جزییاتی از اردوی همزمان تیم ویلموتس و مجیدی

تیم ملی بزرگسالان و امید بعد از اردوی هم زمان در کمپ تیم های ملی، در نهایت در دیداری دوستانه به مصاف هم می روند.

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۵۹ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تمرین تیم ملی فوتبال ایران
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

از نوزدهم تا بیست و چهارم تیرماه ۹۸ روزهای شلوغی برای فدراسیون فوتبال و کمپ تیم های ملی است. با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی سازمان تیم های ملی، تیم ملی فوتبال بزرگسالان با هدایت مارک ویلموتس در زمین شماره دو مرکز ملی فوتبال تمرینات خود را برگزار می کند.

تیم ویلموتس در این اردو بدون حضور لژیونر و با شرکت بازیکنان لیگ برتری به تمرین می پردازد تا سرمربی بلژیکی به شناخت بیشتری از بازیکنانش دست یابد و برای شهریور ماه و برگزاری بازی تدارکاتی در روزهای رسمی فیفا، تغییراتی در تیمش ایجاد کند.

ویلموتس در دو بازی تدارکاتی با سوریه و کره جنوبی، ترکیبی از بازیکنان حاضر در جام ملت های آسیا و جام جهانی را به کار برد و به نقاط ضعف تیمش از جمله در خط دفاعی پی برد و اعلام کرد که به دنبال رفع نقاط ضعف این تیم است.

با این وجود او به طور از تیمش رضایت دارد و در مصاحبه اخیر خود هم اعلام کرد که میراث خوبی از سرمربی سابق تیم ملی به جا مانده است.

در سوی دیگر و در زمین شماره یک تیم های ملی اردوی تیم ملی امید برگزار می شود. سازمان تیم های ملی برای رفع مشکلات گذشته و پایان دادن به اعتراض تیم ها مبنی بر نیازمندی به بازیکنان رده سنی امید، هم زمان با اردوی تیم ملی بزرگسالان برای تیم ملی امید هم اردویی را در نظر گرفته است تا مجیدی نیز بعد از برگزاری یک مرحله اردو در خرداد ماه، بازیکنان برگزیده خود را در اردوی پیش رو محک بزند.

او در این اردو که متشکل از بازیکنان گلچین از اردوی گذشته تیم ملی است، بیشتر روی مباحث فنی و روانی تمرکز دارد. البته او همچنان بازیکنان جدیدی را در این اردو خواهد داشت که برای استمرار حضور در اردوهای تیم ملی امید تا مسابقات انتخابی المپیک باید توانایی خود را به سرمربی جوان تیم ملی امید نشان دهند.

* بازی تدارکاتی تیم ویلموتس و تیم مجیدی

در پایان این اردوهای پنج روزه، هر دو تیم برای بررسی تیم های خود در دیداری تدارکاتی مقابل هم دیگر قرار می گیرند که احتمالاً بازی در زمین شماره دو که از چمن استاندارد و مطلوبی برخوردار است، به میدان می روند.

برگزاری این بازی برای تیم ملی امید که تا چند ماه دیگر باید دیدارهای مهمی را برگزار کند، حائز اهمیت است و می تواند مقابل تیم ملی ایران که از قدرت های آسیا در رده سنی بزرگسالان است، محک خوبی بخورد.

* تقدیر از پژمان منتظری

همچنین احتمالاً در همین اردو از پژمان منتظری که به تازگی از حضور در بازی های ملی خداحافظی کرده توسط هم بازی هایش قدردانی خواهد شد. منتظری حدوداً ۱۰ سال برای تیم ملی ایران بازی کرد و سابقه حضور در جام جهانی را نیز دارد.