اولین تصویر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰

اولین تصاویر از فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ منتشر شد. این خودروی اسپرت، احتمالا از پیشرانه ۷۰۰ اسب بخاری بهره می برد و به عنوان رقیب شورولت کامارو ZL۱ و دوج چلنجر دیمون عمل خواهد کرد.

  1. ۸ ماه قبل
 اولین تصویر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در چند هفته آینده انتظار برای رونمایی از خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید تا خبرهای خوبی از محصول جدید فورد موستانگ بشنویم. اگرچه تصاویر جاسوسی، این خودروی عضلانی را به شدت پوشیده نشان می دهند، اما می توان به برخی از ویژگی های ظاهری آن دسترسی پیدا کرد. در حال حاضر نگاهی کوتاه خواهیم داشت به برخی از مهم ترین تغییرات و ویژگی های خودروی اسپرت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ که در کلاس پانی کار (زیر شاخه ای از خودروهای عضلانی آمریکایی) عرضه می شود.

2020 Ford Mustang Shelby GT500 / خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT500 مدل 2020

تصویر رسمی، این خودرو را از نمای بالا نشان می دهد که با رنگ آبی مخصوص شلبی و نوارهای مسابقه ای دوگانه سفید مزین شده است. اگر چه این ویژگی در تمامی مدل های پیشین تکرار شده بود، اما به نظر می رسد که خودروی اسپرت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ کمی پیشرفته تر از پیشینیان خود ظاهر شود.

Image result for 2020 Ford Mustang Shelby GT500 Teased From Above

یک دریچه بزرگ روی کاپوت وجود دارد تا به طور ایده آل تاکیدی بر شایعه قدرت  ۷۰۰ اسب بخار باشد. همچنین می توانیم مجموعه ای از گلگیرهای برجسته، ورودی های هوای منحصر بفرد در سپر جلو و بال عقب را در نمای ظاهری جدیدترین مدل خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ ببینیم. اکنون می دانیم که شلبی حتی جلوپنجره مشبک گسترده تری را به همراه اسپویلر و اسپلیتر بزرگ در جلوی خودرو ارائه می دهد. بال عقب بزرگ شباهت بسیاری به شورولت کامارو ZL۱ دارد و از نسخه شلبی GT۳۵۰ تهاجمی تر به نظر می رسد؛ آن طور که گفته می شود، این بال عقب از فیبر کربن ساخته شده است.

2020 Ford Mustang Shelby GT500 / خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT500 مدل 2020

هنوز معلوم نیست دقیقا از کدام پیشرانه، زیر کاپوت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ استفاده شود، اما شایعه شده است که پیشرانه ۵.۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به سوپرشارژر با نام رمزگذاری شده ی پردیتور (Predator) می تواند گزینه ای مناسب برای تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت باشد. با توجه به شایعات، به نظر می رسد که پیشرانه فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ از مدل های مورد استفاده در شورولت کامارو ZL۱ (مدل معمولی و ۱LE) با ۶۵۰ اسب بخار قدرت و نیز دوج چلنجر و چارجر هل کت بهتر خواهد بود.

برخلاف مدل شلبی GT۳۵۰، خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ از میل لنگ ۹۰ درجه سنتی استفاده می کند و مشتریان می توانند از بین گزینه های جعبه دنده دستی و مدل دوکلاچه انتخاب کنند. گزینه های مربوط به جعبه دنده خودرو پیش از این در یک ویدئوی جاسوسی منتشر شده است و می توان با یقین در مورد آن اظهار نظر کرد.

با توجه به بهره گیری از پیشرانه قدرتمند ۷۰۰ اسب بخاری، مشتریان فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ نباید انتظار قیمت پایینی برای آن داشته باشند. این خودروی عضلانی در آینده نزدیک که وارد بازار شود، به عنوان رقیب شورولت کامارو ZL۱ و دوج چلنجر SRT هل کت شناخته خواهد شد. هر کدام از این دو خودرو دارای محدوده قیمت خوبی هستند که از ۶۰،۰۰۰ دلار به بالا آغاز می شوند. احتمال می رود که اولین نسخه تولیدی خودروی عضلانی و اسپرت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ تا پایان سال جاری میلادی یا حتی اوایل سال آینده در نمایشگاه خودرو دیترویت رونمایی شود.

اولین تصویر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500

اولین تصویر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500

اولین تصویر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500

اولین تصویر رسمی از فورد موستانگ شلبی GT500

همرسانی نوشتار: