این مرد پادشاه بوکس سنگین وزن جهان است ! + عکس

دو بوکسور بی شکست سنگین وزن جهان، بامداد یک شنبه در مبارزه ای جذاب برابر هم قرار خواهند گرفت.

  1. شنبه ۱۰ آذر ۹۷ ساعت ۱۸:۴۰ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
فیوری - وایدلر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از تلگراف، دو بوکسور بی شکست جهان در سنگین وزن باید بامداد فردا به وقت ایران در مبارزه ای حساس برابر هم قرار خواهند گرفت.

* دیانتی وایلدر چه کسی است؟

وایلدر- فیوری /  پادشاه بوکس سنگین وزن جهان چه کسی است؟

دیانتی وایلدر ۳۲ ساله متولد آلاباما است و دوران کودکی سختی داشته است بوکس را تقریبا خیلی دیر شروع کرد. او در ۲۰ سالگی بوکس را به خاطر تامین مالی دخترش که با مشکل مهره شکاف به دنیا آمد شروع کرد. او الان ۴ فرزند دارد و در انتظار فرزند پنجم خود است. با توجه به این که در سال ۲۰۰۵ او به صورت آماتور بوکس را شروع کرد، موفق شد در المپیک ۲۰۰۸ پکن به مدال برنز برسد.

او در ادامه به سراغ بوکس حرفه ای رفت و در ۲۳ سالگی پیشرفت خود را شروع و در سال ۲۰۱۵ قهرمان سنگین وزن مسابقات جهانی WBC شد.

* تایسون فیوری چه کسی است؟

وایلدر- فیوری /  پادشاه بوکس سنگین وزن جهان چه کسی است؟

او خودش را جیپسی کینگ معرفی و به اصالت ایرلندی خود افتخار می کند. پدرش جان فیوری در دهه ۸۰ بوکسور بود. برادرزاده او اندی لی قهرمان سابق بوکس و خواهرزاده دیگر او نیز قهرمان فعلی سنگین وزن بریتانیاست. او ۳ ماه زودتر به دنیا آمد و در خطر مرگ قرار داشت. او در هنگام تولد نزدیک ۵۰۰ گرم وزن داشت. پدرش به خاطر مایک تایسون، اسم تایسون را برای او انتخاب کرد.

او در ۳۵ مبارزه بوکس آماتور برای ایرلند و انگلیس به روی رینگ رفت. او در سال ۲۰۰۸ وقتی ۲۰ سال سن داشت روی به بوکس حرفه ای آورد و تاکنون بدون شکست بوده است. در سال ۲۰۱۵ پس از پیروزی بر ولادیمیر کلیچکو صاحب سه کمربند WBA, IBF, WBO شد که بردی تاریخی در تاریخ بوکس بریتانیاست.

بعد از این قهرمانی ها او با مشکلات شخصی و سلامتی روبرو بود که از جمله درباره دوپینگ، پرونده او به جریان افتاد. فدراسیون بوکس بریتانیا مجوز تایسون فیوری را در اکتبر سال ۲۰۱۶ به دلیل تحقیق مربوط به دوپینگ و دیگر مسائل پزشکی تعلیق کرد.

* سابقه

وایلدر ۴۰ مبارزه - ۴۰ برد (۳۹ ناک اوت)

یکی از انتقادهایی که از وایلدر می شود این است که او با حریفات متوسطی روبرو شده است و می توان از برناون استیورن و لوئیس اورتیس به عنوان سخت ترین رقیبانی نام برد که او برابر آنها قرار گرفته و پیروز شده است. هواداران ناک اوت یک دقیقه ای آدلی هاریسون قهرمان المپیک سیدنی را از وایدلر به یاد دارند که باعث شد دوران بوکس هاریسون تمام شود.

فیوری ۲۷ مبارزه - ۲۷ برد (۱۷ ناک اوت)

سابقه فیوری بهتر از وایدلر است. او بزرگانی چون کوین جانسون، درک چیسورا و البته ولادمیر کلیچکو را شکست داده است.

* چه گفتند؟

فیوری:

وایلدر مشت زن خوب و من بوکسور بامهارتی هستم. شب خاطره انگیز و بزرگی در تاریخ سنگین وزن بوکس خواهد بود. اگر بتوانم از مشکلات ذهنی خودم رها شوم می توانم برنده این مبارزه باشم. وایدلر هیچی ندارد که من را برساند. یکسری مشت که برای من که قدم قوی هستم هیچ ترسی ندارد و تجربه کردم.

وایدلر:

این مبارزه برای سنگین وزن بوکس بسیار حائز اهمیت است. زمانی سنگین وزن بوکس در تاریکی بود و الان دوباره به محبوبیت رسیده است. من بهترین هستم و بدترین آدم روی کره زمین. مهم ایجاد سلطه در بازی است.