منصوریان: بازیکنان سربازمان را می خواهیم

سرمربی ذوب آهن می گوید تیمش به بازیکنان سرباز خود نیاز دارد.

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۱۷:۱۰ (۱ سال،۳ ماه قبل)
علیرضا منصوریان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن اصفهان در حاشیه نشست هم اندیشی مربیان لیگ برتر اظهار کرد: هر کدام از مربیان درباره اتفاقات و موارد خوب و بدی که در لیگ گذشت، صحبت کردند. عمده مربیان در دو موضوع باهم اشتراک داشتند. اولی در تغییر لیست بزرگسالان هر تیم که از ۱۸ نفر به ۲۰ نفر تغییر کند و مساله بعدی تعداد کارت ها بود که با توجه به بی نظمی هایی که در لیگ وجود دارد، از ۵ عدد به ۴ عدد برسد که کیفیت لیگ ما پایین نیاید. مبحث بعدی بحث بازیکنان ۲۳ تا ۲۵ و زیر ۲۳ سال بود که وقتی من می خواستم ۴ بازیکن زیر ۲۳ سال بازی بدهم، از سهمیه بزرگسالان کم می کردم. پیشنهاد کردم که چون می خواهیم جوانگرایی کنیم، این سهمیه بیشتر شود.

او ادامه داد: مباحث بعدی، مساله حمایت از مربی و بازیکن بود. در کل لیگ ما در هر سال بهتر برگزار می شود. ما از دو هفته گذشته برای یک سال آینده برنامه خود را بستیم. احتمال ضرر در صورت تغییر شروع لیگ برای ما وجود دارد و اگر لیگ دیرتر برگزار شود، تنها تیمی که ضرر می کند ذوب آهن است چون ما ۱۴ مرداد در لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم اما قولی که سازمان لیگ داده، این است که ما در ۸ مرداد بازی لیگ را انجام دهیم. ما همچنان نقاط گمشده در اطراف لیگ داریم، از جمله بحث تماشاگر و مسائل نظارت مسابقه که چرا ناظر مسابقه می تواند کارشناس داوری شود. اگر این جلسات هم اندیشی در سال ۳ بار برگزار شود. باز نقاط ضعف بیشتری می توانیم پیدا کنیم و بررسی بیشتری انجام دهیم. باید تعامل ایجاد شود و نباید ادبیات طوری باشد که مقابل سازمان لیگ قرار بگیریم.

منصوریان افزود: در این نشست حدود ۲۸ مربی حضور داشتند. چرخه اصلی مربی گری ایران همین است. آن مربی هایی که نبودند قطعاً مربی های دیگر به نمایندگی از آن ها ایده های خود را بیان کردند و در دفعات بعد ان شاءالله آن ها نیز حضور داشته باشند.

او درباره ۳ بازیکن سرباز تیم ذوب آهن گفت: این مساله فرا باشگاهی است و باید در رقابت های آسیایی پرچم کشور ایران را بالا ببریم. ما بودجه کافی نداریم و بودجه کل باشگاه با ۲۵ رشته ورزشی ۴۰ میلیارد است. بازیکنان سرباز ما مهم ترین بازیکنان ذوب آهن هستند و سر تمرین نبوده اند. من یک مدیری دارم که نقطه ای را به من نشان داد تا بعد از ۱۰ سال، ۷ ماه درست و حسابی مربی گری کردم.

سرمربی ذوب آهن در پایان گفت: هر بازیکنی آزاد باشد، می تواند با تیم های دیگر صحبت کند. همانگونه که ارسلان مطهری بازیکن آزاد بود و با تیم های دیگر صحبت کرد.