بلومبرگ: آمازون می خواهد یک ربات خانگی بسازد

بلومبرگ مدعی شده است که آمازون به دنبال ساخت یک ربات خانگی است. منبع داخلی این وب سایت اعلام کرده است که بخش Lab۱۲۶ در حال کار بر روی نوعی ربات خانگی اندرویدی به نام وستا (Vesta) است.

  1. سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۰:۱۸ (۲ سال،۱ ماه قبل)
بلومبرگ: آمازون می‌خواهد یک ربات خانگی بسازد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ظاهراً، از مدتی قبل توسعه پروژه وستا آغاز شده است، اما امسال آمازون به شدت به دنبال استخدام افراد متخصص در حوزه رباتیک بوده است. به نظر می رسد که وستا اواخر امسال برای اولین بار مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر اطلاعات زیادی از این گزارش در دست نیست. گفته می شود که وستا به دنبال کاربران در خانه راه خواهد افتاد و منتظر دستورات آن ها خواهد بود. در این دستگاه احتمالاً از حرکت خودکار مورد استفاده در خودرو های بدون سر نشین استفاده می شود.

هیچ تضمینی وجود ندارد که آمازون هرگز چنین محصولی را به بازار عرضه کند و ممکن است در حال حاضر تنها مشغول کار بروی طرح مفهومی این ربات باشد. به هر حال، ربات های خانگی از پیامد های حفظ حریم خصوصی و امنیت گرفته تا هزینه های اغلب گزاف موضوعی غالباً پیچیده هستند. ربات هایی مانند Pepper که به عنوان محصول مصرفی طراحی نشده اند، هزاران دلار خرج می بردارند و آنچنان هم کارایی ندارند.

در همین حال، ربات های خانگی کوچک تر و ارزان تری چون Yumi، Kuri و Zenbo معرفی شده اند. سونی ربات Aibo را بعد از وقفه طولانی معرفی کرده است، که حدود ۱۷۳۹ دلار قیمت دارد و تقریباً هیچ کاری انجام نمی دهد. باید گفت تنها رباتی که اکثر مردم دوست دارند یکی در خانه داشته باشند، رباتی است که کار جارو کردن خانه را انجام می دهد.