تغییر سایز بینی دروغگوها را لو می دهد ! + عکس ها

داستان پینوکیوی چوبی که با دروغ گفتن دماغش بزرگ می شد را باید به فراموشی سپرد چراکه به عقیده محققان دانشگاه گرانادا که دستگاه جدید دروغ سنج را ساخته اند، دمای بینی انسان هنگام دروغ گفتن پایین آمده و بنابراین رو به کوچک شدن می گذارد.

  1. یکشنبه ۲۰ آبان ۹۷ ساعت ۲۰:۰۵ (۱ سال،۹ ماه قبل)
دماغ وقتی دروغ می‌گوییم کوچک می‌شود نه بزرگ / داستان پینوکیو دروغ است!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بنابراین داستان پینوکیو به گفته محققان کاملاً برعکس است و نمی تواند صحیح باشد.

محققان دانشگاه گرانادا که روی موضوع «تأثیر پینوکیو» کارکرده اند، می گویند وقتی انسان دروغ می گوید ۱.۲ درجه سانتی گراد دمای نوک بینی شان کاهش یافته و هم زمان دمای پیشانی ۱.۵ درجه سانتی گراد بالا می رود.، درحالی که انسان به صورت ظاهری ممکن است متوجه آن نشود. این اختلاف دما حکایت از دروغ گفتن داشته و بر این اساس آن ها متوجه دروغ گفتن فرد می شوند.

دستگاه جدید صحیح تر از دروغ سنج های موجود است و واکنش عجیب بدن به وسیله قدرت مغز هنگام دروغ گفتن و همچنین میزان اضطرابی که پیدا می کنیم؛ دلیل بالا و پایین رفتن حرارت در پیشانی و بینی می شود.

بیش از ۶۰ دانشجوی داوطلب با این دستگاه و از طریق سیستم اسکن تصویری حرارتی توسط محققان مذکور مورد آزمایش قرار گرفتند و از آن ها پرسیده شد که آیا فلان سلبریتی را از نزدیک دیده اند یا حادثه تصادف رانندگی داشته اند یا نه؟

وارونه شدن ماجرای پینوکیو/دروغ چه تاثیری بر بینی انسان می گذارد؟

دکتر گومز میلان مسئول این تحقیق متوجه شد که بیش از ۸۰ درصد از دانشجویان هنگام دروغ گفتن دمای بینی و پیشانی شان تغییر کرده است.

وی می گوید: ترکیبی از روش دروغ سنج و مصاحبه استراتژیک در کنار ترموگرافی می تواند ایده آلی برای پلیس، فرودگاه ها، اردوگاه پناهندگان و ... باشد.

وارونه شدن ماجرای پینوکیو/دروغ چه تاثیری بر بینی انسان می گذارد؟

همرسانی نوشتار: