نقاشی با نور و خلق استاپ موشن های زیبا توسط دارن پیرسون

هنر نقاشی با نور از جذاب ترین روش های خلاقانه برای خلق کاراکترهای جدید است. دارن پیرسون پا را از این هم  فراتر گذاشته و با جان بخشی به نورها، آثاری شگفت انگیز خلق کرده است.

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
نقاشی با نور و خلق استاپ‌موشن‌های زیبا توسط دارن پیرسون
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تصور خلق چنین تصاویر جالبی بدون استفاده از نرم افزارهای رایج همچون افترافکت شاید کمی سخت باشد؛ در هر صورت، خالق این تصاویر نظر دیگری دارد.

او با استفاده از خلاقیت و ممارست دست به خلق عکس هایی زیبا با نور زده است که گویی هر کدام برای بیان داستان شگفت انگیز خود از هم پیشی می گیرند؛ اما راز و رمز داستان اصلی این تصاویر را باید در شرکت DARIUSTWIN جستجو کرد.

نقاشی با نور و خلق استاپ موشن

شرکت DARIUSTWIN در جنوب کالیفرنیا مستقر است. این شرکت به ارائه ی محصولات مناسب برای اجرای تکنیک نقاشی با نور در عکاسی می پردازد. این آثار خیره کننده در تکنیک نقاشی با نور با کمک محصولی جالب به نام Night Writer و همچنین استفاده از فن long-exposure یا نوردهی طولانی در عکاسی خلق شده اند. بنیان گذار شرکت DARIUSTWIN، هنرمندی سخت کوش و خلاق به نام دارن پیرسون (Darren Pearson) است. هنرمندی که با خلق آثار زیبا در تکنیک نقاشی نور، نام خود را بر سر زبان ها انداخته است.

اگر از مشتاقان دنیای نور باشید و حداقل یک بار تکنیک نقاشی با نور را پیاده کرده باشید، خوب می دانید که خلق چنین عکس هایی بسیار سخت است. تصاویر شگفت انگیز که زیبایی آن ها جز نتیجه ی تمرکز و ممارست نیست. حال اگر تجربه این کار نداشته باشید، تصور کنید برای خلق این انیمیشن های زیبا، باید تعداد زیادی عکس را که بعضاً تعداد آن ها به بیش از ۱۰۰۰ تصویر می رسد، به طور دقیق و حساب شده با هم ادغام کنید. این کاری است که پیرسون شیفته انجام آن است و با چاشنی خلاقیت در خلق هر تصویر دنیای جدید را به ما معرفی می کند.

آثار پیرسون در عین زیبایی از طریق تکنیک ساده نقاشی با نور و یک دوربین عکاسی خلق شده اند

با خلاقیت پیرسون، ما عکس هایی از انواع موجودات مانند شتر، مارها و حتی اسکلت ها را می بینیم که در شب های بیابان کالیفرنیا به جست وخیز می پردازند. خلق یک استاپ موشن با چنین پویایی، مستلزم ثبت هزاران عکس است؛ اما پیرسون به تنهایی همه مراحل بازی با نور، عکاسی و تدوین تصاویر در قالب یک انیمیشن زیبا را انجام می دهد. با همه سختی ها، خلق این آثار برای پیرسون یک فعالیت لذت بخش است و می توان گفت که او در این کار به سبک اختصاصی خود رسیده است. خلق این آثار جالب توجه، نتیجه تلاش و کوشش پروژه ای یک ساله است. در طول این سال، پیرسون در اکثر شب ها با چراغ های LED همانند مجنونی در میان بیابان در جستجو لوکیشن موردنظر خود بوده است. سرانجام با تحمل مشقت بیابان گردی شبانه، اکنون نتیجه ی تلاش او توجه هات بسیاری را به خود جلب کرده است.

در ادامه بعضی از کارهای جالب دارن پیرسون با مدیوم نور را در قالب تصاویر و انیمیشن های کوتاه ببیند. در انتها نیز فیلمی از او تماشا کنید که راز و رمز خلق این تصاویر فوق العاده جذاب را به شما نشان می دهد.

نقاشی با نور و خلق استاپ موشن های زیبا توسط دارن پیرسون

نقاشی با نور و خلق استاپ موشن های زیبا توسط دارن پیرسون

نقاشی با نور و خلق استاپ موشن های زیبا توسط دارن پیرسون

نقاشی با نور و خلق استاپ موشن های زیبا توسط دارن پیرسون

برای خلق این آثار حتماً نیازی به تجهیزاتی خاص مانند Night Writer نیست. شما با وسایلی ساده تر همانند یک چراغ قوه LED چندرنگ یا حتی استفاده از چند تلق رنگی در مقابل لامپ آن می توانید در تاریکی اتاقتان نیز اولین اثر خود را خلق کنید. فقط چند نکته مفید را فراموش نکنید.

  • از تکنیک نوردهی طولانی در عکاسی استفاده کنید.
  • برای تثبیت دوربین از یک نگه دارنده خوب و مناسب بهره ببرید.
  • اگر فکر می کنید اثر شما باید در محیط روشن تری خلق شود، فراموش نکنید که بدن خود را در حین ثبت عکس و بازی با نور، زیادتر حرکت دهید تا در تصویر اثری از بدن شما به جا نماند.

از هم اکنون شروع کنید، دنیا منتظر تماشای رؤیاهای نورانی شماست.