ملوانان از کنترلر اکس باکس برای هدایت یک زیر دریایی جنگی استفاده کردند

آیا می دانستید کنترلر اکس باکس ۳۰ دلاری موجود در اتاق نشیمنتان قابلیت هدایت جدیدترین زیردریایی نظامی ۲٫۷ میلیارد دلاری امریکا را دارا می باشد؟ با ادامه ی این مقاله همراه باشید.

  1. ۹ ماه قبل
ملوانان از کنترلر اکس‌باکس برای هدایت یک زیر‌دریایی جنگی استفاده کردند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بیش از یک قرن است که، پریسکوپ تنها وسیله ی ارتباطی افراد درون زیر دریایی با دنیای بالای سرشان می بود. ملوان ها در دوران پیش از به وجود آمدن سیستم های سونار پیشرفته از آن ها برای تعیین محل قرارگیری زیردریایی خود و حتی اژدرها استفاده می کردند. در هر حال، پریسکوپ ها نقطه ضعف های خاص خود را داشتند. به عنوان نمونه، تنها یک فرد در آن واحد توانایی مشاهده ی محیط اطراف را به وسیله ی پریسکوپ داشت و ابعاد و اندازه ی آن ها باعث ایجاد محدودیت در طراحی ساخت زیردریایی ها می شد.

در سال ۲۰۱۴ میلادی، نیروی دریایی ایلات متحده اقدام به ساخت زیردرایی هایی با دکل های فوتونی نمود. دکل فوتونی دستگاهی با گیرنده هایی است که همانند یک پریسکوپ دیجیتال عمل می کنند، با این نقطه ی قوت که جای کمتری را اشغال می کنند. اپراتور ها در اتاق کنترل به طور معمول از کنترلر های اکس باکس برای هدایت این دکل ها استفاده می کنند. اما این اقدام باعث خوشحالی همگانی نشده است.

نیروی دریای در یک نشست از جمعی از محصلین این رشته پرسید “چه کاری برای بهتر شدن زندگیتان از دست ما بر می آید ؟” کایل لئونارد (Kyle Leonard) ،یک ستوان در حال تحصیل، به همراه جان وارنر (John Warner) ،معاون نگهداری از سلاح و عضو زیر دریایی در حال آزمایش، در ماه سپتامبر ابراز داشتند:

یکی از موارد قابل بازنگری هدایت پریسکوپ ها است، پریسکوپ ها در هنگام جهت دهی بدقلق و آزار دهنده و همچنین بسیار سنگین هستند.

نیروی دریایی برای حل این مشکل شروع به انجام آزمایش هایی با جایگزین کردن کنترلر اکس باکس به جای پریسکوپ ها کرد.

جفری ریچاردسون (Jeffrey M. Richardson) متخصص فناوری ارتباط حمعی و عضو نیروی دریایی ایالات متحده در حال استفاده از کنترلر اکس باکس برای در یک مانور نظامی برای هدایت دکل های فوتونی

جفری ریچاردسون (Jeffrey M. Richardson) متخصص فناوری ارتباطات جمعی و عضو ارتش ایلات متحده در حال استفاده از یک کنترلر اکس باکس برای هدایت دکل های فوتونی طی یک مانور نظامی.

بدیهی است که که ملوان ها با یک هدایتگر سبک تر و همه کاره راحت تر هستند. رید کوپ (Reed Koepp) ،افسر فرمانده ایالت کلورادو، به آسوشیتد پرس این گونه پاسخ می دهد:

از آنجایی که اغلب جوانان ملوان شاغل در زیر دریایی ها احتمالا تا پیش از استخدام، با کنسول اکس باکس بازی کرده اند پس نیاز زیادی به آموزش و تمرین جدی ندارند و استفاده از کنترلر برای آن ها عادی و طبیعی است.

علاوه بر این مورد، کنترلر ها مقادیر هنگفتی از مخارج را از دوش نیروی دریایی کاهش می دهد. تنها یک دکل فوتونی شخصی سازی شده که قابلیت فرمان برداری از کنترلر را داشته باشد نهایتا ۳۸،۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و بر اساس قیمت بازار یک کنترلر ساده ی اکس باکس نیز ۳۰ دلار قیمت دارد.

زیر دریایی USS کلورادو ،در خدمت آشیانه ی زیر دریایی نیرویی دریایی ایالت کانتیکت، نخستین زیردریایی می باشد که از کنترلر اکس باکس برای حتی ابتدایی ترین خدماتش نیز استفاده می کند. و اگر بر اساس پیشبینی مهندسین آن در نهایت این زیر دریایی در آزمایشات موفق ظاهر شود ممکن است آخرین زیردریایی نباشد که شاهد چنین سیستمی در آن خواهیم بود.