می ودر و پاکیائو بار دیگر روی رینگ بوکس

خروج می ودر از بازنشستگی بعد از یک دیدار تصادفی

فلوید می ودر با اعلام اینکه قصد دارد از تصمیم خود برای بازنشستگی برگردد و برای یک رویارویی دیگر با منی پاکیائو به رینگ بوکس بازگردد، هواداران بوکس را شگفت زده کرد.

  1. یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷ ساعت ۱۱:۴۰ (۱ سال،۶ ماه قبل)
می‌ودر و پاکیائو بار دیگر روی رینگ بوکس /  خروج می‌ودر از بازنشستگی بعد از یک دیدار تصادفی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

می ودر، بوکسور ۴۱ساله ی آمریکایی که ماه اوت سال گذشته بعد از پیروزی بر کانر مک گرگور از دنیای بوکس خداحافظی کرده بود تا کارنامه ی بدون باختش با ۵۰ پیروزی خدشه دار نشود، درحالیکه برای شرکت در یک تور جهانی در ژاپن به سر می برد با رقیب قدیمی خود منی پاکیائو رو در رو شد.

می ودر در یک سال گذشته از رینگهای بوکس دور و به قول خودش مشغول لذت بردن از زندگی بوده است. با اینکه بسیاری از برگزارکنندگان مسابقات بوکس حرفه ای در این مدت تلاش کردند او را برای یک مصاف دوباره با پاکیائوی فیلیپینی متقاعد کنند تا کنون به آنها جواب رد داده بود.

اما بعد از رو به رو شدن تصادفی این دو در ژاپن، می ودر با انتشار ویدیویی در اینستاگرام از لحظه ی برخورد با پاکیائو در ژاپن، مطالبی طعنه آمیز خطاب به بوکسور فیلیپنی نوشت که نشان می دهد او قصد دارد برای تکرار "ابرمبارزه " خود با پاکیائو در سال ۲۰۱۵ اعلام آمادگی کند.

می ودر و پاکیائو بار دیگر روی رینگ بوکس /  خروج می ودر از بازنشستگی بعد از یک دیدار تصادفی

می ودر در اینستاپست اش نوشت:" من امسال به رینگ برمی گردم تا با منی پاکیائو مبارزه کنم. یک مسابقه ی میلیاردی دیگر در راه است!".

در ویدیوی منتشرشده از طرف می ودر، پاکیائو که در ماه ژوئیه با پیروزی بر لوکاس ماتیس قهرمان رقابتهای پروزن WBA شده بود، با اشاره به اینکه او حالا این عنوان قهرمانی را در اختیار دارد، عنوانی که این دو بوکسور سه سال پیش برای فتحش با هم مبارزه کرده بودند، به مسخره کردن می ودر می پردازد.

می ودر و پاکیائو بار دیگر روی رینگ بوکس /  خروج می ودر از بازنشستگی بعد از یک دیدار تصادفی

می ودر هم البته بلافاصله به ادعاهای پاکیائو پاسخ داده و می گوید:" مثل دفعه ی قبل این بار هم این عنوان را از تو می گیرم".

می ودر همچنین پاکیائو را به خاطر مصدومیت شانه ای که بوکسور فیلیپنی در سال ۲۰۱۵ پیش از مبارزه با او ادعا کرده بود به آن دچار شده، مورد تمسخر قرار داد. سه سال پیش این دو بوکسور بزرگ در مبارزه ای که بعدها به مبارزه ی قرن شهرت یافت به مصاف هم رفتند و می ودر آمریکایی بعد از ۱۲ راند با رأی یکپارچه ی داوران به عنوان پیروز مسابقه اعلام شد.

می ودر در سال ۲۰۱۵ با پیروزی بر پاکیائو عنوان قهرمانی دسته ی پروزن WBA را به قهرمانی های قبلی خود در رقابتهای WBA و WBC اضافه کرد تا به عنوان قهرمان بلامنازع بوکس پروزن دنیا معرفی شود.

می ودر پس از این پیروزی بزرگ تنها دو مبارزه ی دیگر انجام داد و بعد از پیروزی بر آندره برتون و مک گرگور اعلام کرد برای همیشه دستکش های خود را خواهد آویخت و بازنشسته خواهد شد. هدف اصلی می ودر از اعلام بازنشستگی این بود که رکورد خارق العاده اش یعنی ۵۰ پیروزی بدون باخت را حفظ کند و بدون حتی یک باخت در تاریخ بوکس جاودانه شود. ولی حالا به نظر می رسد بازنشستگی می ودر کوتاه مدت بوده و او بار دیگر در یک مسابقه ی قرن دیگر به مصاف حریف سرسختش پاکیائو خواهد رفت.

همرسانی نوشتار: