با iOS ۱۲، اپل کارپلی از گوگل مپ پشتیبانی می کند

اپل از iOS ۱۲ و ویژگی های جدید آن رونمایی کرد. به کمک این نسخه، پشتیبانی اپل کارپلی از اپلیکیشن های مسیریاب، مثل ویز و گوگل مپ، ممکن خواهد بود.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
با iOS 12، اپل کارپلی از گوگل مپ پشتیبانی می‌کند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

همانطور که احتمالا مطلع هستید کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل یا به اختصار (WWDC) در شهر سن دیگو به جریان افتاده است و شاهد ارائه ی بروزرسانی ها و ویژگی های جدید محصولات این شرکت نام آشنای آمریکایی هستیم.

اگر تا به حال با اپلیکیشن مسیریابی مخصوص سیستم عامل iOS کار کرده باشید متوجه کاستی های این سیستم در مقایسه با رقبایی همچون گوگل مپ و ویز شده اید. اگر خودروی شما از سیستم اپل کارپلی پشتیبانی کند و شما بخواهید اپلیکیشن مسیریاب موجود در تلفن همراه خود را به صفحه نمایش خودرو متصل کنید، تنها آپشن موجود، برنامه اپل مپ است. تجربه استفاده از این برنامه نشان می دهد که به طور کلی نمی توان برای مسیریابی برروی این اپلیکیشن حساب باز کرد و از دلایل این امر می توان به توانایی مسیریابی نه چندان دقیق اشاره کرد. با نگاهی به اپلیکشن های رقیب از جمله ویز و گوگل مپ می توان به این نکته پی برد.

استفاده از اپلیکیش های شخص ثالث در اپل کارپلی به این معنی خواهد بود که شما می توانید از این پس از اپلیکیشن هایی نظیر ویز و گوگل مپ توسط صفحه نمایشگر خودرو یا با استفاده از فرامین صوتی کار کنید.

حال بر طبق خبرهای شنیده شده از کنفرانس توسعه دهندگان اپل، این شرکت متوجه ناکارامد بودن اپلیکیشن اپل مپس شده است و در اپدیت جدید رابط کاربری خود موسوم به iOS ۱۲ این ویژگی را به اپل کارپلی خواهد آورد تا بتواند از اپلیکیشن های شخص ثالث جهت مسیریابی استفاده کند. این موضوع به این معنی است که شما از این پس می توانید از قابلیت های زیادتر اپلیکیشن های شخص ثالث همچون قابلیت تنظیم دوباره مسیر و مخابره ی مستقیم وضعیت ترافیک در مسیر پیش رو استفاده کنید.

از ویژگی های اپلیکیشن گوگل مپ می توان به بانک اطلاعاتی کامل تر از محل اماکن و آدرس ها، مسیریابی دقیق تر، گزارش لحظه به لحظه ترافیک که زیادتر جاده ها را پشتیبانی می کند و نشان دادن همزمان چند مسیر پیشنهادی برای دسترسی به مقصد با توجه به زمان تخمین زده شده برای رسیدن به مقصد اشاره کرد. از ویژگی های اپلیکیشن ویز نیز می توان به امکان مطلع شدن از محل دوربین های کنترل سرعت و دوربین های کنترل سرعت سیار اشاره کرد.

در آخر نیز باید بگوییم که آپدیت نرم افزاری حاوی iOS ۱۲ تا انتهای بهار امسال به دست استفاده کنندگان از گجت های اپل خواهد رسید و حتی به گفته ی شرکت اپل نسخه ی بتای این نسخه از سیستم عامل iOS در روزهای آینده از این ماه در دسترس خواهد بود.

همرسانی نوشتار: