واقعیت افزوده در خرده فروشی

آیا می دانستید 63 درصد از برندهای مطرح خرده فروشی در جهان قصد دارند تا 2 سال آینده از واقعیت افزوده (Augmented Reality) در کسب و کارشان استفاده کنند.

  1. یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ ساعت ۱۴:۴۹ (۸ ماه،۲ هفته قبل)
واقعیت افزوده خرده فروشی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تجارب خرده فروشی به کمک واقعیت افزوده به مشتریان این امکان را می دهند تا با محصولات بیشتر درگیر شوند. هر چه مشتریان با محصولات بیشتر درگیر شوند و در اصطلاح تعامل بیشتری بر قرار کنند، مدیران کسب و کار بیشتر می توانند تجربیات مشتری را شخصی سازی کرده و پیشنهادات بهتری را برای افزایش تعاملات ارائه نمایند.

واقعیت افزوده چیست؟

فناوری های پیشرفته ای مانند واقعیت افزوده (Augmented Reality) و واقعیت مجازی (Virtual Reality) ، تجارت الکترونیکی را جذاب تر از روش سنتی تجارت می کنند. اما در ابتدا باید بدانیم واقعیت افزوده چیست و چگونه از آن در تجارت الکترونیک استفاده می شود.


واقعیت افزوده از دنیای اطراف مشتری استفاده می کند. مشتریان شما می توانند محصولاتی مانند مبلمان را قبل از خرید در خانه خود تماشا کنند. فناوری AR به مشتریان اجازه می دهد تا با محصولات یک کسب و کار قبل از خرید تعامل بر قرار نمایند. در مقاله ای تحت عنوان «آنچه مشتریان خرده فروشی از واقعیت افزوده انتظار دارند» بیشتر به این موضوع پرداخته ایم.