برنامه آزمایشی استفاده از اسکوترهای برقی در سانفرانسیسکو

آژانس حمل ونقل درون شهری سانفرانسیسکو قصد دارد در ماه آینده مسئله استفاده از اسکوترهای برقی را مورد بررسی قرار دهد ولی آیا این قانون می تواند سبب افزایش استفاده از وسایل حمل ونقل تک نفره شود؟ با تکفارس همراه باشید تا به این سؤال پاسخ بدهیم.

  1. یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ ساعت ۱۸:۲۲ (۲ سال قبل)
برنامه آزمایشی استفاده از اسکوترهای برقی در سانفرانسیسکو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کارکنان آژانس حمل ونقل درون شهری سانفرانسیسکو چندین ماه است که در حال بررسی کاربردهای وسایل نقلیه دوچرخ مانند اسکوترهای برقی می باشند و سعی کرده اند تا طی چندین هفته اخیر پیشنهادهایی را مطرح نمایند بنابراین آن دسته از شهروندان سانفرانسیسکو که قصد داشتند از این وسایل استفاده کنند، می توانند الآن امیدوار باشند که وسیله خود را وارد خیابان ها نمایند. به علاوه، شرکت های بزرگ حمل ونقل مانند لیفت (Lyft) نیز برای ورود به بازار این نوع وسایل نقلیه از ماه می برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.

اما برای مدتی است که تصویب چنین قانونی در سانفرانسیسکو به طول انجامیده است به طوری که شرکت هایی مانند Bird، Spin و LimeBike چندین ماه است که منتظر تصمیم آژانس حمل ونقل درون شهری هستند و همین تأخیر در پاسخگویی سبب افزایش اسکوترهای برقی در سطح شهر شده است. زیاد شدن اسکوترهای برقی به معنای این است که در خیابان ها و معابر، وسایل نقلیه زیادی وجود دارد ولی در ماه آوریل، سانفرانسیسکو به سه شرکت اعلام کرد که باید محصولات خود را از خیابان های این شهر جمع آوری نمایند. در ادامه، این شهر نیز نوعی برنامه تنظیم کرد تا کنترل زیادتری روی حضور اسکوترهای برقی در خیابان ها داشته باشد و تعداد آنها را سامان دهد.

بنابراین شرکت هایی که قصد دارند تا محصولات خود را وارد خیابان های سانفرانسیسکو کنند، باید مجوزهای لازم را دریافت نمایند. اولین روز برای تأیید این مجوزها، تاریخ ۷ ژوئن بود که آژانس حمل ونقل درون شهری سانفرانسیسکو درخواست های رسیده را مورد بررسی قرار داد. این سازمان، اسکوترها را از نظر امنیت، دوام، دسترسی سریع، پاسخگویی به نیازها و تأثیرات اقتصادی بررسی کرد. در نهایت مشخص شد که پنج شرکت برای حضور در برنامه آزمایشی یکساله استفاده از اسکوترهای برقی برگزیده خواهند شد که باید بتوانند در این مدت یک سال، به طور کلی تأثیرات مثبت خود را روی جامعه و سیستم حمل ونقل نشان دهند.

از میان پنج شرکت انتخاب شده، تعداد ۱۲۵۰ اسکوتر برقی انتخاب خواهند شد و بر اساس برنامه ریزی شش ماهه آزمایشی، تنها می توانند از یک مبدأ مشخص به یک مقصد تعیین شده حرکت کنند. اگر این برنامه موفقیت آمیز بود، آژانس حمل ونقل درون شهری سانفرانسیسکو مجوز استفاده از ۱۲۵۰ اسکوتر برقی دیگر را نیز صادر خواهد کرد.

با توجه به اینکه سانفرانسیسکو تابحال چنین مجوزهایی صادر نکرده است، آژانس حمل ونقل درون شهری این شهر باید به طور دقیق برنامه های استفاده از اسکوترهای برقی را زیر نظر بگیرد تا شرایط استفاده از این وسایل را به خوبی تنظیم کند تا در نهایت بتوانیم در ماه آگوست، قانون جامع و دقیقی در این باره را شاهد باشیم.

به نظر شما، آیا اسکوترهای برقی می توانند جایگزین های خوبی برای خودروها باشند؟ پاسخ خود را با دیگران در قسمت انتهای خبر به اشتراک بگذارید.