صالحی امیری: گلایه ما از نا هماهنگی ها بود نه انتخاب مجیدی

رییس کمیته ملی المپیک ابراز امیدواری کرد تا تیم ملی فوتبال امید ایران با هدایت مجیدی بتواند راهی المپیک شود.

  1. جمعه ۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۵۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
مصاحبه با صالحی امیری
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رضا صالحی امیری در مورد حاشیه هایی که در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال امید وجود داشت، بیان کرد: ما به عنوان کمیته ملی المپیک به جز مسئله تیم امید، مداخله در حوزه های دیگر فوتبال نداریم. از یک سال قبل بحث در مورد تیم ملی فوتبال امید را داشتیم که نتیجه آن انتخاب کرانچار و استیلی بود. بعد از ارزیابی های فنی عملکرد کرانچار ضعیف عنوان شد و مسالمت آمیز با کرانچار قطع همکاری شد.

او ادامه داد: ما در انتخاب کادرفنی و سرپرستی هیچکدام از تیم ها مداخله ای نداریم اما همه فدراسیون ها هماهنگی هایی را در قالب ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک انجام می دهند. برای انتخاب سرمربی جدی تیم ملی فوتبال امید هم ۱۰ نفر از چهره های داخلی از گل محمدی گرفته تا مهدوی کیا و علی دایی کاندیدا بودند و تاج با آنها مذاکراتی را انجام داد. جمع بندی نهایی این بود فرهاد مجیدی سرمربی شود. گلایه ای که ما مطرح کردیم عدم هماهنگی بود وگرنه فرهاد مجیدی چهره خوشنام و با سابقه ای در فوتبال است و اکنون هم که دیگر برای هدایت تیم ملی فوتبال امید انتخاب شده، مورد حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است و ما امید داریم که مجیدی می تواند تیم امید را به المپیک ۲۰۲۰ ببرد.

صالحی امیری همچنین گفت: نکته مهمی که در این میان وجود دارد همکاری باشگاه ها است تا بازیکنان را در اختیار بگذارند چون این مسئله قبلاً به چالشی تبدیل شده بود.

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که تعاملش با تاج چگونه است، تصریح کرد: خیلی خوب است ما با همه فدراسیون ها تعامل داریم و با هیچکدام از فدراسیون ها چالشی نداریم چون رویکرد ما حمایتی است. من باید از فدراسیون فوتبال و همه کسانی که برای فوتبال زحمت می کشند، تشکر کنم. نباید زیبایی های فوتبال نادیده گرفته شود و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در حال تلاش هستند که حاشیه را از فوتبال بزدایند.

ادامه دارد…