هشدار جدی پگاترون در خصوص کاهش تقاضای آیفون 8

پگاترون، یکی از شرکای اپل در زنجیره تامین کنندگان اخیراً هشدار داده که احتمال دارد طی سه ماهه نخست سال 2018، تقاضا برای آیفون 8 ضعیف باشد. این کمپانی گفته است که به صورت معمول و با آغاز سال جدید، کاهش تقاضای فصلی رخ می دهد. از طرف دیگر جف پو، یکی از تحلیلگران موسسه مشاوره Yuanta Investments پیش بینی کرده که اپل طی سه ماهه آتی، تا 50 درصد از سفارشات خود را کاهش می دهد.

  1. جمعه ۱۹ آبان ۹۶ ساعت ۱۱:۴۹ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)
لینک های دانلود: mp4 (۸٫۴ MB) webm (۱٫۶ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) شرکت «پگاترون» تولید انبوه گوشی آیفون 8 را برعهده دارد و در همین حال، مسئولیت «آیفون 8 پلاس» و «آیفون X» به شرکت «فاکسکان» محول شده است. اپل 60 درصد از درآمد پگاترون را تامین می کند و طبیعتاً بهترین مشتری این کمپانی به حساب می آید.

گذشته از این ها، بنابر آمارهای تازه «آیفون 7» محبوب ترین اسمارت فون جهان در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بوده و 13 میلیون واحد از آن به بازار تزریق شده است. با عرضه 7.9 میلیون واحدی به سراسر جهان، آیفون 6 اس هم در جایگاه دوم قرار دارد. گلکسی J2 پرایم در رده سوم به چشم می خورد و "Oppo A57" هم به رده چهارم بسنده کرده است.

طی سه ماهه اخیر، عرضه دیوایس های قدیمی تر مانند «آیفون 6 اس» و «آیفون SE» اندکی افزایش یافت و موفقیت «آیفون 7» هم ارتباطی مستقیم به کاهش قیمت آن در ماه سپتامبر دارد. تحلیلگران عقیده دارند که اپل در سه ماهه سوم دچار رشد شده، اما این مدل های قدیمی تر و ارزان قیمت تر بوده اند که بخش عظیمی از فروش آیفون را تشکیل داده اند؛ بنابراین شرکت اپل در حال معرفی سبد محصولات تازه ای به مشتریان خود است.

«آیفون 8» و «آیفون 8 پلاس» که هر دو اواخر ماه سپتامبر و چند روز پیش از پایان سه ماهه سوم عرضه شدند، مجموعاً عرضه ای 11.8 میلیون واحدی را پشت سر گذاشته اند. 6.3 میلیون واحد به آیفون 8 پلاس اختصاص داشته و 5.5 میلیون واحد باقی مانده، متعلق به آیفون 8 است.