ملوانی ها در انتظار مالک

نیروی دریایی یا مالک خصوصی؟

مسئولان شهر بندرانزلی می گویند در حال بررسی گزینه های متقاضی مالکیت ملوان هستند و طی ۱۰ روز آینده سرنوشت این تیم مشخص خواهد شد و اگر مالک خصوصی شرایط مالکیت ملوان را نداشته باشد، این تیم به نیروی دریایی واگذار می شود.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۲:۱۴ (۱ سال قبل)
دیدار تیم‌های فوتبال سیاه جامگان و ملوان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پس از کش و قوس های فراوان، هنوز شرایط باشگاه ملوان بندرانزلی مشخص نشده است. دیروز (یک شنبه) قرار بر این شد که تمرینات باشگاه ملوان از سر گرفته شود اما به علت نبود کادر مدیریتی و مالکیتی باشگاه ملوان، تمرینات این تیم تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

بلاتکلیفی ملوانی ها هنوز سر جای خودش است و بازیکنان این تیم با دیدن بلاتکلیفی ملوان، با باشگاه های دیگری قرارداد می بندند و همچنین خطر کسر امتیاز یا حتی سقوط به لیگ دسته دوم به علت بدهی دراگان اسکوچیچ، این تیم را تهدید می کند.

محمود رمضانی رئیس هیأت فوتبال شهرستان بندرانزلی ، درباره شرایط ملوان و آخرین اخبار موجود از این تیم گفت: باشگاه ملوان به علت مشخص نشدن مالکیت، وضعیت مطلوبی ندارد. مالک قبلی این تیم، هزینه های جاری و گذشته این تیم را پرداخت نکرده است. با این وجود مسئولان شهرستان بندرانزلی اعم از فرمانده نیروی دریایی، فرماندار و نماینده شهر با اداره ورزش در حال تصمیم گیری برای باشگاه ملوان هستند. چند گزینه برای مالکیت ۷۰ درصد باشگاه آمده اند و با آن ها مذاکره کرده اند و هر کدام که شرایط بهتری دارند، مالکیت ملوان را به او واگذار می کنند.

او ادامه داد: هنوز تصمیم قطعی در این رابطه گرفته نشده است. تا اینجای کار و تا مشخص شدن مالک پیشنهاد دادیم و پیشکسوتان ملوان را دور هم جمع کردیم و بهترین کاری که می شود کرد، این بود که کادر قبلی هدایت تیم را بر عهده بگیرد. در فصل گذشته هم آن ها ایثار کردند و با هواداران تیم را نگه داشتند.

رمضانی افزود: با پیشکسوتان صحبت کردیم و گفتیم که اگر تیم مالک پیدا نکند ملوان را به نیروی دریایی واگذار کنیم. در این رابطه نیز جلسه برگزار شد و همه موافق بودند که ملوان در صورت نبود مالک به نیرو دریایی واگذار شود. در امتداد همین مساله برای اینکه تیم از تمرینات و آماده سازی عقب نیفتد، پیشنهاد شد از کادر قبلی برای شروع تمرینات استفاده کنیم که موافقت نشد. در نهایت قرار شد که آقای حسنی مقدم تمرینات را آغاز کند که این اتفاق هم نیفتاد.

ریاست هیأت فوتبال شهرستان بندرانزلی در ادامه خاطرنشان کرد: بهتر بود که تمرینات این تیم آغاز می شد و مالک جدید یا نیروی دریایی که قرار است مسئولیت این تیم را داشته باشد، کادر قبلی را احیا می کرد و این طور فرصت سوزی نمی شد. الان پیگیر این هستیم که چه کسی می تواند مالکیت باشگاه را بر عهده بگیرد تا به حاشیه ها و مشکلات ملوان را پایان بدهد.

همچنین حمیدرضا قهرمانی، مسئول اداره وزارت ورزش و جوانان در شهرستان بندرانزلی درباره وضعیت باشگاه ملوان گفت: چند متقاضی برای مالکیت ۷۰ درصد ملوان بودند. در حال حاضر هم پیشنهادات در حال بررسی است و کسی که بتواند شرایط بهتری را برای ملوان ایجاد کند، مالکیت باشگاه را به او واگذار می کنیم.

او ادامه داد: شرایط ملوان، شرایط خاصی است و باید مسائل تضمینی رعایت شود و مثل فصل قبل نشود که در نیم فصل، تیم رها و دچار بلاتکلیفی شد. باید کسی به ملوان بیاید تا آخر فصل باشگاه را مدیریت کند.

قهرمانی درباره شایعاتی مبنی بر حضور دوباره میلاد رفیع نیا در مالکیت باشگاه خاطرنشان کرد: در حد گمانه زنی هایی این مساله وجود دارد. باید ایشان بدهی های گذشته اعم از بازیکنان و مربی خارجی، پنجره نقل و انتقالات فدراسیون را پرداخت کند. او هم می تواند یکی از گزینه ها باشد اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

مسئول اداره وزارت ورزش و جوانان شهرستان بندرانزلی در پایان اظهار کرد: امیدواریم که تا یک هفته الی ۱۰ روز آینده تکلیف باشگاه ملوان مشخص شود و از بلاتکلیفی دربیاید و سر و سامان بگیرد.