حلالی: کالدرون را باید تخلیه اطلاعاتی کنیم!

سرمربی تیم امیدهای پرسپولیس می گوید مربیان ایرانی باید از دانش خارجی ها استفاده کنند.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۳:۴۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
پرسپولیس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اسماعیل حلالی ، درباره حضور گابریل کالدرون در پرسپولیس اظهار کرد: من شناخت خوبی از او ندارم اما فکر می کنم حضورش می تواند مثمر ثمر باشد. برای اینکه درباره ارزیابی از عملکردش بتوانیم خوب صحبت کنیم باید فرصت بیشتری در اختیارش باشد تا ببینیم چگونه عمل می کند. طی سال های اخیر در فوتبال خاورمیانه فعالیت داشته و قطعاً شناخت خوبی از فوتبال این منطقه دارد. البته در مقایسه با برانکو باید بگویم زمانی که برانکو سرمربی پرسپولیس شد از فوتبال ایران شناخت کافی داشت اما کالدرون نیازمند زمان بیشتری است تا از خلق و خوی آنها شناخت پیدا کند.

وی در ادامه افزود: وقتی مربی خارجی به ایران می آوریم باید یک مربی ایرانی در کنارش باشد تا او را به نوعی تخلیه اطلاعاتی کند چون ما نیازمند این هستیم که دانش این مربیان را فرا بگیریم. خود آنها که زیاد علاقه ای ندارند به کسی آموزش بدهند. نه فقط کالدرون بلکه در دوره برانکو و همین طور زمانی که کی روش سرمربی تیم ملی بود من دوست داشتم از تجربیاتشان استفاده کنم و یاد بگیرم البته هیچ وقت به خودم اجازه نمی دادم که بدون دعوت به سر تمرین تیم ملی بروم یا کاری انجام بدهم اما می گویم وقتی مربی خارجی می آوریم باید از او بخواهیم به مربیان جوان تر و ایرانی هم آموزش بدهد.

سرمربی تیم امید پرسپولیس اضافه کرد: به طور مثال حالا که آقای کالدرون آمده باید از او بخواهیم روی تیم های پایه نظارت کند و بازی های آنها را به دقت ببیند و نکاتی را که به ذهنش می رسد به مربیان تیم های پایه بگوید. اگر این اتفاق رخ بدهد قطعاً بازیکنان جوان تر انگیزه بیشتری پیدا می کنند تا خودشان را نشان بدهند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا کالدرون در پرسپولیس موفق می شود یا خیر؟ گفت: با توجه به اینکه تیم بسیار خوبی متشکل از بازیکنان بسیار خوب داریم فکر می کنم باز هم می توانیم نتایج فصل گذشته را تکرار کنیم اما همان طور که گفتم همه باید از این مربی حمایت کنند تا او با آرامش به کار ادامه دهد.