اولین جراحی ستون فقرات در جهان با کمک روبات توسط پزشکان دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد

جراحان یورو سرجن در مدرسه پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا اولین جراحی ستون فقرات را با استفاده از ربات انجام دادند تا بتواند یک فرم نادر تومور را از گردن بیمار خارج کنند.

  1. شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۵:۰۶ (۲ سال قبل)
اولین جراحی ستون فقرات در جهان با کمک روبات توسط پزشکان دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نوح پرکینوف، یک مرد ۲۷ ساله از نیویورک، تصادفی در سال ۲۰۱۶ داشت. عکس اشعه ایکس در طی درمانش نشان داد که او از کوردوما رنج می برد که نوعی سرطان نادر است که تومور به آرامی رشد می کند و آشکار شدن آن سال ها به طول می انجامد.

تومور در استخوان های پایه جمجمه و ستون فقرات قرار داشت که خارج کردن آن به آسیب دائمی ستون فقرات و یا فلج شدن وی می انجامید.

یک تیم چندرشته ای از پزشکان در دانشگاه پنسیلوانیا به منظور بررسی پرونده نوح پرکینوف تشکیل شد. آنها تصمیم گرفتند که او را از طریق تابش پرتو درمان نکنند، بلکه یک جراحی پیچیده انجام دهند که قبلا هرگز قبلا اجرا نشده بود.

این شاهکار استثنایی با استفاده از بازوهای روباتیک داوینچی طی دو روز انجام شد. دکتر نیل مالهوترا رهبری تیم جراحان را بر عهده داشت که روش Trans-oral Robotic به اختصار TORS را برای این عمل جراحی انتخاب کرد.

TORS یک تکنیک جراحی رباتیک jتهاجمی می باشد که تومورهای خوشخیم و بدخیم را از دهان و گلو خارج می کند. این روش اولین در نوع خود بوده و در دانشگاه پنسیلوانیا اختراع شده است.

اولین جراحی ستون فقرات در جهان با کمک روبات توسط پزشکان دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد

این عملیات در سه مرحله انجام شد. اولا، آنها از برش اولتراسونیک برای وارد شدن به گردن استفاده می کردند و ستون فقرات را در اطراف تومور برش دادند. سپس یک ربات جراحی از طریق دهان بیمار تومور را خارج نمود (همانطور که در شکل نشان داده شده است). در نهایت، ستون ستون فقرات نوح پرکینوف با استفاده از استخوان گرفته شده از لگن و ران ها برای تثبیت آن بازسازی شد.

هرچند عمل جراحی در اوت ۲۰۱۷ انجام شد، اما خبر آن اکنون به طور علنی اعلام شده است. نوح پرکینوف اکنون پس از ۹ ماه بهبودی کامل یافته و زندگی عادی خود را از سر گرفته است.

استفاده از روش ترنس-اورال در حال حاضر امکان تغییر پرتودرمانی (مسیر طولانی و غیر قابل اعتماد) را به طور فعال از بین برده است، زیرا حذف کامل تومورها برای بیماران کمتر آسیب پذیر است و باعث بهبودی بهتری می شود.