آزمون دیگر از پنالتی زدن نمی ترسد!

به نظر می رسد سردار آزمون در صدد تقویت مهارت پنالتی زدن خود است تا بتواند این ویژگی را نیز به فوتبال خود اضافه کند.

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۱۰:۳۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
سردار آزمون
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تیم زنیت سن پترزبورگ در ادامه دیدارهای دوستانه توانست لفسکی بلغارستان را با یک گل شکست دهد. تنها گل این دیدار را سردار آزمون از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

آزمون تا هفته پایانی این فصل فوتبال روسیه هیچ پنالتی رسمی در تیم ملی و بازی های باشگاهی خود نزده بود اما با درخواست سرگئی سماک، او در هفته پایانی برابر کراسنویارسک توانست از روی نقطه پنالتی گلزنی کند. آن اولین گل سردار آزمون از روی نقطه پنالتی بود.

حالا در بازی دوستانه پیش فصل نیز بار دیگر آزمون پشت توپ ایستاد و توانست گلزنی کند و به نظر می رسد سردار که هم در زدن ضربات سر و هم پا توانایی بالایی دارد، زدن پنالتی را نیز به ویژگی های بازی خود اضافه کرده است.

آزمون در تیم ملی فوتبال ایران نیز در ۴۵ بازی توانسته است ۲۸ گل به ثمر برساند که هیچ کدام از گل های او از روی نقطه پنالتی نبوده است. او در بازی با عراق در جام ملت ها نیز به سمت زدن ضربه پنالتی نرفت. چه بسا اگر آزمون در این مدت پنالتی های تیم ملی ایران را به گل تبدیل می کرد، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس خود، شمار گل های ملی خود را نیز افزایش می داد.

همان طور که مهاجمانی چون کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، زلاتان، هری کین پنالتی زن تیم های شان هستند، مهاجم ایرانی نیز می تواند همچون علی دایی از این به بعد این وظیفه را در تیم باشگاهی و تیم ملی ایران انجام دهد.