زرگر پس از خداحافظی از دنیای داوری: نمی خواستم سر نخواستنم دعوا شود

یکی از داوران با سابقه فوتبال ایران تصمیم گرفت از دنیای داوری خداحافظی کند.

  1. سه شنبه ۴ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۲۳ (۵ ماه،۲ هفته قبل)
حسین زرگر/ داوران فوتبال
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حسین زرگر یکی از داوران با سابقه لیگ هجدهم با مشورت با پیشکسوتان داوری و با توجه به تحقیقات شخصی تصمیم گرفت از دنیای داوری خداحافظی کند و از این پس به عنوان ناظر در جامعه داوری فوتبال ایران حضور داشته باشد.

وی ، درباره این تصمیمش اظهار کرد: با مشورتی که با بزرگان و پیشکسوتان جامعه داوری داشتم تصمیم گرفتم که از این حرفه خداحافظی کنم زیرا فکر می کردم زمان آن رسیده بود. به هر حال داوران جوان زیادی اکنون در صف هستند که در بالاترین سطح فوتبال ایران سوت بزنند. همچنین در استان من داوران خوبی هستند که می خواهم فرصت را به آنها بدهم تا خودی نشان دهند و از لحاظ پیشرفت کاری از من هم بالاتر بروند. به نظر من گاهی لازم است پیشکسوتان داوری چنین فداکاری هایی را برای داوران جوان و برای پیشرفت آنها انجام دهند.

زرگر ادامه داد: زمان خداحافظی من فرا رسیده بود و دوست داشتم موقعی داوری را کنار بگذارم که در شرایط خوبی باشم و به قول معروف در وضعیتی نسبت به اوج خداحافظی کنم. دوست نداشتم بر سر نخواستنم دعوا باشد و موقعی که دیگران بخواهند دو دل باشند که از من استفاده کنند یا نه. سوت و پرچم را کنار بگذارم.

او درباره فشارهایی که در چند وقت اخیر بر روی داوری کشور بود و همچنین لزوم استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) تصریح کرد: این اواخر فشار روی داوران ما زیاد شده بود که فکر نمی کنم فشارهای درستی بود. به هر حال وظیفه یک داور است که به صورت منصفانه عملکرد ۲۲ نفر را قضاوت کند. زیرا خود این داور است که توسط ۲۲ میلیون نفر قضاوت می شود. داوران ما از جمله من یاد گرفته ایم حق خوری نکنیم و این مساله که ما را به تیم های رنگی نسبت می دهند را نادیده بگیریم زیرا این موضوعات صحت ندارد. داوری کار ظریفی است و نیازمند دقت و تلاش زیاد است و تمام کسانی که این وظیفه را قبول می کنند نهایت تلاش خود را در این راستا انجام می دهند که من هم از این قاعده مستثنی نبودم.

زرگر ادامه داد: کشور و فوتبال ما به VAR نیاز دارد اما اگر بخواهم صادقانه بگویم حتی تا یکی دو سال آینده هم از داشتن آن محروم خواهیم بود. زیرا زیرساختی در باشگاه ها و استادیوم هایمان برای استفاده از این تکنولوژی داوری وجود ندارد. هنوز مالکیت استادیوم ها مشخص نیست و باشگاه های ما عزم جدی برای استفاده از کمک داور ویدئویی ندارند. زیرا اگر این طور بود باید به فدراسیون فوتبال کمک می کردند و با پرداخت هزینه های این سیستم فدراسیون فوتبال را مجاب می کردند تا از آن در ورزشگاه هایشان استفاده شود.

او همچنین در پایان ضمن تقدیر از کسانی که در مسیر پیشرفت داوری او حضور داشتند گفت: من باید تشکر ویژه ای از خانواده خود انجام دهم که بارها برنامه هایشان نظیر مسافرت ها و مهمانی ها را به خاطر من لغو کردند. در خیلی از مواقع نتوانستم در کنارشان باشم و به خاطر شغلم تحت فشار قرار گرفتم. همچنین از پیشکسوتان و بزرگان داوری که در این راه مرا کمک کردند و مرا مشورت دادند کمال تشکر را دارم و خوشحالم که از این پس و در مسند نظارت در کنار بعضی از آنها خواهم بود.