زوم اپ: Life۳۶۰؛ اشتراک گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان

اپلیکیشن Life۳۶۰، اپلیکیشنی پرطرفدار برای اطلاع از موقعیت مکانی زنده ی خانواده و دوستان و به اشتراک گذاری موقعیت کاربر با آن ها است. برای آشنایی با این اپ با زومیت همراه باشید.

  1. ۱ هفته قبل
زوم‌اپ: Life360؛ اشتراک‌گذاری و ردیابی موقعیت مکانی خانواده و دوستان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدانید اعضای خانواده تان کجا هستند یا بخواهید این امکان را داشته باشید که در مواقع خاص، برای دیگران درخواست کمک بفرستید. در این قسمت از زوم اپ، اپلیکیشن Life۳۶۰ را معرفی می کنیم که این کارها را برایتان انجام می دهد.

Life۳۶۰ درمقایسه با Find My Friends اپل، برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS موجود است و برخلاف Trusted Contacts گوگل، کاربران ایرانی نیز می توانند از آن بهره ببرند. این قابلیت ها درکنار ویژگی های کاربردی، Life۳۶۰ آن را به انتخابی مناسب تبدیل می کنند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های مثبت این برنامه، دردسترس بودن آن ازطریق وب سایت life۳۶۰.com است.

پس از نصب اپلیکیشن، از شما خواسته می شود به حساب کاربری خود وارد شوید یا حساب جدید بسازید. پس از طی این مرحله، اجازه ی دسترسی به موقعیت مکانی تان برای اطلاع به دیگران خواسته می شود. اگر کاربر iOS هستید و می خواهید موقعیت زنده ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، گزینه ی Always Allow را باید انتخاب کنید تا پس از خروج از اپ، به اشترک گذاری متوقف نشود.

در این برنامه، مفهومی به نام Circle یا دایره تعریف شده است. بدین ترتیب، افراد داخل دایره می توانند اطلاعات به اشتراک گذاشته شده ی یکدیگر را مشاهده کنند. با انتخاب نام دایره ی فعلی در بالای صفحه، دایره هایتان را می بینید و می توانید دایره ی جدید بسازید یا به دایره ی دیگری ملحق شوید. با انتخاب هر دایره، اطلاعات مرتبط روی نقشه به نمایش درمی آید. در قسمت پایین نقشه نیز، می توانید مکانی که دیگران در آن هستند، زمان ورودشان به آنجا و میزان شارژ دستگاهشان را ببینید. علاوه براین، با انتخاب هر کاربر سابقه ی دو روز گذشته ی او نمایش داده می شود.

در صفحه ی Places، می توانید مکان های پرکاربرد و دلخواهتان را اضافه کنید و زمانی که افراد دیگر به این مکان ها وارد یا از آن ها خارج می شوند، اعلان (Notification) دریافت کنید. صفحه ی Safety اطلاعات مربوط به رانندگی تان را نشان می دهد که بیشتر آن ها از امکانات پولی Life۳۶۰ هستند. همچنین در این صفحه، می توانید درخواست کمک بفرستید یا فهرست مخاطبان اضطراری (Emergency Contacts) خود را تنظیم کنید.

صفحه Settings شامل تنظیمات مختلف مانند اعلان های هوشمند، مدیریت دایره ها و... است. از قسمت های مهم تر این بخش می توان به قسمت Location Sharing اشاره کرد. با روشن کردن این گزینه، موقعیت زنده ی شما با دیگران به اشتراک گذاشته می شود و اگر آن را خاموش کنید، افراد صرفا مکان هایی را می بینند که خودتان ورود به آنجا را اعلام می کنید (Check In). علاوه براین، بخش پرسش های متداول (FAQs) پرسش وپاسخ های زیادی دربر دارد و راهنمای مناسبی محسوب می شود.

با انتخاب دکمه ی «+» در نوار پایین، به قابلیت های مختلف ازجمله Check In و Help Alert (ارسال هشدار کمک) دسترسی دارید. همچنین با انتخاب آیکون پیام ها در بالا سمت راست صفحه، می توانید از داخل اپ با دیگران مکالمه کنید.

همه ی قابلیت های ذکرشده امکانات رایگان این برنامه بودند. این برنامه دو نوع اشتراک پولی دارد: ۱. با حق اشتراک ماهیانه ی ۲.۹۹ دلاری که ویژگی هایی مانند مشاهده ی تاریخچه ی ۳۰ روز گذشته (به جای دو روز) و دریافت اعلان های نامحدود برای مکان های خاص (به جای تنها دو مکان) را شامل می شود؛ ۲. با حق اشتراک ماهیانه ی ۷.۹۹ دلاری که مربوط به رانندگی است و علاوه بر تمام ویژگی های اشتراک قبلی، اطلاعات دقیق تر رانندگی، مانند گزارش های مختلف و تشخیص تصادف را ارائه می کند و بیشتر امکانات این اشتراک صرفا در آمریکا کاربردی هستند.

درپایان، می توان گفت Life۳۶۰ امکانات نسبتا کاملی دارد و قابلیت های حالت رایگان آن نیز به حدی هستند که آن را به اپلیکیشنی قدرتمند درزمینه ی اطلاع از موقعیت خانواده و دوستان تبدیل کنند. این برنامه در میان کاربران نیز بسیار محبوب است و در اپ استور بیش از ۳۵۰,۰۰۰ کاربر به آن امتیاز عالی ۴.۸ داده اند. گفتنی است در گوگل پلی نیز این اپ بیش از ۵۰ میلیون بار نصب شده و امتیاز بسیارخوب ۴.۵ را کسب کرده است.

پیش ازاین با Life۳۶۰ آشنایی داشتید؟ شما از چه اپلیکیشن هایی برای اطلاع از موقعیت آشنایان و به اشتراک گذاری مکان خود استفاده می کنید؟