تیمداری اصفهان در سوپرلیگ والیبال امسال محقق نمی شود؛ پیشنهاد میزبان از مسابقات قهرمانی آسیا

رئیس فدراسیون والیبال گفت: اگر در استان اصفهان آمادگی وجود داشته باشد، می توانیم یک دوره مسابقات قهرمانی آسیا را در شهر اصفهان برگزار کنیم تا این رشته در این شهر جان دوباره ای بگیرد.

  1. ۳ ماه،۲ هفته قبل
تیمداری اصفهان در سوپرلیگ والیبال امسال محقق نمی‌شود؛ پیشنهاد میزبان از مسابقات قهرمانی آسیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

خبرگزاری از اصفهان، مجمع عادی سالیانه هیئت والیبال استان اصفهان ظهر امروز چهارشنبه ۱۱ مهرماه با حضور رئیس فدراسیون و اعضای این مجمع برگزار شد.

تیمور باجول رئیس هیئت والیبال استان اصفهان در این نشست با بیان اینکه والیبال اصفهان پتانسیل بالایی دارد، اظهار داشت: زمانی که باشگاه های ذوب آهن و سپاهان از این رشته حمایت کردند شاهد رشد آن بودیم، اما در حال حاضر به دلیل عدم حمایت باشگاه ها، حدود ۲۵ بازیکن اصفهانی در سایر تیم های لیگ برتری بازی می کنند.

با یک میلیارد می توان تیم سوپرلیگی موفق داشت

وی با بیان اینکه با بودجه یک میلیارد تومانی به راحتی می توان تیمی در سوپرلیگ والیبال مردان داشت، افزود: سال گذشته تیم لیگ برتری پدافند اصفهان به دلیل عدم حمایت باشگاه های اصفهانی مجبور شد در کاشان بازی کند، در حالی که می شد با ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان در اصفهان تیم داری کرد و نتیجه هم گرفت.

رئیس هیئت والیبال استان اصفهان با بیان اینکه متأسفانه سن اعتیاد در کشور به ۱۳ سال رسیده است، ادامه داد: در این وضعیت وظیفه ما حمایت از ورزش است و والیبال می تواند جوانان را از اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی دور کند.

باجول گفت: از آموزش و پرورش استان گلایه دارم چون به تفاهم نامه هایی که نوشته شد عمل نکرده است. متأسفانه با شکل گیری مدارس غیرانتفاعی، آموزش و پرورش از ورزش پایه دور شد. اگر مدارس در ورزش پایه سرمایه گذاری نکنند در تمام رشته های ورزشی به مشکل برمی خوریم.

وی با اشاره به عملکرد هیئت والیبال استان در ۶ ماه گذشته بیان داشت: مسابقات آتیه سازان با حضور ۱۹۱ تیم و ۱۹۱۰ دانش آموز، مسابقات نوجوانان استان با حضور ۸۴ تیم و ۱۱۷۶ شرکت کننده، رقابت های جوانان با شرکت ۳۲ تیم و ۴۴۸ ورزشکار، مسابقات دستجات آزاد با حضور ۱۶ تیم و ۱۹۲ بازیکن و مسابقات پیشکسوتان با حضور ۲۸۸ نفر در قالب ۲۴ تیم برگزار شد.

رئیس هیئت والیبال استان اصفهان تصریح کرد: تیم لیگ برتری ذوب آهن سال گذشته به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر بانوان دست یافت. تیم ذوب فلزات نیز در لیگ دسته یک بانوان حضور دارد. همچنین تیم رعد پدافند را در لیگ دسته یک مردان داریم که اگر اسپانسری پیدا نشود، با حمایت هیئت والیبال در این مسابقات حضور می یابد.

باجول با اشاره به مذاکرات بدون نتیجه با باشگاه های اصفهانی برای تیمداری در والیبال اضافه کرد: ۴ بازیکن در بخش نوجوانان و ۴ بازیکن نیز در بخش جوانان  از استان اصفهان به تیم های ملی دعوت شدند. همچنین محمدجواد معنوی نژاد، امیر غفور و مسعود غلامی ۳ بازیکن اصفهانی تیم ملی بزرگسالان هستند.

وی با بیان اینکه امیدوارم امسال کلنگ خانه والیبال اصفهان به زمین زده شود، خاطرنشان کرد: قصد داریم لیگ والیبال استان را امسال با نام شهید زرین برگزار کنیم.

در ادامه این نشست، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با تبریک موفقیت های رشته والیبال در مسابقات بین المللی در سال های اخیر گفت: والیبال اصفهان در بخش بانوان توفیقات خوبی کسب کرده است. همچنین در رده پایه اقدامات خوبی صورت گرفته و این نشان می دهد که والیبال اصفهان در سال های آینده نیز تغذیه کننده تیم ملی خواهد بود.

محمد سلطان حسینی با بیان اینکه دغدغه مردم اصفهان داشتن تیم های لیگ برتری در والیبال است، افزود: امیدوارم در آینده نه چندان دور این آرزو محقق شده و والیبالیست های اصفهانی در تیم شهر خودشان به میدان بروند. بخشی از این مطالبه به من برمی گردد و بخش دیگری نیز به هیئت والیبال استان اصفهان تا بتوانیم اسپانسرهایی برای تیمداری در والیبال جذب کنیم.

همچنین رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه برای من هم سوال است که چرا والیبال اصفهان با این پتانسیل بالا در لیگ برتر مردان حضور ندارد، اظهار داشت: در بخش بانوان، ذوب آهن با حمایت نایب رئیس هیئت استان اصفهان حضور خوبی دارد که جا دارد از تلاش های فریبا صادقی در این زمینه تشکر کنم.

احمد ضیایی ادامه داد: در بخش مردان درست است که اصفهان در رده پایه عملکرد خوبی دارد و شهر اصفهان یکی از قطب های والیبال ایران بوده، هست و خواهد بود اما امیدوارم از این ظرفیت برای تیمداری در سوپرلیگ مردان استفاده شود.

اصفهان میزبان مسابقات قهرمانی آسیا شود

وی افزود: اگر در استان اصفهان آمادگی وجود داشته باشد، می توانیم یک دوره مسابقات قهرمانی آسیا را در شهر اصفهان برگزار کنیم تا این رشته در این شهر جان دوباره ای بگیرد.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اسپانسرها تا زمانی که منافعی در ورزش نداشته باشند با ورزش همراهی نمی کنند. حمایت یک طرفه خود نوعی آفت است و این مشکلات باعث شده که برخی اسپانسرها یا به ورزش ورود پیدا نکنند و یا اینکه یک دوره وارد شده و ماندگار نشوند که قوانین موجود باید اصلاح شود.

ضیایی با بیان اینکه متأسفانه برخی مسئولان شناخت درستی از ورزش ندارند و حتی نگاه پایینی به این موضوع دارند، بیان داشت: در حالی که ورزش می تواند کارآفرین و نشاط آور باشد و آسیب های اجتماعی را به حداقل برساند.

وی با اشاره به افزایش ساخت بیمارستان ها و درمانگاه ها و همچنین افزایش سرسام آور آمار بیماری ها در کشور نسبت به ۵۰ سال پیش تصریح کرد: واردات استند و آنتی بیوتیک به کشور ما ۳۵ برابر کشور چین است، در حالی که جمعیت این کشور چند برابر کشور ما است. این در حالی است که بسیاری از بیماری ها با ورزش کردن قابل پیشگیری است.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: برخی از مردم امروز دچار رخوت و بیماری شده اند، در حالی که اگر یک هزارم بودجه ای که صرف درمان می شود صرف ورزش شود این مشکلات را نخواهیم داشت.

ضیایی افزود: در کشور ژاپن سالمندان ۱۰۰ ساله با روحیه بالا در جامعه حضور پیدا می کنند، در حالی که متأسفانه در کشور ما افرادی که به سن ۶۰ سالگی می رسند به فکر مرگ می افتند. اگر مسئولان و مردم به ورزش اهمیت دهند لازم نیست این بودجه های سرسام آور صرف درمان شود.

وی با بیان اینکه از فدراسیون والیبال حقوق نمی گیرد، با اشاره به پیشرفت والیبال ایران خاطرنشان کرد: زمانی که ۱۲ سال پیش محمدرضا داورزنی ریاست فدراسیون را در دست گرفت و با وجود تلاش های انجام شده در دوران ریاست یزدانی خرم، بالاترین مقام تیم ملی ششمی آسیا بود اما با تلاش تمام اهالی والیبال اکنون قهرمان بلامنازع آسیا و جزء ۱۰ تیم برتر دنیا هستیم.

تیمداری اصفهان در سوپرلیگ، امسال محقق نمی شود

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به درخواست یکی از بازیکنان اصفهانی برای حمایت فدراسیون از تیمداری اصفهان در سوپرلیگ والیبال گفت: یکی از تیم ها حذف شد و لیگ امسال با ۱۳ تیم برگزار می شود. اگر اصفهان آمادگی داشته باشد، می توانیم امتیاز شهرداری ارومیه را به اصفهان بدهیم چون ارومیه دیگر نمی توانست از ۳ تیم حمایت کند. باز هم می گویم آمادگی داریم که از تیمداری اصفهان در سوپرلیگ والیبال حمایت کنیم، اما ترکیب تیم های حاضر در لیگ امسال نهایی شده و اگر قرار است اتفاقی بیفتد برای فصل آینده خواهد بود.

ش

همرسانی نوشتار: