ربات ها بچه به دنیا می آورند

متخصصان انگلیسی پیش بینی کرده اند که در آینده ای نزدیک ربات ها قادر خواهند بود جراحی سزارین انجام دهند.

  1. شنبه ۱۷ آذر ۹۷ ساعت ۲۲:۲۵ (۱ سال،۹ ماه قبل)
ربات
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از متخصصان انگلیسی به تازگی مدعی شده اند که در آینده ای نزدیک ربات ها قادر خواهند بود عمل سزارین انجام دهند و سرطان پوست را از بین ببرند.

از مدت ها پیش فناوری رباتیک در راستای تولید ربات های جراح است. هدف از تولید این ربات ها استفاده از آنها در اعمال جراحی و یا به عنوان دستیارهای مراقبت بهداشتی است.

استفاده از علم رباتیک و ثبت "دی ان ای"(DNA)، در ۲۰ سال آتی تحولی شگرف در علم پزشکی پیش روی ما خواهد آورد تا ایمنی جراحی ها نیز افزایش یابد.

پزشکان همچنین قادر خواهند بود بیماری هایی مانند سرطان را قبل از بین رفتن اندام های گوناگون بدن تشخیص دهند.

متخصصان همچنین پیش بینی کرده اند که در آینده جراحی ها در مقیاس های کوچک تری صورت خواهد گرفت و ضعف جراحی ها نیز کاهش خواهد یافت.

گزارشات جدیدی که اخیرا منتشر شده است حاکی از آن است که سال آینده در بیمارستان های "سرویس سلامت همگانی" انگلیس(NHS) ربات ها و ماشین های جدید استفاده خواهد شد.

متخصصان کالج سلطنتی جراحان لندن پیش بینی کرده اند که در آینده ربات ها بیشتر در جراحی های واژینال، ناحیه شکم، قلب و ریه به کار گرفته خواهند شد.

استفاده از ربات های پیشرفته و کنترل جراحی ها با تکنیک های جدید به این معنی است که در آینده جراحی ها سریع تر، کم تهاجمی تر و ساده تر انجام خواهند شد.

گفته شده اعمال جراحی سزارین در آینده توسط دستیارها صورت خواهد گرفت و متخصصان و جراحان تنها مسئول جراحی های خاص خواهند بود و ممکن است نیاز نباشد که این افراد همیشه در اتاق جراحی حضور داشته باشند.

گفتنی است استفاده از ربات ها در جراحی ها چالش برانگیز است زیرا درسال ۲۰۱۵ یک پیرمرد ۶۹ ساله بر اثر جراحی با ربات ها جان خود را از دست داد.

همرسانی نوشتار: