آزمون: اگر می توانستم قانون آفساید را حذف می کردم

هم مسی را دوست دارم هم رونالدو

سردار آزمون در مصاحبه با سایت ۲۴ عنوان کرد اگر می توانست قانون آفساید را حذف می کرد. او بین مسی و رونالدو انتخابی نداشت.

  1. شنبه ۸ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۱۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
سردار آزمون
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از اسپورت ۲۴، سردار آزمون بازیکن ایرانی تیم زنیت که توانسته درخشش خوبی در تیمش داشته باشد در حال حاضر همراه این تیم در اردوی اتریش است. او در مصاحبه ای درباره مسائل مختلف با خبرنگار روسی شرکت کرده است.

به عنوان سوال اول شما در روبین کازان و زنیت زیاد مصاحبه نمی کردید ولی الان چهارمین مصاحبه در شش ماه اخیر است.

من وقتی خیلی جوان تر بودم در ایران بازیکن شناخته شده ای بودم و مصاحبه می کردم ولی وقتی به روبین کازان رفتم قربان بردیف حرف خوبی زد و گفت تمرکز و هدف اصلی خودتان این باشد که فوتبال خوبی بازی کنید. وقتی به زنیت آمدم فهمیدم مسؤولیت دیگری هم دارم. خیلی از روزنامه نگاران و مردم علاقه زیادی به زنیت دارند و می خواهند درباره تیم سوال کنند و وظیفه دارم تا به سوالات پاسخ دهم. الان تا جایی که هست می خواهم با رسانه ها ارتباط و تعامل خوبی داشته باشم.

چطور بعد از حضور در زنیت این قدر زود برای تیم بازی کردید؟

زنیت تیم خیلی بزرگی است. برای من خیلی راحت بود که با تیم وفق پیدا کنم چون کنار و برابر خیلی از آن ها بازی کردم. کنار دزوبا یا اوزدوئف بازی کردم. هم چنین سرمربی تیم هم خیلی به من کمک کرد تا بتوانم در تیم جا بیفتم و شرایط خوبی در تیم داشته باشم.

هر وقت در زمین بودید، زنیت شکست نخورده است. در فصل جدید هم این سنت را حفظ می کنی؟

این درست نیست که بگوییم چون من در ترکیب بودم تیم شکست نخورده است. ما مدافعان خیلی خوبی داریم و مربی که از نظر فیزیکی و روحی با ما کار می کند. همه چیز به دفاع ها بستگی دارد و من هم یک مهاجم هستم وظیفه دارم برای تیمم گلزنی کنم.

آیا قبل از بازی ها حرکات دروازه بانان را تحلیل می کنید؟

نه این که بنشینم و حرکات را تحلیل کنم. من خیلی از حرکات دروازه بان ها را می شناسم و برابر آن ها بازی کردم و می توانم نقاط ضعف و قدرت آن ها را حدس بزنم. برای یک بازیکن سخت ترین موقعیت ها تک به تک و ضربات پنالتی است چون زمان محدود است و فشار زیادی از هر طرف به شما وارد می شود و کار را سخت می کند. وقتی من هم بازی رئال - بارسا را می بینم می گویم چرا این طور پاس دادی و چرا طور دیگری به توپ ضربه نزدند. کسانی که از تلویزیون بازی را می بینند با بازیکنان فرق دارند و نمی توانند آن طور که هست همه چیز را ببینند و حدس بزنند.

می گویند وقتی یک ایرانی در تیم باشد شما بهتر بازی می کنید. در روبین کازان رضا شکاری بود و در روستوف سعید عزت اللهی و الان هم گفته می شود باشگاه به دنبال میلاد محمدی است. درست است؟

خیر این مسائل ربطی به من ندارد و من به این چیزها کاری ندارم.

چه نوع آهنگ هایی را قبل از رفتن به زمین بازی گوش می دهید؟

آهنگ های ترکمن.

آزمون: اگر می توانستم قانون آفساید را حذف می کردم /  هم مسی را دوست دارم هم رونالدو

کدام یک مهم تر است. هت تریک یا زدن گل تعیین کننده؟

من موفقیت تیم برایم از هر چیزی مهم تر است و این را ترجیح می دهم.

قهرمانی در جام جهانی با ایران یا قهرمانی در لیگ قهرمانان؟

قهرمانی در جام جهانی با ایران که امکان پذیر نیست ولی من باز هم همین را انتخاب می کنم.

مسی یا رونالدو؟

هر دو بازیکنان بزرگی هستند. شما نمی توانید این دو را با هم مقایسه کنید. من واقعاً برای هر دو بازیکن ارزش قائل هستم.

آرتم دزوبا یا رونالدو؟

این سوال جدی است؟

خیر.

دزوبا. او دوست خیلی نزدیک من است و خیلی به او علاقه دارم. نه تنها من بلکه خانواده ام نیز خیلی او را دوست دارند ولی خب اگر از نظر کیفیت بازی مقایسه کنیم رونالدو انتخاب من است.

اگر یک قانون را در فوتبال بتوانید عوض کنید؟

من قانون آفساید را عوض می کنم چون فوتبال بازی کردن آسان تر می شود.