رقابتهای تنیس یو اس اپن – روز سیزدهم

شکست راجر فدرر، شوک بزرگ اپن آمریکا

روز سیزدهم رقابتهای تنیس یو اس اپن در حالی در شهر نیویورک برگزار شد که راجر فدرر در مقابل حریف نسبتاً گمنامش جان میلمن شکست خورد.

  1. چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷ ساعت ۰۹:۲۷ (۲ سال قبل)
رقابتهای تنیس یو اس اپن – روز سیزدهم /  شکست راجر فدرر، شوک بزرگ اپن آمریکا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شکست ناباورانه ی فدرر که برای اولین بار در زندگی ورزشی خارق العاده ی خود به تنیسوری می باخت که جزو ۵۰ برتر تنیسور دنیا نیست، باعث شد دیدار بزرگ او و رقیب همیشگی اش نوواک جوکوویچ در مرحله ی یک چهارم نهایی رقابتها به رویایی از دست رفته تبدیل شود.

* شکست فدرر، بزرگترین شگفتی رقابتها تا این لحظه

راجر فدرر سید دوم رقابتها در استادیوم آرتور اش نیویورک، در شبی گرم و شرجی، خسته و کند به نظر می رسید. فدرر در برگرداندن سه ست پوینت ناموفق بود و در نهایت در رقابتی چهار ستی، با نتایج ۳-۶ و ۷-۵ و ۷-۶ و ۷-۶ در مقابل حریفش شکست خورد. جان میلمن استرالیایی کسی بود که این شگفتی بزرگ را رقم زد و فدرر را حذف کرد. دیداری که در ساعتهای پایانی دوشنبه به وقت آمریکا آغاز شد و تا ساعت ۱ بامداد سه شنبه ادامه داشت. به نظر می رسید گرما و هوای شرجی زیادترین تاثیر را بر روی عملکرد فدرر گذاشته باشد. حتی با اینکه در زمان شروع بازی این دو تنیسور خورشید غروب کرده بود اما دمای هوا بالای بیست و هشت درجه ی سانتیگراد بوده و میزان رطوبت هوا به ۷۵درصد می رسید. کاملاً مشخص بود که فدرر خیس و عرق کرده نمی تواند مثل همیشه بازی کند. در چهارده دوره ی اخیر حضور فدرر در یو اس اپن، این دومین باری است که او قبل از رسیدن به مرحله ی یک چهارم نهایی شکست خورده و حذف می شود. فدرر پنج بار جام قهرمانی یو اس اپن را فتح کرده و با کسب ۲۰ قهرمانی گرند اسلم از این نظر رکورددار دنیا است.

*راه یابی جوکوویچ به مرحله ی یک چهارم نهایی

نوواک جوکوویچ تنیسور بزرگ صرب که برای یازدهمین دوره ی پیاپی در رقابتهای یو اس اپن شرکت کرده و قصد دارد سومین قهرمانی خود در این رقابتها و چهارمین قهرمانی اش در رقابتهای گرنداسلم را جشن بگیرد توانست به مرحله ی یک چهارم نهایی صعود کند.   چند ساعت پیش از حذف شگفت انگیز راجر فدرر، جکووویچ برای راه یابی به مرحله ی یک چهارم در مقابل ژائو سوسا تنیسور پرتغالی قرار گرفت. سوسا در رده بندی جهانی در رتبه ی شصت و هشتم دنیا قرار دارد. جوکوویچ در مقابل این حریف خود در سه ست پیاپی با نتایج ۶-۳ و ۶-۴ و ۶-۳ به پیروزی رسید. اما نکته ی جالب این مسابقه بیرون رفتن جوکوویچ از میدان با گرفتن تایم آوت پزشکی بود. این دومین بار در طول تورنمنت بود که جوکوویچ از این تایم آوت استفاده می کرد. جوکوویچ اعلام کرد که علت استفاده اش از این فرصت قانونی، شرایط سخت بازی در هوای گرم و شرجی این روزهای نیویورک بوده.

*راه یابی چیلیچ و نیشیکوری به یک چهارم نهایی

یکی از مسابقات هیجان انگیز مرحله ی یک چهارم نهایی یو اس اپن امسال تکرار جدال مارتین چیلیچ و کی نیشیکوری خواهد بود، دو تنیسوری که در فینال رقابتهای ۲۰۱۴ به مصاف هم رفتند. چیلیچ در حال حاضر تنیسور هفتم دنیا است و نیشیکوری در رتبه ی ۲۱ رده بندی جهانی ایستاده. چیلیچ که چهار سال پیش با شکست دادن نیشیکوری به اولین قهرمانی خود در رقابتهای بزرگ تنیس دست یافت، دیروز در مقابل دیوید گافین، تنیسور شماره ده دنیا در سه ست به پیروزی رسید تا به مرحله ی یک چهارم نهایی راه یابد. نیشیکوری هم در سه ست بر فیلیپ کولشرایبر پیروز شد تا جدال مشهور این دو تنیسور این بار در مرحله ی یک چهارم تکرار شود.

همرسانی نوشتار: