شاگردان ویلموتس و فرهاد مجیدی ۲۴ تیر به مصاف هم می روند

طلب کی روش پرداخت شد

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از دیدار قطعی تیم ملی بزرگسالان و امید در تاریخ ۲۴ تیرماه خبر داد.

  1. چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ساعت ۱۷:۲۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تیم ملی فوتبال ایران
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ابراهیم شکوری درباره انتصاب علی رضا امامی فر به عنوان دستیار ایرانی مارک ویلموتس و صحبت این موضوع که از سوی این مربی مطرح شده است، گفت: هر انتصابی از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی می شود. همان طور که در بحث انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان چندین بار تاکید کردیم، زمانی که از طریق سایت موضوعی را اعلام کنیم، قطعی است. قبل از آن چیزی را تایید یا تکذیب نمی کنیم. درباره تیم ملی امید هم این اتفاق افتاد.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره مذاکره با علیرضا امامی فر گفت: او بازیکن بزرگی است و سابقه مربیگری و بازی خوبی دارد. او جزو مربیان بزرگ است. شاید ما با چندین فرد دیگر هم مذاکره کنیم. برای تیم ملی امید و بزرگسالان هم این اتفاق رخ داد. او مربی بزرگی است اما اگر قرار باشد خبری اعلام شود از طریق سایت اعلام می کنیم.

وی در واکنش به این سوال که آیا ویلموتس در جریان مذاکره با مربیان ایرانی است، تاکید کرد: وحید هاشمیان با نظر مساعد آقای ویلموتس انتخاب شد. اگر فرد دیگری انتخاب شود، حتماً و قطعاً با نظر ویلموتس این اتفاق رخ می دهد.

شکوری در واکنش به این سوال که در دوران سرمربیگری کی روش این انتقاد وجود داشت که چرا جلسه ای با حضور سرمربی تیم ملی و سرمربیان باشگاهی برگزار نمی شود، اظهار کرد: دوره آقای کی روش تمام شد و از ایشان به خاطر هشت سال گذشته تشکر می کنیم. در دوره جدید این اتفاق رخ می دهد.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره واریز مطالبات کارلوس کی روش نیز گفت: مطالبات او پرداخت خواهد شد. ما از طریق سفارتمان در مالزی و طلبی که در AFC داشتیم پول را واریز کردیم اما به دلیل مشکلات موجود، مقداری تاخیر وجود دارد. نمی دانم چه مقدار از آن مبلغ واریز شده است. فکر می کنم کی روش هم از این قضیه راضی است و حقش را به او دادیم.

وی همچنین درباره برنامه بازی های تیم ملی در روزهای فیفا، گفت: برای فیفا دی بازی های دوستانه خوبی را در نظر داریم. اولین بازی دوستانه ما در تیر ماه با بازی تیم ملی بزرگسالان و امید است. تاریخ دقیق این بازی ۲۴ تیرماه و در روز آخر اردو است. این اولین بازی ما بعد از دیدار با کره جنوبی است. سعی می کنیم در هر اردو بازی دوستانه داشته باشیم. این بازی ها با نظر ویلموتس برگزار می شود.

شکوری درباره مخالفت ویلموتس با تعطیلی لیگ برتر گفت: هر مربی نظر خودش را دارد. او اعتقاد دارد لیگ تعطیل نشود و بازیکنان بیشتر در اختیار باشگاه ها باشد. او باید بازی ها را ببیند و نظرش را بگوید. فکر می کنم نظر مردم درباره او مساعد است. فرآیند انتخاب و ورود ویلموتس و نوع رفتار و منش او مورد علاقه مردم بود. تا اینجای کار مردم از او راضی هستند.

شکوری درباره اجرا نشدن آرای کمیته اخلاق و انضباطی در فصل گذشته گفت: این طور نیست. کمیته اخلاق آرای بسیار را صادر کرد که اغلب اجرا شده است. پرونده آقای فتاحی هم در حال اجراست.

او در واکنش به این سوال که آیا فتاحی محروم نیست، گفت: از نظر دبیرکل فدراسیون فوتبال خبری صحت دارد که روی سایت فدراسیون فوتبال باشد. به عنوان کسی که به سایت فدراسیون فوتبال دسترسی دارم، هر خبر قطعی در سایت فدراسیون منتشر می شود.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره عقد قرارداد جدید درباره البسه تیم ملی فوتبال و کنار رفتن آدیداس اظهار کرد: ان شاء الله در اولین فرصت البسه تیم ملی را نهایی می کنیم. آوردن اسم برند یا شرکتی در بحث بازاریابی درست نیست. مذاکرات خوبی انجام شده است و تمام تلاشمان را می کنیم در اولین فرصت این کار را انجام دهیم.

او در واکنش به این سوال که آیا " کشوی جادویی" دارد که آرای اخلاق و انضباطی که وارد آن می شود اجرا نمی شود، گفت: هر حکمی در صورت نهایی شدن از سوی فدراسیون فوتبال اعلام می شود.

شکوری در واکنش به فعالیت هم زمان میرشاد ماجدی در فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال گفت: دوست داریم دوستان رسانه ای از نفرات جوان در فدراسیون فوتبال حمایت کنند. با حضور آقای ماجدی در کمیته آموزش تحول ایجاد شده است. فکر می کنم حضور او در فدراسیون فوتبال مؤثر است. این مسائل را از او بپرسید. ما از او حمایت می کنیم چرا که خوب کار می کند. دوستانی که با کمیته آموزش در تماس هستند روی این قضیه صحه می گذارند.

او در پایان درباره اینکه تاج گفته بود ممکن است مسابقات لیگ برتر برگزار نشود، گفت: س یاست فدراسیون را آقای تاج مشخص کرد. تا زمانی که استادیوم های فوتبال به الزامات تعیین شده مجهز نشوند، لیگ برتر شروع نمی شود. مطمئناً سعی می کنیم لیگ را با این الزامات شروع کنیم. این موضوعات مطالبه مردم است. تجهیز ورزشگاه ها به دوربین، گیت الکترونیکی، VAR و … موجب افزایش امنیت و استانداردسازی می شود.