اچ پی مدل های جدید لپ تاپ Omen ۱۵ و Omen ۱۷ را با سخت افزاری قدرتمند عرضه می کند

اچ پی قصد دارد به روزرسانی لپ تاپ های Omen ۱۵ و Omen ۱۷ را با سخت افزاری قدرتمند شامل پردازنده ی نسل نهم اینتل و تراشه ی گرافیکی Geforce RTX عرضه کند.

  1. ۶ روز،۷ ساعت قبل
اچ پی مدل‌های جدید لپ تاپ Omen 15 و Omen 17 را با سخت‌افزاری قدرتمند عرضه می‌کند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

معرفی لپ تاپ جدید گیمینگ Omen X ۲S اچ پی با دو نمایشگر مجزا همه ی نگاه ها را به خود دوخته؛ اما این شرکت از ارتقای سبد محصولات لپ تاپ های استاندارد خود نیز دست نکشیده است. دراین میان، دو لپ تاپ Omen ۱۵ و Omen ۱۷ با تجهیز به پردازنده ها و تراشه های گرافیکی قدرتمندتر و با کاهش چشمگیر ضخامت بدنه به روزرسانی شده اند.

هر دو لپ تاپ Omen ۱۵ و Omen ۱۷ همچنان با طراحی صاف و صیقل خورده، ولی این بار با ظاهری نسبتا تهاجمی تر ارائه می شوند. اچ پی با انتخاب پردازنده های نسل نهم اینتل که بهترین آن پردازنده ی Core i۹ سری H است، سطح عملکرد این لپ تاپ ها را به خوبی متحول کرده است. همچنین، این شرکت از تراشه های گرافیکی قدرتمندی استفاده کرده که بهترین آن ها پردازنده ی گرافیکی GeForce RTX ۲۰۸۰ ‏انویدیا از سری Max-Q است. شایان ذکر است در برخی مدل ها، فضای ذخیره سازی حتی به سه ترابایت می رسد.

اچ پی در طراحی تحسین برانگیزی، سخت افزار قدرتمند مدل ۱۵ اینچی را در فضای فشرده تری گنجانده و ضخامت این دستگاه را به ۲۰ میلی متر رسانده است. عملکرد دفع حرارت در هر دو دستگاه به طورکامل متحول شده و این بار از شیارهای تهویه ی اضافی و پره های فن با طول بیشتر استفاده شده است. بدین ترتیب، گردش هوا و خروج گرمای مازاد این لپ تاپ تاحدی بهبود یافته است.

hp omen

hp omen

گزینه های نمایشگر متعددی برای انتخاب در این لپ تاپ های قدرتمند وجود دارد. نمایشگرهای ۲۴۰ یا ۱۴۴ هرتزی ۱۰۸۰p، نمایشگر ۴K شصت هرتزی و نمایشگر معمولی ۱۰۸۰p انتخاب های پیش روی کاربران است. برخی از مدل ها به قابلیت G-Sync انویدیا مجهز شده تا تجربه ی گیمینگ روان تری به ارمغان آورد. نورپردازی RGB زمینه ی کیبورد با امکان سفارشی سازی چهار ناحیه ی مجزا از دیگر امکانات این لپ تاپ های جذاب است. انتظار می رود مدل های لپ تاپ Omen ۱۵ و Omen ۱۷ اچ پی در ژوئن و به ترتیب با قیمت پایه ی ۱۰۵۰ و ۱۱۰۰ دلار عرضه شوند. درضمن، مدل های فعلی این لپ تاپ ها با تخفیف های چشمگیری در بازار فروخته می شود.

اچ پی برای کاربرانی با بودجه ی محدودتر، به روزرسانی جذابی در بخش لپ تاپ های گیمینگ Pavilion در نظر دارد. دو مدل جدید Pavilion Gaming ۱۵ و Pavilion Gaming ۱۷ نیز با بهبودهای مشابهی در عملکرد حرارتی اعم از بازطراحی شیارهای تهویه و گردش هوای بهبودیافته همراه شده اند.

این شرکت لپ تاپ های جدید سری Pavilion Gaming را با تراشه های گرافیکی به روزی مانند Nvidia GeForce ۱۶۶۰ Ti سری Max-Q تقویت خواهد کرد. پردازنده های جدیدی نیز برای این دستگاه ها در نظر گرفته شده که بهترین آن ها، پردازنده های Core i۵ و Core i۷ نسل نهم اینتل است. این لپ تاپ ها با نمایشگر ۱۰۸۰p با نرخ تازه سازی تصویر ۱۴۴ هرتز یا با نمایشگر ۶۰ هرتزی با وضوح ۴K به دست هواداران خواهد رسید. مدل های Pavilion Gaming ۱۵ و Pavilion Gaming ۱۷ در ماه جاری و به ترتیب با قیمت پایه ی ۸۰۰ و ۸۵۰ دلار از راه می رسد.

همرسانی نوشتار: