استقلال با فرمان توفیقی-افتخاری بازیکن می گیرد

پرسپولیس اندر خم یک کوچه است

چند وقتی است که فصل نقل و انتقالات لیگ برتر آغاز شده و تیم ها در حال مذاکره با بازیکنان متفاوت برای تقویت تیم خود هستند. مدعیان قهرمانی یعنی استقلال، سپاهان و تراکتور با توپ پر به بازار آمدند و مدافع عنوان قهرمانی یعنی پرسپولیس هنوز اندر خم پیدا کردن جانشین برانکو است.

  1. سه شنبه ۴ تیر ۹۸ ساعت ۰۰:۵۱ (۱ سال،۴ ماه قبل)
داربی 88
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تاکنون ۵۱ بازیکن در فصل نقل و انتقالات، تیم جدیدی را برای خود انتخاب کرده اند و تیم های بزرگ موفق شده اند قرارداد بازیکنان اصلی خود را تمدید کنند. در این بین، استقلال با وجود فتحی و خطیر، با همان فرمان مدیریت قبلی یعنی افتخاری و توفیقی پیش رفته و کمیت در جذب بازیکن را در اولویت قرار داده است؛ بازیکنانی که مثل سال های قبل و بدون نظر سرمربی تیم، حاضر به گرفتن عکس یادگاری با آبی پوشان تهران شده اند و هنوز معلوم نیست شش، هفت بازیکن جدید این تیم آخر فصل را در ورزشگاه آزادی می بینند یا نه.

جذب ولسیانی، محمدرضا حسینی و مرتضی منصوری سپاهان را تقویت کرده و تیم قلعه نویی با تمدید قرارداد بازیکن هایی مثل مسلمان و کیانی به دنبال ششمین قهرمانی لیگ برتری اش است. مالک دیگر تیم شهرستانی یعنی تراکتور علاقه خود را برای جذب بازیکنان ملی پوش بار دیگر ثابت کرد و رشید مظاهری و محمدرضا خانزاده را قرمزپوش کرد. البته شروع نقل و انتقالات برای تراکتور خوب پیش نرفته بود و بازیکنان زیادی از جمله مهدی مهدی پور و دانیال اسماعیلی فر از این تیم جدا شدند و حضور شجاعی در تبریز هنوز روی هوا ست.

مدافع عنوان قهرمانی یعنی پرسپولیس فعالیت خاصی در بازار نقل و انتقالات نداشته و بازگشت فرشاد احمدزاده نشان می دهد سرخ ها بعد از رفتن برانکو اندر خم یک کوچه هستند و آن هم پیدا کردن جایگزین سرمربی کروات است. بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای لیگ نوزدهم یا قرارداد خود را با تیمشان تمدید کرده اند یا مثل محمدرضا حسینی به تیم های دیگر پیوسته اند. نام مهدی طارمی در اطراف باشگاه پرسپولیس شنیده می شود و به نظر می رسد مهاجم فصل پیش الغرافه برای سومین بار با پیراهن پرسپولیس عکس بگیرد.

در بین سایر تیم ها، پارس جنوبی با جذب فراز کمالوند به عنوان سرمربی و ۱۱ بازیکن، فعال ترین تیم از این حیث بود. تیم بوشهری در لیگ نوزدهم برای کسب سهمیه آسیا می جنگد. نساجی و نفت مسجدسلیمان تنها تیم هایی هستند که موفق به خرید بازیکن نشده اند و حتی تکلیف نیمکت آن ها نیز مشخص نیست. پدیده، یکی از نمایندگان ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا با تمدید قرارداد یحیی گل محمدی و ۹ بازیکن، سعی در حفظ ستون تیم داشته است. همچنین تیم هایی مثل سایپا، فولاد و پیکان بازیکنانی را جایگزین مهره های جدا شده خود کرده اند و به نظر می رسد فعالیت این تیم ها در بازار نقل و انتقالات ادامه داشته باشد.

تیم های تازه لیگ برتری شده شاهین بوشهر و گل گهر سیرجان هنوز نتوانسته اند و خودی نشان دهد و بیشتر صید آن ها از دریای لیگ یک بوده است. البته شاهین دیروز (دوشنبه) نخستین بازیکن خود را جذب کرده و به جز مهرداد بایرامی و میلاد فراهانی سیار بازیکنان خریداری شده این تیم از لیگ آزادگان هستند.