جوکوویچ قهرمان رقابتهای تنیس سین سیناتی

جوکو، فاتح آخرین نبرد جوکوویچ- فدرر

نوواک جوکوویچ سرانجام عنوان قهرمانی ای که جای آن در رزومه اش خالی بود را بدست آورد و با غلبه بر راجر فدرر در سین سیناتی به اولین تنیسوری تبدیل شد که در همه ی تورنمنت های مسترز به قهرمانی رسیده است.

  1. دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ ساعت ۰۹:۲۸ (۲ سال،۱ ماه قبل)
جوکوویچ قهرمان رقابتهای تنیس سین‌سیناتی /  جوکو، فاتح آخرین نبرد جوکوویچ- فدرر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جوکوویچ که در پنج فینال اخیر این رقابتها حضور داشت و سه بار در مقابل راجر فدرر شکست خورده بود، با اینکه بعد از مدتها دوری از میادین تنیس به دلیل جراحی آرنج به میادین بازگشته بود بالاخره طلسم را شکست و بر فدرر پیروز شد.

جوکوویچِ قهرمان ویمبلدون اولین تنیسوری است که عنوان کریر گولدن مسترز را به خود اختصاص می دهد، این عنوان به تنیسوری تعلق می گیرد که در هر ۹ تورنمنت رقابتهای تنیس مسترز به پیروزی رسیده باشد. رقابت هایی که از سال ۱۹۹۰ آغاز شده است.

جوکوویچ، تنیسور شماره ی یک سابق دنیا بعد از پیروزی بر فدرر که قهرمان هفت دوره ی رقابتهای سین سیناتی بوده گفت:" اینکه برای اولین بار در حالی اینجا ایستاده ام که جام قهرمانی را در دست دارم، حس خاص و فوق العاده ای دارد. بعد از روزهای سختی که پشت سر گذاشتم و مصدومیت هایی که داشتم، بعد از جراحی ای که اوایل امسال روی دستم انجام شد و باعث شد مدتی از میادین تنیس دور باشم، حالا که می بینم دوباره به این سطح برگشته ام، قهرمان ویمبلدون شده ام و حالا برای اولین بار قهرمان سین سیناتی، از خوشحالی در پوست خودم نمی گنجم".

جوکوویچ در سه مسابقه ی اخیر خود با فدرر به پیروزی رسیده و حالا در کل مصاف های این دو نتیجه ی دوئل ها ۴۴-۲۲ به نفع جوکوویچ است.

جوکوویچ صرب که در حال حاضر تنیسور شماره ی ۱۰ دنیا است با این قهرمانی احتمالاً به رتبه ی ششم صعود خواهد کرد. او سپس در اواخر ماه جاری به رقابتهای اپن آمریکا خواهد رفت تا در فلاشینگ مدوز، سومین قهرمانی خود را جشن بگیرد.

همرسانی نوشتار: