت کنم. دیگر الان برایم مهم نیست و با توجه به اینکه ۲۰ سالم است، تلاشم را می کنم تا خود استقلال به سراغ من بیاید.