عمر این فدراسیون به چهار سال نمی رسد

گل محمدی: رویکرد فدراسیون هیچ تغییری نکرده

سرپرست سابق تیم ملی بوکس می گوید برخی افراد قول دادند اگر برملاسازی نکنم، مسئولیت سازمان لیگ را به من می دهند.

  1. دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷ ساعت ۱۹:۰۴ (۱ سال،۹ ماه قبل)
عمر این فدراسیون به چهار سال نمی رسد /  گل‌محمدی: رویکرد فدراسیون هیچ تغییری نکرده
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

عیسی گل محمدی، سرپرست سابق تیم ملی بوکس که در روز های گذشته به دلیل مشکلات موجود در این فدراسیون از سمت خود استعفا کرد، با برگزاری نشست خبری در خصوص مسائل مختلف فدراسیون بوکس گفت: در زمان انتخابات فدراسیون بوکس در ابتدا از افشین داوری حمایت کردم، اما وقتی او کنار کشید قصد داشتم در کنار روح الله حسینی حضور داشته باشم. اما حسین ثوری توانست با وعده ها و لابی هایی که انجام داد به عنوان رئیس فدراسیون بوکس انتخاب شود. پس از ریاست ثوری، سرپرستی تیم ملی به من پیشنهاد شد که به کلانتری، دبیر فدراسیون اعلام کردم اگر قرار به همکاری من با تیم ملی باشد باید تمامی مسائل تیم ملی در اختیار من باشد و کسی حق دخالت نداشته باشد. در روز های گذشته نیز در نهایت پس از عدم همکاری فدراسیون از سمت خود استعفا کردم.

سرپرست سابق تیم ملی بوکس تصریح کرد: از ابتدای همکاری با تیم ملی شرایط خود را اعلام کرده بودم، اما گویا دوستان فدراسیون فقط صرفا به حرف زدن توجه می کنند و در عمل کار دیگری انجام می دهند. این در حیطه کاری من است که در مورد نفرات و بوکسور های تیم ملی اظهار نظر کنم، ولی گویا آقایانی که از خارج بوکس وارد این رشته شده اند و حضور در چند فدراسیون در رزومه آن ها دیده می شود قصد دارد افتخارات من را که هم وزن آن ها است را نادیده بگیرند.

گل محمدی تاکید کرد: اکثر قهرمانان دهه ۸۰ ایران که موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک شدند از شاگردان من بودند و به نوعی تمام افتخارآفرینان این رشته با من همکاری داشتند. همچنین اکثر تیم هایی که با هدایت من یا حضورم به عنوان سرپرست در رقابت های برون مرزی شرکت کردند موفق به کسب مدال شدند. در بوکس هم وزن ثوری و طالبی روزمه دارم، ولی گویا آقایانی، چون کلانتری، طالبی می خواهند برای بوکس تصمیم گرفته و از خودشان شورای فنی تشکیل دهند.

وی در خصوص مشکلات خود با فدراسیون بوکس عنوان کرد: در روز حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک در اردوی تیم ملی، دکتر سلطانی فر قول داد سهمیه رشته بوکس برای حضور در بازی های آسیایی از ۳ سهمیه به ۵ سهمیه افزایش داشته باشد، اما این دوستان چندان از این اتفاق استقبال نمی کردند. در جلسه ای هم که به صورت دوستانه با آقایان داشتیم تنها این صحبت را مطرح کردم که باد هر پنج سهمیه اختصاص داده شده به بوکس را به مسابقات بازی های آسیایی اعزام کنیم که گویا این موضوع مورد خوشایند نایب رئیس و دبیر فدراسیون نبود، در حالی که من از همان ابتدا گفته بودم باد در حیطه کاری خود همه کاره باشم. نکته جالب این است که طالبی به من گفت جایی که حسین نهرودی است صحبت فنی نکن اما این آقا نمی داند من هم وزن او مدال دارم! سرپرست سابق تیم ملی بوکس با انتقاد از عدم توجه به بوکسور های تیم ملی خاطر نشان کرد: بوکسور هایی در اردوی تیم ملی حضور دارند که کرایه ماشین ندارند، اما مسئولان فدراسیون اصلا به فکر نیستند و بار ها نیز در پاسخ به مطرح کردن مشکلات آن ها اعلام کردند توجهی به اعتراضات آن ها نداشته باشم. حتی رئیس فدراسیون اعلام کرد اگر بوکسوری از شرایط اردوی تیم ملی ناراحت است، می تواند اردو را ترک کند!

وی در خصوص عدم حضور خود در تورنمنت های مختلف عنوان کرد: قرار بود تیم ملی عازم قزاقستان شود و من به عنوان سرپرست باید در کنار تیم حضور می داشتم، اما اصلا من را به عنوان سرپرست حساب نکردند و شب اعزام از طریق احدی پیغام دادند که اسم من از همراهی تیم ملی خط خورده است، آیا این مسائل باعث ناراحتی نمی شود؟ در حال حاضر و در آستانه بازی های آسیایی و با وجود تایید حضور ۵ بوکسور در جاکارتا تنها سه نماینده را به تورنمنت مغولستان اعزام کردند که هر سه نفر آن ها کیک بوکس کار هستند. متاسفانه شرایط بوکس ما به جایی رسیده است که طالبی ادعای حضور در شورای فنی آن را دارد.

عمر این فدراسیون به چهار سال نمی رسد /  گل محمدی: رویکرد فدراسیون هیچ تغییری نکرده

گل محمدی با انتقاد از عدم توجه فدراسیون بوکس به پیشنهاد مغولستان برای حضور با ترکیب کامل، اظهار داشت: مغول ها حاضر بودند تیم ملی با ترکیب کامل در تورنمنت این کشور حضور داشته باشد و آن ها نیز تمامی هزینه های اقامت تیم ملی را متقبل شوند و تنها فدراسیون برای بوکسور ها بلیت تهیه کند، اما آقایان با وجودی که کل هزینه اعزام ۲۸ میلیون بود این کار را نیز انجام ندادند.

وی افزود: زمانی که افشین داوری فدراسیون تحویل ثوری داد حدود ۳ میلیارد ریال بودجه در فدراسیون گذاشته بود و از بدهی ها نیز ۷ میلیارد ریال را تسویه کرده بود، اما در حال حاضر آقایان توانایی پرداخت پول رستوران آکادمی و بلیت برای حضور تیم ملی با ترکیب کامل در مغولستان را نیز ندارند. همه این مسائل در حالی است که ثوری در مجمع فدراسیون مدعی شده بود به محض حضور در فدراسیون یک تا یک میلیارد و نیم بودجه برای فدراسیون فراهم خواهد کرد.

وی در خصوص عدم استعفای خود با وجود مشکلاتی که به ان اشاره کرده است، گفت: من از ابتدا با این آقایان قرار نبود کار کنم. من به افشین داوری در انتخابات کمک کردم، اما پس از اینکه او در انتخابات شرکت نکرد تلاش کردم تا روح الله حسینی رئیس فدراسیون شود که این اتفاقات رخ نداد. پس از آن آقایان خودشان خواستند با من کار کنند. من خیلی تلاش کردم فضا را آرام کنم، اما نشد و در پایان هم استعفا دادم.

گل محمدی با اشاره به نقش مقصودی در تصمیم های فدراسیون بوکس، گفت: در حال حاضر حسین ثوری در فدراسیون بوکس تصمیم گیرنده نیست و افراد پشت پرده تصمیم گیرنده هستند. نمی دانم چرا مقصودی که در زمان ناطق نوری از فدراسیون کنار گذاشته شد و وزارت ورزش نیز مخالف حضور او بود به عضویت هیت رئیسه این فدراسیون در آمده است و در پشت پرده همه کاره فدراسیون است.

وی در پاسخ به این سوال که گویا شنیده شده اکبر احدی در انتخاب بازیکنان اعزامی به بازی های آسیایی اختیار تام نداشته و آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، اظهار داشت: اکبر احدی چند روز پیش استعفا داد و من از او خواهش کردم در شرایط فعلی چنین تصمیمی نگیرد. او بازیکنان را برای اعزام به بازی های آسیایی معرفی کرده است. در حال حاضر فروتن گل آرا نیز به تیم ملی دعوت شده و باید این طور بگویم مرده او در ایران حریف ندارد، پس هیچ انتقادی به دعوت او وارد نیست، اما یک گلایه ای از او و سجاد محرابی دارم؛ آن ها بدون اجازه اردو ها را ترک کردند و حتی بنده که سرپرست اردوی تیم ملی بودم از این موضوع خبر نداشتم. به هر حال اکبر احدی با مربیان بزرگی کار کرده و کار خود را می داند.

سرپرست سابق تیم ملی بوکس در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد: متأسفانه فدراسیون فعلی با فدراسیون دوره قبل هیچ تفاوتی نکرده است، همان فامیل بازی هایی که دوره قبل وجود داشت، همچنان رفتار ها در فدراسیون بوکس وجود دارد این رفتار ها همه درد است، درد را از هر طرف بخوانیم باز هم درد است. قهرمانان ما برای رفت و آمد کرایه ماشین ندارند، اما در طبقه دوم فدراسیون بوکس فامیل بازی است آقایان دخترخاله، خاله و خواهرزاده خود را به فدراسیون آورده اند.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که شنیده شده حسین ثوری در تلاش است تا از کنار بوکس به مجلس ورود کند آیا او چنین تصمیمی را دارد یا قرار است در فدراسیون بوکس برای سال های آینده مدیریت کند، گفت: او مدعی شده برنامه هشت ساله دارد، اما فکر نمی کنم چنین برنامه ای برای بوکس داشته باشد. او اگر با این روند پیش برود فکر نمی کنم یکسال آینده را ببیند این آقایان همه دوستان خود را که در انتخابات به آن ها کمک کرده اند را از دست داده اند؛ آن هایی که حامی آقایان بودند به جمع منتقدان پیوسته اند و این نشان می دهد که شرایط آن ها خیلی خوب نیست.

همرسانی نوشتار: