شمسایی: درست نبود به کادر فنی امید دست بزنیم

جای بانوان خالی بود

یک عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال با انتقاد از عملکرد کادرفنی تیم ملی زیر ۲۰ سال گفت: وقتی که ما به این کمیته آمدیم کادرفنی امیدها انتخاب شده بودند و زمان نبود تا دست به تغییرات بزنیم.

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۰۳:۰۲ (۱ سال،۴ ماه قبل)
وحید شمسایی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

وحید شمسایی، پیشکسوت فوتسال ایران و عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی مهمان ویژه روز پایانی مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا بود که ضمن تماشای دو دیدار رده بندی و فینال، در مراسم اهدای جام نیز حاضر بود. شمسایی که بعد از راه پیدا نکردن تیم زیر ملی ۲۰ سال به فینال آسیا، مدافع عملکرد تیم بود، در مصاحبه اش با نظرات تازه ای در مورد عملکرد این تیم در مسابقات زیر ۲۰ سال آسیا را بیان کرد. گفت وگوی با وحید شمسایی را بخوانید:

* ابتدا در مورد حضورتان در تبریز و میزبانی این مسابقات نظرتان را بگویید؟

باید از مسؤولان شهر تبریز، هیأت فوتبال و مردم تبریز که میزبانی آبرومندانه ای برای این رقابت ها داشتند تشکر کنم. واقعاً نقش پرهیزکار، رئیس کمیته فوتسال در برگزاری خوب این تورنمنت پر رنگ بود و خدا را را شکر که همه تیم ها با رضایت ایران را ترک کردند. در سالن بازی هم همه چیز خوب بود و حتی بانوان خارجی هم در سالن حاضر بودند و تنها جای بانوان عزیز ایرانی در سالن خالی بود. من ابتدا به دعوت فدراسیون فوتبال ایران برای مرحله نیمه نهایی مسابقات دعوت شدم که به دلیل شرایط کاری نتوانستم به تبریز بروم اما برای روز پایانی جدا از دعوت فدراسیون، به صورت رسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم دعوت شدم تا در مراسم اهدای جام هم شرکت داشته باشم.

* این دوره از بازی ها را چطور دیدید؟ ما باید از این رقابت ها درس بگیریم. دیدیم که تیم هایی مثل ژاپن، تایلند و اندونزی سرمربی بزرگسالان خود را هم آورده بودند و با برنامه ریزی وارد مسابقات شدند. آن ها حتی شاید جام هایی را از دست بدهند اما به برنامه های بلند مدت و اصلی که در ذهن دارند خواهد رسید. ژاپن هر ساله چند بازیکن تیم های امید خود را به بزرگسالان تزریق می کند تا جوانگرایی کند. ما استعدادهای بیش تر و برنامه ریزی ضعیف تر را نسبت به کشورهای دیگر داریم.

* پرهیزکار، رئیس کمیته فوتسال اذعان داشت که نباید از ایران انتظار داشت در هر تورنمنتی قهرمان شود؟

هر کسی می تواند نظر شخصی اش را بدهد اما واقعیت این است که همه منتظر بودیم تا ایران قهرمان شود. البته در این رده همه تیم ها اکثراً نزدیک هستند و جز سه بازی که نتایج پرگلی رقم خورد در سایر بازی ها اختلاف ها یکی دو گل بیش تر نبود و ژاپن یک گام جلوتر از بقیه نشان داد.

* عملکرد کادر فنی تیم امید را چطور دیدید؟

وقتی تیم جامی را از دست می دهد نمی توان به مربی او عنوان بهترین را اطلاق کرد. در هر صورت ما باید هم مباحث فنی و هم مباحث روانی را در نظر بگیریم و حیف شد که قهرمان نشدیم. البته کادر فنی زحمات خود را کشیدند اما اوایل هفته آینده جلسه کمیته فنی و توسعه فوتسال برگزار خواهد شد و در مورد عملکرد کادر فنی با حضور خود آن ها بحث و تصمیم گیری می شود.

* انتقادی هم که به کمیته فنی و توسعه وارد است حمایت از این کادر فنی با وجود نگرانی هایی که وجود داشت و هم چنین نتایج ضعیف در بازی های دوستانه بود؟

وقتی ما وارد کمیته فنی و توسعه شدیم این کادر فنی انتخاب شده بود و مسابقات انتخابی در پیش بود و درست نبود که دست به کادر فنی بزنیم. ضمن اینکه این کادر فنی افرادی بودند که در زمان علی صانعی هم در تیم ملی بودند و منطقی ترین گزینه همین آقای شاندیزی بود. از طرفی زمان هم برای تغییرات نداشتیم. ما از این کادر فنی حمایت کردیم. برنامه های تدارکاتی که می خواستند فراهم کردیم و فکر می کنم از جانب کمیته فنی کوتاهی نشد.

* اضافه شدن هاشم زاده به تیم امید با نظر کمیته فنی و توسعه بود؟

ما در کمیته به این نتیجه رسیدیم که به یک فردی احتیاج داریم که به شاندیزی از لحاظ فکری و فنی کمک کند. به خود آقای شاندیزی هم گفتم که قبول کردند و نام هاشم زاده را به عنوان مدیر فنی دادند. هاشم زاده از این بعد که مثل تیم های ژاپن، اندونزی، تایلند و.. یک مربی بود که از کادر فنی بزرگسالان به تیم امید می آمد، گزینه خوبی بود. ضمن اینکه با شاندیزی ارتباط خوبی داشت و از همه لحاظ می توانست به او کمک کند.

* اینکه می گویند شاندیزی از هاشم زاده حرف شنوی نداشت درست است؟

من لحظه به لحظه با آن ها در ارتباط نبودم اما هر وقت با این دو نفر صحبت می کردم اهداف شان و نظرات شان با یکدیگر هم سو بود.