نیسان ۳۷۰Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد

نیسان به مناسبت پنجاهمین سال معرفی سری Z، نسخه ی پنجاه سالگی ۳۷۰Z را در نمایشگاه خودرو نیویورک رونمایی کرد.

  1. ۵ روز،۲ ساعت قبل
نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۹ رویداد ویژه ای برای نیسان است. ۵۰ سال پیش، خودروساز ژاپنی نسخه ای با طرح داتسون ۲۴۰Z فعلی را برای خریداران آمریکایی در نیویورک رونمایی کرد. به مناسبت این رویداد، نیسان بسته ی ظاهری خاصی برای خودرو سرسخت ۳۷۰Z معرفی کرده که نسخه ی «۵۰ سالگی» نام گذاری شده است.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

ایوان اسپینوزا، معاون برنامه ریزی و استراتژی جهانی محصول نیسان، در این باره گفت:

بر هیچ کس پوشیده نیست داتسون ۲۴۰Z آغازگر ورود خودروهای اسپرت ژاپنی به بازار ایالات متحده ی آمریکا بود. تقریبا همه می دانند و در تاریخ شناخته شده است که چگونه پیتر براک با ۲۴۰Z، چشم انداز موتوراسپرت آمریکا را تغییر داد. پس ازآنکه معرفی BRE ۲۴۰Z در سال ۱۹۷۰، نیسان (داتسون) با هزاران پیروزی طی پنج دهه ی گذشته به یکی از شرکت های موفق درزمینه ی موتوراسپرت آمریکا تبدیل شده است.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

به همین دلیل نسخه ی ۵۰ سالگی نیسان ۳۷۰Z چنین طرح جالبی برای فضای بیرونی پوشیده است. طرحی دورنگ با نوارهای برجسته در دو طرف خودرو، قدردانی از خودرو مسابقه ای ۲۴۰Z پیتر براک است. در اوایل دهه ی ۱۹۷۰، پیتر براک در مسابقات SCCA به مقام قهرمانی دست یافته بود. نیسان این طرح را در دو گزینه شامل رنگ سفید و قرمز با نقره ای و سیاه برای خریداران ارائه می دهد. بسته ی ۵۰ سالگی برای انواع مدل های پایه، اسپرت، اسپرت تورینگ و نیسمو دردسترس خواهد بود.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

صرف نظر از نوع رنگ یا تیپ خودرو، هرکدام از مدل ها با نوارهایی روی درها و کناره تزیین می شوند که از چراغ های جلو تا ستون عقب امتداد دارند. علامت Z در گِل گیرها نیز با برند اختصاصی ۵۰ سالگی تزیین شده است و رینگ های ویژه ۱۹ اینچی در چهار گوشه قرار گرفته اند. در داخل نسخه ی ۵۰ سالگی، نشانه های پنجاهمین سالگرد روی پشت سری های صندلی ها و نشانگرهای داشبورد به کار می رود. دوخت منحصربفرد، پوشش ویژه ی آلکانترا برای غربیلک فرمان، کف پوش ها و قطعات تزیینی چرم مصنوعی برای پنل درها ازجمله سایر امکانات جدید این نسخه هستند.

Nissan 370Z / نیسان 370Z

نسخه ی ۵۰ سالگی نیسان ۳۷۰Z پنجمین خودرو این شرکت به شمار می رود که با نشان سالگرد تزیین می شود. چنین روندی با معرفی نسخه ی دهمین سالگرد داتسون ۲۸۰ZX در سال ۱۹۸۰ آغاز شد و پس ازآن، با نیسان ۳۰۰ZX توربو در سال ۱۹۸۴ ادامه یافت. در سال ۲۰۰۵، این شرکت نسخه ی ۳۵ سالگی نیسان ۳۵۰Z را منتشر کرد و به مناسبت ۴۰ سالگی نیز در سال ۲۰۰۹ با برند جدید ۳۷۰Z ارائه شد.

جزئیات مربوط به قیمت این خودرو در آینده منتشر خواهد شد.

نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد

نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد

نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد

نیسان 370Z، نسخه ویژه پنجاه سالگی، رونمایی شد